Edgaras Jankauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Edgaras Jankauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

 Šiais metais atkurtas Vilniaus „Panerio“ futbolo klubas į LFF stadioną sukvietė skirtingais laikotarpiais legendinio klubo marškinėlius vilkėjusius futbolininkus ir trenerius. LFF II lygos rungtynes tarp „Panerio“ ir Kauno „BE1 NFA“ komandos stebėjo pirmuosius profesionalo žingsnius „Panerio“ komandoje žengęs UEFA Čempionų lygos laimėtojas Edgaras Jankauskas, taip pat Lietuvos čempionatų medalius skynę Deimantas Bička, Edvinas Trinkūnas bei Andrejus Sorokinas.

„Tai buvo pirmoji mano komanda suaugusiųjų futbole. „Paneryje“ debiutavau, kai man buvo vos 15 metų. Buvau jauniausias komandoje ir kartais tekdavo žaisti sau neįprastose pozicijose, kai treneriams reikdavo kamšyti skyles aikštėje. Vieną kartą žaidžiau krašto gynėju ir puikiai prisimenu, kai atlikau tikslų perdavimą, po kurio puolėjas įmušė lemiamą įvartį. Daug tokių šiltų prisiminimų apie „Panerį“ išliks visam gyvenimui, nes čia žengiau pirmus žingsnius profesionalo karjeroje“, – pasakojo vienintelis lietuvis laimėjęs Čempionų lygą E. Jankauskas.

„Visa širdimi palaikome iniciatyvą atkurti „Panerio“ klubą. Tai buvo svarbi komanda Vilniaus futbolo bendruomenei ir tapo viena stipriausių Lietuvoje. Labai tikimės, kad dabartinė karta sugrąžins klubui buvusią šlovę. Reiks įdėti daug darbo, pastangų ir finansinių išteklių. Todėl labiausiai linkime „Paneriui“ ilgaamžiškumo“, – sakė daugiau negu dešimtmetį „Panerio“ komandą treniravęs Viktoras Pavlovas.

Jo treniruojamas „Panerys“ Lietuvos čempionate laimėjo sidabrą 1992 m. ir bronzą 1993 m. „Panerys“ tapo pirmuoju Lietuvos klubu, žaidusiu tuometiniame UEFA Intertoto taurės turnyre ir 1995 m. į Vilnių buvo atvežęs garsų Vokietijos klubą Frankfurto „Eintracht“. Dėl finansinių sunkumų komanda buvo išformuota 1998 m.

Viktoras Pavlovas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Viktoras Pavlovas | Sauliaus Čirbos nuotr.

„Panerio“ gretose žaidė būrys Lietuvos rinktinės futbolininkų – Tomas Ražanauskas, Igoris Morinas, Igoris Kirilovas, Tomas Ramelis, Tadas Gražiūnas, Stanislovas Danisevičius, Stasys Baranauskas, Vaclovas Jurkus bei „Panerio“ trenerių štabe dabar dirbantis Egidijus Juška.

„Norime, kad „Panerys“ vėl taptų svarbiu Vilniaus futbolo bendruomenės klubu. Keliame tikslus, kad „Panerio“ komanda šį sezoną laimėtų II lygą ir pakiltų į I lygą. Ilgalaikiai klubo tikslai – žaisti A lygoje. Kuriame vaikų ir jaunimo futbolo akademiją ir sieksime, kad „Paneryje“ žaistų kuo daugiau mūsų pačių užaugintų vilniečių. Jiems atsivers galimybės ne tik futbolo stadione. Toliau vystysime paplūdimio futbolo komandą, bursime ir salės futbolo ekipą“, – teigia „Panerio“ prezidentas ir daugkartinio Lietuvos paplūdimio čempiono IGOL klubo vadovas Darius Laucevičius.

Gražvydo Mikulėno treniruojami „Panerio“ futbolininkai rezultatu 4:2 nugalėjo „BE1 NFA“ komandą ir išlaikė LFF II lygos lyderių poziciją. Per 7 rungtynes 18 taškų surinkęs „Panerys“ lyderių poziciją dalijasi su Panevėžio „Ekrano“ ir „Šilutės“ komandomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų