Charlesas Oliveira ir Michaelas Chandleris | Organizatorių nuotr.

Charlesas Oliveira ir Michaelas Chandleris | Organizatorių nuotr.

  Ankstyvą gegužės 16-os dienos rytą Lietuvos laiku „Toyota Center“ arenoje Hjustone (JAV) bus surengtas „UFC 262“ mišrių kovos menų (MMA) turnyras, kuriame bus tituluojamas naujas UFC lengvo svorio kategorijos čempionas.

Dėl Chabibo Nurmagomedovo atlaisvinto čempiono diržo pagrindinėje vakaro kovoje susikaus buvęs ilgametis ir daugkartinis „Bellator“ čempionas Michaelas Chandleris (22-5) ir aštuonių pergalių iš eilės seriją UFC organizacijoje turintis Charlesas Oliveira (30-8, 1 be nugalėtojo).

Pirmoji preliminarios programos kova prasidės 1.30 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarioji dalis startuos 3.00 val., o pagrindinė – 5.00 val.

Pagrindinės kovos:

Kova dėl lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) čempiono titulo: Charlesas Oliveira (30-8, 1 be nugalėtojo) – Michaelas Chandleris (22-5)

 Kai UFC prezidentas Dana White‘as pagaliau priėmė Chabibo Nurmagomedovo sprendimą baigti karjerą, buvo pradėta diskutuoti, kas turėtų kovoti dėl atlaisvinto čempiono titulo.

Diskusijų buvo daug ir jų netrūko ir po to, kai buvo paskelbta, kad dėl titulo kovos Ch.Oliveira ir M.Chandleris. Ar tai geriausia įmanoma kova dėl titulo? Galima ginčytis.

Taip, Ch.Oliveira turi aštuonių pergalių seriją ir tikrai nusipelno šanso kovoti dėl titulo, tačiau M.Chandleris UFC organizacijoje kovojo tik kartą. Nors jis įspūdingai nokautavo Daną Hookerį, tačiau jo tapimą pretendentu į titulą yra sunkiau pagrįsti.

Geresnė kova dėl titulo tikriausiai būtų mūšis tarp Ch.Oliveira ir Dutino Poirier, tačiau pastarasis turi galutinai suvesti sąskaitas su Conoru McGregoru.

Kalbant apie Ch.Oliveira ir M.Chandlerio kovą, tai yra puikių stilių susidūrimas. Abu jie yra agresyvūs iki klaidos, turi įgūdžių visuose situacijose, tačiau nė vienas iš jų nėra nenukautuojamas, todėl nugalėtojo išrinkimas yra itin sudėtingas.

Kiečiau smūgiuoti turbūt gali M.Chandleris. Jis turi vieno smūgio nokauto galią, kurios neįmanoma išmokyti. Mes tai jau matėme kovoje su D.Hookeriu, taip pat ne kartą jis tai parodė „Bellator“ organizacijoje.

Visgi techniškesnis puolėjas yra Ch.Oliveira. Tai gali stebinti turint omenyje, kad jis savo sąskaitoje turi 4 pralaimėjimus nokautais arba techniniais nokautais, tačiau per pastaruosius metus jis gerokai patobulėjo stovėsenoje ir dabar turi įgūdžių visose srityse, ypač klinče.

Ant žemės Ch.Oliveira yra pats produktyviausias kovotojas UFC istorijoje, privertęs pasiduoti net 14 varžovų. Akivaizdu, čia bus jo pranašumas, net jeigu M.Chandleris yra neblogas kovotojas ant žemės.

Didelis klausimas kyla dėl to, ar Ch.Oliveira sugebės pargriauti M.Chandlerį, kuris yra pirmojo NCAA diviziono imtynininkas ir yra vienas iš daugiausiai patirties šioje rityje sukaupusių lengvo svorio kategorijos kovotojų.

Verta paminėti, kad Ch.Oliveiros imtynės gerokai pagerėjo. Visai neseniai matėme, kaip jis gana lengvai griovė Tony Fergusoną, o šioje srityje jis gerai susitvarkė ir su tokiais kovotojais kaip Jimas Milleris ir Nika Lentzas.

Ch.Oliveira yra įrodęs, kad jam priklauso būti šiame UFC lygyje, jis yra geresnis skausmingų veiksmų atlikęs ir graplingo kovotojas bei turbūt yra geresnis smūgiuotojas.

Visgi prisimenant istoriją, Ch.Oliveira ankčiau buvo sustabdytas smūgiais ir nėra pats patvariausias lengvo svorio kategorijos kovotojas. Tai duoda M.Chandleriui šansą laimėti nokautu, ypač atsižvelgiant į tai, kaip stipriai jis gali smūgiuoti.

Pridėkime faktą, kad M.Chandleris niekada nebuvo priverstas pasiduoti MMA kovose ir tai priverčia abejoti kovos laimėtoju.

Visgi M.Chandlerio pergalė prieš T.Fergusoną neleidžia rinktis kitaip. Jeigu tu susidorojai su T.Fergusonu, tu turi galimybę įveikti i priversti skausmingu veiksmu pasiduoti bet kurį šiuo metu UFC esantį lengvo svorio kategorijos kovotoją, todėl šioje kovoje renkamės Ch.Oliveira pergalę.

Verdiktas: Ch.Oliveira pergalė skausmingu veiksmu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: Ch.Oliveira ar M.Chandleris?
  • Ch.Oliveira (133 balsai)
  • M.Chandleris (144 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Tony Fergusonas (26-5) – Beneilas Dariushas (20-4-1)

 Pasakyti, kad T.Fergusonui tai didelė jam kova būtų siaubingas jo sumenkinimas. Visai neseniai jis buvo vienas baisiausių kovotojų lengvo svorio kategorijoje, tačiau „El Cucuy“ 2020 m. patyrė du pralaimėjimus iš eilės ir nutrūko jo nuo pat 2013 m. besitęsusi pergalių serija.

Dar neramiau, kad jis tiesiogine to žodžio prasme neatrodė kaip ankstesnis kovotojas ir buvo sumuštas tiek Justino Gaethje, tiek Ch.Oliveiros.

Ant popieriaus B.Dariushas yra geras variantas T.Fergusonui.

B.Dariushas bėgant metams patobulino savo smūgį tiek, kad gali sukelti grėsmę bet kuriam varžovui, o jo braziliškojo džiudžitsu įgūdžiai gali prilygti bet kuriam UFC kovotojui šiame divizione.

Visgi B.Dariushas nėra pats natūraliausias kovotojas, jis neturi sprogstamųjų savybių. Jis gali nokautuoti varžovą ar priversti jį pasiduoti, tačiau nenuostabu, kad jo keturi pralaimėjimai UFC organizacijoje patirti prieš kur kas geresnius atletus, tokius kaip Edsonas Barboza ar Aleksandras Hernandezas.

Jeigu T.Fergusonas būtų savo fiziniame piko taške, tikėtumėmės, kad jis tiesiog stipriai spaus B.Dariushą, galiausiai palauš ir pribaigs jį stovėsenoje.

Bet ar „El Cucuy“ vis dar egzistuoja po begalės traumų ir žiaurių kovų, kurias jis patyrė? Sunku pasakyti. T.Fergusonui juk 37-eri ir jo fizinės formos firšūnė jau yra praeityje.

Labai sunku spėti šios kovos nugalėtoją, nes žinome, koks geras T.Fergusonas buvo praeityje ir kaip lengvai jis galėjo B.Dariushą įveikti prieš dvejus metus. Visgi pamačius, kaip jis sunkiai tvarkėsi su J.Gaethje ir Ch.Oliveira, sunku rinktis „El Cucuy“ pergalę.

Verdiktas: B.Dariusho pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: T.Fergusonas ar B.Dariushas?
  • T.Fergusonas (132 balsai)
  • B.Dariushas (37 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Katlyn Chookagian (15-4) – Viviane Araujo (10-2)

 Buvusi pretendentė į titulą K.Chookagian 2020 m. kovėsi net keturis kartus ir iškovojo 2 pergale. Metus ji pradėjo techniniu nokautu pralaimėdama Valentinai Ševčenko, tačiau prieš pat vasarą nugalėjo Antoniną Ševčenko. Rudenį K.Chookagian buvo nokautuota JEssica Andrade, tačiau metus užbaigė teisėjų sprendimu įveikdama Cynthia Calvillo.

Šioje kovoje K.Chookagian vadinama favorite. Taip, V.Araujo turi solidžių pergalių, tačiau ji nėra pasirodžiusi prieš kažką tokio gero, kokia yra K.Chookagian. Nors užbaigimo įgūdžiai K.Chookagian nėra geriausi, tačiau ji turi galingą smūgį ir greičiausiai nutrauks dviejų iš eilės V.Araujo pergalių seriją.

Verdiktas: K.Chookagian pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: K.Chookagian ar V.Araujo?
  • K.Chookagian (27 balsai)
  • V.Araujo (22 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) kova: Shane‘as Burgosas (13-2) – Edsonas Barboza (21-9)

 Ši kova turi šansų laimėti „vakaro kovos“ apdovanojimą. Abu kovotojai mėgsta „išmesti bombas“, o rezultatas priklausys ir nuo to, ar Sh.Burgosas gali kovoti protingiau, nei tai dažnai daro.

Jeigu gali, tuomet jis bus patvaresnis nei E.Barboza ir turėtų būti už jį geresnis, galbūt net iškovoti pergalę techniniu nokautu. Jeigu Sh.Burgosas prieš ugnį kovos ugnimi, tuomet gali būti ir pats nokautuotas.

Verdiktas: Sh.Burgoso pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: Sh.Burgosas ar E.Barboza?
  • Sh.Burgosas (21 balsas)
  • E.Barboza (50 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Matthew Christopheris Schnellis (15-5) – Rogerio Bontorinas (16-3, 1 be nugalėtojo)

 M.Schnellis pralaimėjęs pirmas dvejas kovas, laimėjo penkias iš šešių kitų bei užsidirbo premiją. Paskutinį kartą jis kovojo šių metų sausį, baigęs metus trukusią pertrauką ir skirtingu teisėjų sprendimu įveikęs Tysoną Namą.

M.Schnellis yra 7,62 cm aukštesnis už R.Bontoriną ir turi beveik 14 cm ištiestų rankų pranašumą.

R.Bontorinas sėkmės istorija prasidėjo „Contender Series“ turnyre, kai jis nugalėjo Gustavo Gabrielį Silvą, o pirmoje UFC kovoje netikėtai skirtingu teisėjų sprendimu įveikė Magomedą Bibulatovą. Dar kitoje kovoje jis atvėrė tokią žaizdą Raulianui Paiva, kad teisėjui teko stabdyti kovą, tačiau 2020 m. ji pralaimėjo Ray Borgui, o 2021 m. kovą – Kai Kara France‘ui.

Dabar R.Bontorinas pakeitė Alexą Perezą likus mažiau nei mėnesiui iki turnyro.

R.Bontorinas yra velniškai geras imtynininkas ir gali priversti daugelį pasiduoti, todėl tikėtina, kad jis gali užsmaugti M.Schnellį.

M.Schnellis stokoja sprogstamos jėgos ir neturi pakankamai techninių įgūdžių, kad galėtų pasipriešinti R.Bontorino įgūdžiams ant žemės.

Verdiktas: R.Bontorino pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: Ch.Schnellis ar R.Bontorinas?
  • Ch.Schilleris (20 balsų)
  • R.Bontorinas (18 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Ronaldo Souza (26-9, 1 be nugalėtojo) – Andre Munizas (20-4)

Verdiktas: R.Souza pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) kova: Lando Vannata (11-5-2) – Mike‘as Grundy (12-2)

Verdiktas: M.Grundy pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Jordanas Wrightas (11–1, 1 be nugalėtojo) – Jamie Pickettas (11-5)

Verdiktas: J.Wrighto pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Andea Lee (11-5) – Antonina Ševčenko (9-2)

Verdiktas: A.Lee pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Pirmosios preliminarios kovos:

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Gina Mazany (7-4) – Priscila Cachoeira (9-3)

Verdiktas: G.Mazany pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) kova: Kevinas Aguilaras (17-4) – Tuckeris Lutzas (11-1)

Verdiktas: T.Lutzo pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Christos Giagos (18-8) – Seanas Soriano (14-6)

Verdiktas: Ch.Giagos pergalė vieningu teisėjų sprendimu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų