Mindaugas Narauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Mindaugas Narauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Paskutinė mano kova? Gerai po jos jaučiuosi, nors į ringą žengiau nepilnai pasirengęs. Tai tebuvo tarpinė stotelė prieš rimtą išbandymą. Šįkart esu kur kas geriau pasirengęs“, – sakė penktadienio rytą į Lenkiją, kur dalyvaus „A1 Federation“ turnyre „Lethwei & Muay Thai“, išvykęs klubo „Titanas“ kovotojas Mindaugas Narauskas.

Lietuvis ir dar septyni profesionalūs Muay Thai kovotojai susikaus dėl čempiono diržo.

Pirmasis M.Narausko varžovas turnyre – Bartoszas Botwina.

Ištikimiausi Lietuvos kovinio sporto gerbėjai šį Lenkijos kovotoją prisimins: 2013-aisiais „Bushido Hero’s“ turnyre Vilniuje jis kovėsi su Ignu Barysu. Paskutinį kartą B.Botwina gimtojoje Lenkijoje kovėsi 2014-aisiais, spėjo sužibėti „East Side Fight“ ir „MMA Cup“ turnyruose. Vėliau kovotojas nusprendė karjerą tęsti užsienyje. Skambiausias B.Botwinos pasiekimas – 2017-aisiais Niujorke pakrikštytas „Glory“ turnyro ringas. 2019-aisiais, prieš pandemiją, jis kovėsi Airijoje. Balstogės „Husarz“, kuriame treniruojasi kovotojas, oficialioje svetainėje skelbiama, kad trenerio Marcino Stankiewicziaus auklėtinis – daugkartinis šalies Muay Thai ir kikboso čempionas.

„Profesionalus Muay Thai? Nėra apsaugų, leidžiami smūgiai keliais ir alkūnėmis – daugiau traumų, daugiau kontakto. Reikės kur kas labiau saugotis negu mėgėjuose, nes kiekvienas smūgis alkūne gali tapti kovos pabaiga“, – prieš išvykdamas į Lenkiją konstatavo M.Narauskas.

Dėl turnyro laimėtojo titulo taip pat kausis Patrykas Magnuckis, Ondrejus Macekas, Arkadiuszas Krupa, Štefanas Guba, Brytonas Joao Mabelas, Vadimas Sirotkinas.

„Pabandysime laimėti diržiuką…“ – nusišypsojo M.Narauskas.

Mindaugas Narauskas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Mindaugas Narauskas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Dėl laimėtojo titulo gali tekti paplušėti – lauktų trys kovos. Pagal formulę pirmosios dvi kovos vyks 3 raundus po 3 minutes, o titulinė, trečioji – 5 raundai po 3 minutes.

„Tai paskaičiuokime – viskas gali užtrukti 11 raundų, – lenkė pirštus „Titano“ kovotojas. – Kaip atrodė pasirengimas tokiam „maratonui“? Žymusis Dainų slėnis padėjo, tikiuosi. Daug dirbome su treneriu Mariumi Misiūnu asmeniškai, natūralu, kad grafike buvo po dvi treniruotes per dieną. Rytais – Dainų slėnio laiptukai… Pamenu, kad pirmoji treniruotė buvo labai sunki, net pykino, vėliau apsipratau, „pramušė“. Manau, kad pavyko susigrąžinti anksčiau turėtą ištvermę. Paskutinę kovą turėjau svorio kategorijoje iki 73-ų kilogramų, dabar pora kilogramų nukris, turėčiau būti greitesnis“.

Priminsime, kad M.Narauskas 2019-ųjų rugsėjį kovojo dėl KOK čempiono diržo svorio kategorijoje iki 71 kilogramo su Henriku Vikšraičiu. Tada vieningu teisėjų sprendimu po 5 raundų kovos laimėtoju buvo pripažintas vilnietis. Vėliau M.Narauskas lygiosiomis baigė kovą su suomiu Niko Konvertausu, o tuos pačius metus baigė pergale prieš latvį Mareką Pelcį.

Mindaugas Narauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Mindaugas Narauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Tačiau kovoje su latviu M.Narauskas patyrė traumą – plyšo kryžminiai kelio raiščiai. Tai privertė daryti pertrauką. Begyjant po operacijos Lietuvoje buvo įvestos ir griežtos karantino sąlygos.

„Judėjome, juk draugų, kurie atsidavę sportui tikrai netrūko – susirinkdavome kiemuose ir sportuodavome. Kas „lapkes“ palaikydavo, kas padėdavo su svarmenimis. Sportinę formą palaikyti pavyko. Ėjo tasai karantinas ir praėjo, – kalbėjo apie karantiną 23-ų M.Narauskas. – Nebaisus man jis buvo, kur kas baisiau buvo dėl traumos, su kuria įžengiau į 2020-uosius. Bet gal man tos pertraukos ir reikėjo... Prieš tai visur dalyvaudavau, stipriai sportavau, gal organizmas nelabai laikė, net širdis buvo pradėjusi streikuoti dėl didelio krūvio normaliai anginos, kuri ilgai kankino, neišsigydžius. Gydytojai reikalavo pertraukos, o aš variau toliau, kol neplyšo raiščiai. Gal tai buvo ženklas? Sunku pasakyti. Pamenu, kad plyšus raiščiams, pasidariau labai irzlus, daug nervų buvo, svoris net nukrito iki 69 kilogramų... Nesąmonė buvo visiška, sunkiai tvėriau. Kai pradėjau po truputį gyti, mane lankydavo ir palaikydavo Matas Pultaražinskas bei Ervinas Fokinas. Su jais ir pradėjau judėti... Vaikinai padėjo man atsigauti“.

Į KOK ringą M.Narauskas sugrįžo pergale prieš lenką Danielį Szottą praeitų metų gruodį, vėliau, vasario pabaigoje, „Titano“ auklėtinis lygiosiomis sukovojo su Mateuszu Rajewskiu.

„Ar dabar norėčiau revanšo su H.Vikšraičiu? Taip, tai yra kovotojas, prieš kurį pergalė man būtų labai svarbi. Turėjau porą progų, bet nesijaučiu jas tinkamai išnaudojęs. Galbūt, jos buvo netinkamu metu. Norėčiau su juo susitikti ringe. Bet mačiau, kad jau rikiuojasi eilė – Nauris (Lukošiūnas, – aut.past.), „Rimkenzo“ tobulėja, bet H.Vikšraitis – visai kitas lygis. H.Vikšraitis, neslėpkime, šioje svorio kategorijoje – top’inis kovotojas. Visi nori su juo kovoti, norėčiau ir aš. Taip, jau kovojau su juo dėl čempiono diržo, bet tuomet nubuvo užsidegimo, dėl ligų sportavau per „negaliu“, buvau pavargęs. Manau, to man ir pritrūko. Dabar, tikiu, viskas būtų kitaip“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų