Saulis „Canelo“ Alvarezas ir Billy Joe Saundersas | Scanpix nuotr.

Saulis „Canelo“ Alvarezas ir Billy Joe Saundersas | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku JAV 30-metis meksikietis Saulis „Canelo“ Alvarezas (56-1-2, 38 nokautai) aštuntame raunde pataikė itin tikslų smūgį iš apačios ir galiausiai privertė anksčiau laiko nutraukti kovą su iki šiol pralaimėjimo dar nepatyrusiu 31-erių britu Billy Joe Saundersu (30-1, 14 nokautų) bei iškovojo WBC, WBA (Super), WBO ir „The Ring“ antrojo vidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržus.

Pagal du teisėjus iš trijų, S.Alvarezas nelaimėjo tik pirmojo ir penktojo raundų, o trečiasis teisėjas B.J.Saunderso pranašumą matė ir septintame raunde.

S.Alvarezo ir B.J.Saunderso kova JAV buvo didžiausias sporto renginys po COVID-19 pandemijos pradžios, o ją „AT&T“ stadione stebėjo net 73 tūkst. 126 sirgaliai. Kaip praneša bokso žurnalistas Danas Rafaelis, tai yra naujas JAV vidaus arenų rekordas, pagerinęs Muhammado Ali ir Leono Spinkso antrosios dvikovos žiūrimumą, kai 1978 m. ją Naująjame Orleane stebėjo 63 tūkst. 352 žiūrovai.

Meksikietis į šią kovą atsinešė WBC, WBA (Super) ir „The Ring“ pasaulio čempiono diržus, kuriuos jis laimėjo 2020 m. gruodį prieš Callumą Smithą. Vėliau S.Alvarezas diržus apgynė kovoje su Avni Yildirimu. Tuo tarpu B.J.Saundersas į ringą ėjo kaip WBO čempionas. Šį diržą jis iškovojo 2019 m. gegužę ir vėliau du kartus spėjo jį apginti.

Aštuntame raunde S.Alvarezas kontratakuoja puikiu smūgiu dešine iš apačios, po kurio B.J.Saunderso akis taip ištino, kad šis nebegalėjo matyti. Po aštuntojo raundo brito kampas nusprendė, kad jų kovotojas nebekils nuo kėdutės ir nutraukė kovą.  

„Dar prieš kovą sakiau, kad viskas pasikeis septintame ar aštuntame raunde, tačiau maniau, kad bus sunkiau. Tai rodo, kad mano pasiruošimas duoda vaisių. B.J.Saundersas nelaiminėjo kovo viduryje. Aš laimėjau raundą po raundo ir sakiau, kad mano pasirodymas tobulės su kiekvienu raundu. Aš žinojau, kad jis nebeatsistos nuo kėdės. Manau, kad sulaužiau jam skruostą. Aš jau būdamas savo kampe sakiau Eddie Reynoso, kad sulaužiau jam skruostą“, – po kovos per vertėją sakė S.Alvarezas.

S.Alvarezo buvo paklausta, su kuo jis norėtų kovoti toliau, o meksikietis atsakydamas nei kiek nedvejojo ir įvardino IBF čempioną Calebą Plantą.

„Noriu Planto. Aš ateinu, mano drauge. Tikiuosi, kad tą kovą pavyks suorganizuoti lengvai. Duokime sirgaliams tą kovą“, – sakė S.Alvarezas.

Meksikietis taip pat pažymėjo, kad didžiulė sirgalių minia jį įkvėpė pergalei.

„Labai sunku paaiškinti, ką jaučiu kovodamas prieš tiek sirgalių. Neturiu žodžių, galinčių apibūdinti tą emociją, kurią jaučiu prieš visus šiuos žmones. Labai sunku paaiškinti, kokią neįtikėtiną motyvaciją jie man suteikia“, – kalbėjo S.Alvarezas.

Pasak B.J.Saunderso atstovaujamos „Matchroom Boxing“ kompanijos, kovotojas buvo nugabentas į ligoninę, kur jam įtariama, kad lūžo akiduobė.

Šioje kovoje S.Alvarezas atliko 206 smūgius, iš kurių pataikė 73, tuo tarpu B.J.Saundersas iš atliktų 284 smūgių pataikė 60.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų