Maxas Verstappenas ir Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas ir Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Barselonos trasoje buvo surengtos ketvirtosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Ispanijos GP. Jose pergalę gudriu taktiniu manevru iškovojo britas Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ lyderis Ispanijos GP nugalėtoju tapo 6-ą kartą karjeroje ir pakartojo vokiečio Michaelio Schumacherio rekordą, kuris čia irgi turi 6 pergales.

Lenktynių startas L.Hamiltonui susiklostė prastai – jis iš karto prarado pirmą poziciją olandui Maxui Verstappenui („Red Bull“). Nepasisekė ir suomiui Valtteriui Bottui („Mercedes“), užleidusiam trečią vietą monakiečiui Charlesui Leclercui („Ferrari“).

Po pirmųjų sustojimų M.Verstappenas liko priekyje L.Hamiltono, o vėliau stojęs Ch.Leclercas praleido į priekį V.Bottą ir vėliau su juo nebekovojo. Kol M.Verstappenas tausojo padangas, L.Hamiltonas nusprendė pasirinkti agresyvesnę taktiką. Jis nuvažiavo nedaug ratų su vidutinio kietumo padangomis, bet nusprendė dar kartą sukti į boksus ir užsidėti dar vieną to paties mišinio padangų komplektą.

Britą nuo olando skyrė daugiau nei 20 sek., bet tuomet L.Hamiltonas ėmė „štampuoti“ greičiausius lenktynių ratus. „Red Bull“ pasirinko konservatyvią taktiką, laikė M.Verstappeną trasoje ir šis bandė tausoti padangas. Visgi, iš to nieko gero nesigavo – L.Hamiltonas kiekviename rate buvo 1-2 sek. greitesnis ir likus 7 ratams visiškai pavijo olandą bei netrukus nesunkiai jį aplenkė. M.Verstappenas vėliau dar pasuko į boksus, pasirinko minkštas padangas, nuvažiavo greičiausią lenktynių ratą ir bent jau gavo papildomą tašką. Trečias ramiai atvažiavo V.Bottas.

Ispanijos GP lenktynių rezultatai:

Ispanijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Ispanijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

L.Hamiltonas su 94 taškais pilotų įskaitoje tolsta nuo M.Verstappeno (80) ir į trečią vietą pakilusio V.Botto (47). Konstruktorių įskaitoje lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (141), „Red Bull“ (112) bei „McLaren“ (65).

Penktosios sezono lenktynės gegužės 23 d. vyks legendinėje Monako trasoje.

L.Hamiltono lenkimas prieš M.Verstappeną:

Atnaujinta 17.28 val. L.Hamiltonas 60-ajame rate aplenkė M.Verstappeną ir artėja prie pergalės.

Atnaujinta 17.24 val. Lyderius beskiria 4 sek. Panašu, kad britas tuoj sutvarkys formalumus.

Atnaujinta 17.20 val. L.Hamiltonas ratą nuvažiavo beveik 2 sek. greičiau už M.Verstappeną! Lyderius beskiria 8.3 sek., o dar liko 12 ratų.

Atnaujinta 17.17 val. V.Bottas likus 15 ratų praleido į priekį L.Hamiltoną, kuris toliau sparčiai vejasi lyderį M.Verstappeną.

Atnaujinta 17.09 val. L.Hamiltonas kiekviename rate daugiau nei sekundę „nukerpa“ nuo M.Verstappeno pranašumo. Dabar juos skiria 17.7 sek., o liko dar 20 ratų.

Atnaujinta 17.04 val. L.Hamiltonas nustebino - greitai pasuko į boksus ir vėl pasirinko vidutinio kietumo padangas. M.Verstappenas nusprendė likti trasoje.

Atnaujinta 17.00 val. L.Hamiltonui kol kas surengti rimtesnės atakos prieš M.Verstappeną nepavyksta. V.Bottas pralaimi apie 8 sek. ir lyderių nesiveja, o Ch.Leclercas atsilieka jau 26.2 sek.

Atnaujinta 16.52 val. L.Hamiltonas visiškai pavijo M.Verstappeną. Lyderius skiria mažiau nei sekundė.

Atnaujinta 16.48 val. L.Hamiltonas rekordiniais ratais sparčiai vejasi M.Verstappeną. Ch.Leclercas prie V.Botto neartėja.

Atnaujinta 16.45 val. Visi lyderiai sugrįžo iš boksų. M.Verstappenas dabar turi 6.1 sek. persvarą prieš L.Hamiltoną, 7.6 sek. - prieš V.Bottą ir 18.9 sek. - prieš Ch.Leclercą. Seniausias padangas turi V.Bottas (5 ratų), M.Verstappenas jau nuvažiavo 4 ratus, o britas su monakiečiu ką tik grįžo į trasą. Visi lyderiai dabar važiuoja su vidutinio kietumo padangomis.

Atnaujinta 16.41 val. M.Verstappenas ir V.Bottas nusprendė anksčiau pasukti į boksus, o L.Hamiltonas su Ch.Leclercu vis dar lieka trasoje.

Atnaujinta 16.33 val. Situacija trasoje labai stabili. M.Verstappenas apie 1.5 sek. lenkia L.Hamiltoną, o Ch.Leclercas maždaug sekunde pirmauja prieš V.Bottą. Taip pilotai jau važiuoja apie 10 ratų.

Atnaujinta 16.21 val. P.Gasly gavo 5 baudos sek., nes starto metu nesugebėjo tinkamai užimti savo vietos.

Atnaujinta 16.19 val. Saugos automobilis pasitraukė, lenktynės pratęstos.

Atnaujinta 16.17 val. Į boksus pasukęs A.Giovinazzi sugaišo daugiau nei pusę minutės. Panašu, kad mechanikai nebuvo pripūtę vienos iš padangų...

Atnaujinta 16.14 val. Y.Tsunoda tiesiog sustojo trasoje dėl bolido gedimo. Prireikė saugos automobilio.

Atnaujinta 16.10 val. M.Verstappenas stabiliai išlaiko apie 1.5 sek. pranašumą prieš L.Hamiltoną, o V.Bottas gaišta laiką už Ch.Leclerco ir lyderiui jau pralaimi 9 sek.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 16.06 val. Lenktynių starto metu nutiko tai, dėl ko nerimavo L.Hamiltonas – iš kitos trasos pusės startavę bolidai dėl geresnio trasos sukibimo pajudėjo kur kas sėkmingiau. Britas prarado pirmą vietą M.Verstappenui, o V.Bottas trečią vietą užleido Ch.Leclercui.

Lenktynes iš pirmos vietos pradės britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), kuris šeštadienį iškovojo jubiliejinę – 100-ąją – karjeros „pole“ poziciją. Jam bandys priešintis „Red Bull“ lyderis olandas Maxas Verstappenas, šeštadienį atsilikęs tik 0.036 sek. Greitas šeštadienį buvo ir iš trečios vietos startuosiantis suomis Valtteri Bottas („Mercedes“), o kiti pilotai veikiausiai nepretenduos į pergalę.

L.Hamiltonas sekmadienį gali pakartoti Ispanijos GP rekordą. Britas čia turi 5 pergales, o rekordininkas vokietis Michaelis Schumacheris – 6. L.Hamiltonas Ispanijoje nugalėjo ketverius metus iš eilės. Pastarąjį kartą jam nepavyko nugalėti tik 2016 m., kai M.Verstappenas, būdamas 18-os, šventė pirmą karjeros pergalę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų