Florentino Perezas | Scanpix nuotr.

Florentino Perezas | Scanpix nuotr.

 Europos „Superlygos“ projekte dalyvaujančios ir atsiriboti nuo jo atsisakančios komandoms gali grėsti dvejų metų draudimas dalyvauti Čempionų lygoje arba Europos lygoje, praneša ESPN žurnalistas Gabriele Marcotti. Galima bausmė yra griežčiausia sankcija, kurią gali skirti UEFA.

Teigiama, kad ši bausmė gresia trims klubams, kurie vis dar neatsisako minties sukurti „Superlygą“ – Madrido „Real“, „Barcelonai“ ir Turino „Juventus“. Šios trys komandos šeštadienį išplatino bendrą pranešimą, kuriame nusprendė apginti savo idėją.

„Superlygos įkūrėjai kentė ir toliau kenčia nepateisinamą spaudimą iš trečiųjų šalių. Mes sulaukėme grasinimų ir įžeidinėjimų, kuriais mes buvome raginami apleisti savo projektą, tačiau taip iš mūsų atimama teisė siūlyti idėjas, kaip pakeisti futbolo ekosistemą, pateikiant konkrečius pasiūlymus ir kviečiant konstruktyviam dialogui. Tai yra netoleruotina. Teismai jau pasisakė, kad FIFA ir UEFA negali nei tiesiogiai, nei per tam tikrus tarpininkus kenkti Superlygos idėjai, kol teismo procesas dar vyksta“, - teigiama pranešime.

Klubai pažymi, kad „Superlygos“ idėją įgyvendintų tik tuo atveju, jei sulauktų pripažinimo iš UEFA ir FIFA.  Klubų teigimu, „Superlyga“ netrukdytų ekipų dalyvavimui kitose lygose ir turnyruose bei suteiktų komandoms finansinį stabilumą ne pačiu lengviausiu laikotarpiu.

„Puikiai žinome, kiek daugiau įvairiausių reakcijų sukėlė naujienos apie „Superlygą“. Visgi, mes tuo pačiu žinome, kokia sisteminė krizė yra ištikusi futbolo sektorių. Tos problemos ir privertė mus diskutuoti apie „Superlygos“ įkūrimą, todėl būtų neatsakinga užmiršti šią idėją ir nebeieškoti būdų, kaip padėti futbolo industrijai. Apmaudu, kad mūsų draugai ir kiti lygos įkūrėjai taip greitai keičia nuomonę ir vakar pasirašė specialius susitarimus su UEFA“, - rašoma pranešime.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų