Maxas Verstappenas ir Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas ir Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Barselonos trasoje buvo surengtos ketvirtosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Ispanijos GP. Jose pergalę gudriu taktiniu manevru iškovojo britas Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ lyderis Ispanijos GP nugalėtoju tapo 6-ą kartą karjeroje ir pakartojo vokiečio Michaelio Schumacherio rekordą, kuris čia irgi turi 6 pergales.

L.Hamiltonui pergalę atnešė gudrus taktinis sprendimas, anksti antrą kartą pasukus į boksus. Į trasą grįžęs britas panaikino daugiau nei 20 sek. deficitą ir aplenkė padangas tausojusį Maxą Verstappeną.

„Tiesiog medžiojau Maxą. Ilgą laiką buvau arti jo ir nežinojau, ar padangų užteks iki galo, bet viskas gavosi puikiai. Daugiau nei 20 sekundžių deficitas atrodė didžiulis, tačiau rizika pasiteisino – komanda parinko puikią strategiją. Tiesą pasakius, lenktynių metu kiek dvejojau, ar sukti į boksus, ar ignoruoti kvietimą ir likti trasoje. Aišku, galiausiai padariau tai, ką siūlė komanda, nes mes pasitikime vieni kitais. Visi komandos nariai šiandien padirbėjo puikiai. Fantastiška diena mums“, - sakė L.Hamiltonas.

M.Verstappenas po finišo prisipažino, kad jautėsi kaip „medžiojama antis“, bet pažymėjo, kad komanda negalėjo padaryti nieko geriau, nes su vidutinio kietumo padangomis „Red Bull“ greičiu tiesiog neprilygo „Mercedes“. Tiesa, olandas dar pirmojo sustojimo metu prarado bent porą sekundžių, kai netikėtai pasuko į boksus.

„Po truputį ruošėmės sustojimui, kai Maxas staiga pasuko į boksus, nors mes jo ten nekvietėme. Džiugu, kad komandos mechanikai ir Maxo lenktynių inžinierius taip žaibiškai sureagavo į šią situaciją ir išvengė didesnių laiko praradimų. Jei neklystu, tas sustojimas truko 4 sekundes. Manėme, kad „Mercedes“ po mūsų lėto sustojimo iš karto stos, bet jie liko trasoje kiek ilgiau, todėl mes susigrąžinome pirmą vietą. Aišku, galiausiai jie vis tiek laimėjo, nes tiesiog turėjo greitesnį bolidą“, - svarstė „Red Bull“ komandos vadovas Christianas Horneris.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų