Rūtenis Paulauskas | Organizatorių nuotr.

Rūtenis Paulauskas | Organizatorių nuotr.

 „Sportas.lt“ redakciją ketvirtadienį pasiekė viešas Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos kreipimasis dėl Lietuvos sporto universiteto (LSU) veiksmų prieš prof. Rūtenį Paulauską. Pateikiame neredaguotą laiško turinį.

Lietuvos krepšinio trenerių asociacija reiškia besąlygišką palaikymą krepšinio treneriui, mokslininkui bei dėstytojui - prof. Rūteniui Paulauskui, po precedento neturinčių Lietuvos sporto universiteto veiksmų apkaltinti vieną žinomiausių Lietuvos krepšinio specialistų kriminaliniais veiksmais.

Situacijos absurdiškumą atskleidžia faktas, kad būtent prof. Paulauskas siekdamas kuo aukštesnės studijų kokybės suteikė studentams savo turimą autorinę krepšinio treniravimo medžiagą iš Lietuvos krepšinio rinktinių ir klubų vadovavimo laikotarpio kurioje gausu asmeninės informacijos bei asmeninių duomenų, pasipriešinęs galimai neteisėtam LSU dėstytojų akademinės teisės varžymui, gavęs atleidimo pranešimą iš LSU, išsiėmė sau priklausančius failus iš nuotolinio mokymo sistemos. Šis veiksmas taip užrūstino LSU vadovybę, kad netgi pirmam prokurorui atsisakius kelti bylą pagal LSU pareiškimą, buvo surastas kitas, sutikęs pradėti baudžiamąjį persekiojimą pagal kitą baudžiamąjį straipsnį prieš jokių kriminalinių kėslų niekada neturėjusį krepšinio ekspertą.

Neapsikentę galimai neteisėtų Lietuvos sporto universiteto dėstytojų akademinių laisvių varžymo pastaruoju metu šią instituciją paliko ne vienas žinomas sporto ir krepšinio mokslininkas.

Situacijos grėsmingumą ne tik prof. R. Paulauskui, tačiau ir visai Lietuvos švietimo sistemai iliustruoja faktas, jog pagal kaltintojo logiką bet kuris Lietuvoje dirbantis dėstytojas ar mokslininkas, įkėlęs dėstomą medžiagą su asmeniniais duomenis į studentų nuotolinio mokymo sistemą ir po dėstymo ją išsiėmęs, gali sulaukti baudžiamojo persekiojimo! Ar suvokiama kokią nepataisomą žalą šis precedentas jau padarė aukštojo mokslo studijų kokybei? Kaip elgsis dėstytojas žinodamas, jog už aukštesnės studijų kokybės siekį gali sulaukti kriminalinės bylos? Kokiais motyvais turi vadovautis valstybinis kaltintojas sutikdamas šiuos veiksmus traktuoti kaip kriminalinio nusikaltėlio? Nenuostabu, kad šiame teismo procese dėl atvirai demonstruojamų prokuroro D. Jačiausko ir LSU atstovų ryšių, jau antrą kartą reiškimas nepasitikėjimas valstybiniu kaltintoju.

Lietuvos krepšinis visais laikais buvo stiprus dėl tvirtų krepšinį kuriančių asmenybių, vienas tokių, ypatingą indėlį į krepšinio treniravimo mokslą ir naujoves įnešęs prof. Rūtenis Paulauskas.

Lietuvos krepšinio trenerių bendruomenė tvirtai palaiko profesorių šiame nesuvokiamą institucinį agresyvumą prieš savo ilgametį darbuotoją demostruojančio LSU veiksmų kontekste.

Lietuvos krepšinio asociacijos narių – Lietuvos krepšinio trenerių vardu

Dr. Vydas Gedvilas.

LKTrA prezidentas

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų