Lionelis Messi, Conoras McGregoras ir Cristiano Ronaldo | Organizatorių nuotr.

Lionelis Messi, Conoras McGregoras ir Cristiano Ronaldo | Organizatorių nuotr.

Įtakingas verslo žurnalas „Forbes“ paskelbė daugiausiai per pastaruosius 12 mėnesių uždirbusių sportininkų sąrašą, kurio viršūnėje pirmą kartą atsidūrė MMA žvaigždė Conoras McGregoras.

Dar 2016 m. yra užfiksuotas vaizdo įrašas, kuriame C.McGregoras kalbasi su Cristiano Ronaldo ir žada jį pavyti „Forbes“ sąraše ir galiausiai jam tai pavyko pardavus viskio „Proper Twelve“ akcijas.

Per pastaruosius 12 mėnesių C.McGregoras turėjo tik vieną kovą, kai 2021 m. sausio 23 d. buvo nokautuotas Dustino Poirier.

Rekordiškai, net keturi sportininkai, tarp kurių yra viena amerikietiško futbolo žvaigždė ir dvi futbolo legendos, per metus uždirbo po 100 ir daugiau mln. JAV dolerių.

Dėl koronaviruo pandemijos didžiąją 2020 m, dalį sportininkai dirbo už mažesniu atlyginimus, žaidė tuščiuose stadionuose arba praleido daug laiko įvairuose burbuluose.

Visgi didžiausioms žvaigždėms tai nekliudė ir dešimt geriausiai uždirbusių sportininkų pasaulyje per pastaruosius 12 mėnesių susižėrė 1,05 milijardo JAV dolerių užmokesį, o tai yra net 28 proc. daugiau nei pernai.

Iki absoliutaus rekordo, kuris buvo pasiektas 2018 m., kai boksininkas Floydas Mayweatheris uždirbo 285 mln., šių metų dešimtukui pritrūko vos kelių milijonų.

C.McGregoras per pastaruosius 12 mėnesių uždirbo 180 mln. JAV dolerių, o didžioji dalis – 150 mln. JAV dolerių – sudaro iš parduoto viskio akcijų paketo. C.McGregorui tai yra pirmas kartas pirmoje vietoje ir antras dešimtuke. 2018 m. jis po kovos su F.Mayweatheriu su 99 mln. buvo ketvirtas.

C.McGregoras už sporto ribų viso uždirbo 158 mln. JAV dolerių ir tapo tik trečiuoju atletu po Rogerio Federerio ir Tigerio Woodso, kuriam vis dar būnant aktyviam pavyko uždirbto daugiau nei 70 mln. JAV dolerių per vienerius metus skaičiuojant tik užklasinę nuo sporto veiklą.

100 mln. JAV dolerių uždarbį viršijo ir futbolininkai Lionelis Messi bei C.Ronaldo, taip pat amerikietiško futbolo žvaigždė Dakas Pescottas.

Šie sportininkai prisijungė tik prie penkių kitų atletų, kurie per vienerius metus yra sugebėję uždirbti daugiau nei 100 mln. JAV dolerių, o jais yra tapę R.Federeris, F.Mayweatheris, Neymaras, Manny Pacquiao i T.Woodsas.  

Šiais metais buvo pagerintas ir minimalios ribos, norint patekti į dešimtuką, rekordas. 2019 m. jis siekė 65,4 mln. JAV dolerių, tuo tarpu šį kartą norint papulti į dešimtuką reikėjo uždirbti bent 75 mln. JAV dolerių.

Daugiausiai per pastaruosius 12 mėnesių uždirbusių pasaulio sportininkų dvidešimtukas:

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (16)
Registruoti
Anoniminiai (16)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų