Pepas Guardiola ir Thomasas Tuchelis | Scanpix nuotr.

Pepas Guardiola ir Thomasas Tuchelis | Scanpix nuotr.

Kartu su finaliniu švilpuku Londono „Stamford Bridge“ stadione ir Londono „Chelsea“ džiaugsmo šūksniais galiausiai baigėsi UEFA Čempionų lygos pusfinalių batalijos. Į Stambulą bilietus jau užsisakinėja dvi anglų komandos – „Manchester City“ ir Londono „Chelsea“.

Tinklalapis „sportas.lt“ kviečia apžvelgti šių klubų kelionę į finalą atsakomosiose pusfinalių rungtynėse, kuriose netrūko intrigų tiek ant vejos, tiek ir užkulisiuose.

„Manchester City“ – Paryžiaus „Saint-Germain“

„Manchester City“ | Scanpix nuotr.

„Manchester City“ | Scanpix nuotr.

„Carabao“ taurė, pakeliui į rankas esantis „Premier“ lygos trofėjus ir dabar jau laukiantis Čempionų lygos finalas. Tokį svaiginantį sezoną tęsia „Manchester City“ futbolininkai, kurie dėl prestižinio Europos trofėjaus lemiamoje kovoje Stambule kausis viso labo pirmą kartą klubo istorijoje.

Pepas Guardiola neabejotinai yra vienas sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio viso pasaulio trenerių, tačiau per paskutinius aštuonerius metus jam prilipo Čempionų lygos nelaimėlio etiketė.

Per šį laiką būtent iki šių metų nei „City“, nei Miuncheno „Bayern“ klubui nebuvo pavykę prisikasti iki finalo, nors abu klubai kasmet sau kelia didžiausius tikslus. Ispanijos specialistui paskutinis finalas buvo lygiai prieš 10 metų, kai tąkart jis pateko su „Barcelona“.

P. Guardiola yra vienas iš keturių trenerių Čempionų lygos metraščiuose, kuris turėjo tokią ilgą pertrauką tarp šio turnyro finalų. Rekordininkai yra Louisas van Gaalas (1996-2010) ir Juppas Heynckesas (1998-2012), kurie turėjo keturiolikos metų pertrauką. Dešimtmetį nuo vieno finalo iki kito laukė ir legendinis, Anapilin prieš šešerius metus iškeliavęs Udo Lattekas (1977-1987).

Tačiau dabar „City“ sugebėjo tapti devintąja anglų komanda, kuri per visą istoriją žais Čempionų lygos ar ankstesnių jos primtakų finale. Anglija yra daugiausiai savo atstovų finaluose turėjusi šalis. Po šešis turėjo Vokietija ir Italija.

Vis tik „City“ klubas gausioje anglų kompanijoje turi išskirtinumą, mat dar nė viena ekipa taip nedominavo. „City“ tapo pirmuoju Anglijos klubu, kuris per vieną tarptautinį sezoną viename turnyre iškovojo net 11 pergalių.

Po šios klubui istorinės pergalės garsiai nuskambėjo P. Guardiolos pasisakymas spaudos konferencijoje, kai buvo paklausta jo nuomonė, ar be milijardinių investicijų per pastarąjį dešimtmetį klubas būtų nuvestas iki šio šlovės taško.

„Aišku, kad mes investavome daug pinigų į šią komandą nuo to laiko, kai ją perėmė arabų šeichai. Tačiau tai nėra vien tik tai, nėra tik pinigai. Viskas priklauso nuo jūsų – jei norite tikėti tik pinigų galia – pirmyn. Tai yra jūsų valia. Tačiau reikėtų žinoti, kad vyksta daug dalykų ir už uždarų durų, mes dėl to daug dirbame. Buvo aiškus darbų planas, dėl kurio pastarieji metai mums tokie sėkmingi, kai laimėjome net penkis „Premier“ lygos titulus“, – jau įskaičiuodamas ir šių metų Anglijos pirmenybių trofėjų pasakojo P. Guardiola.

Strategas paminėjo ne tik tai. Jis išskyrė ir buvusius garsius žaidėjus, kurių arba komandoje jau nebėra, arba jie jau pasitinka savo etapo klube saulėlydį. 

„Prisimenu Joe Hartą, Pablo Zabaletą, Vincentą Kompany, aišku čia vis dar yra ir Sergio Aguero, buvo Davidas Silva. Daugybė žaidėjų, kurie mums per visą tą laiką padėjo atsidurti čia. Noriu šia akimirka pasidalinti kartu su jais, nes be jų dabar čia nebūtume“, – teigė P. Guardiola.

„Tai yra didinga akimirka, žmonės dažnai sako, kad šis klubas neturi istorijos europiniu lygiu. Gal ir neturi, tačiau turi didelę sielą. Žmonės čia praėjo tiek aukštumas, tiek ir žemas akimirkas“, – pasisakė ir trenerio paminėtas buvęs klubo vartų sargas J. Hartas.

Šiame kontekste ypatinga yra S. Aguero istorija. Jau aišku, kad argentinietis žaidžia paskutinį savo sezoną šioje komandoje, kurioje praleido dešimt metų. Įdomu tai, kad jo prieš septynerius metus ištarti žodžiai gali tapti pranašiškais.

„Aš nepaliksiu šios komandos, kol mes nelaimėsime Čempionų lygos“, – 2014-aisiais sakė S. Aguero.

Dabar, praėjus septyneriems metams, jo pasakos Mančesteryje pabaiga gali būti kaip iš vadovėlio – paskutinės finalinio argentiniečio sezono komandoje rungtynės bus būtent Čempionų lygos finalas.

Beje, nesėkmingą seriją kaunantis su P. Guardiola pratęsė ir PSG treneris Mauricio Pochettino. Per visą savo karjerą šis strategas nėra pralaimėjęs daugiau kartų (12) prieš nė vieną kitą trenerį.

Tačiau šias rungtynes pažymėjo ir ne tokie puošiantys veiksmai. PSG futbolininkai mačo pabaigoje pasižymėjo itin agresyvių veiksmų kontekste. Štai raudoną kortelę dėl visiškai pamestos galvos užsidirbo Angelis Di Maria. Itin grubiai varžovų kojas šienavo ir Presnelis Kimpembe su Danilo Pereira, išsisukę su geltonomis kortelėmis. Pridėkime ir skandalą po rungtynių dėl Bjorno Kuiperso, esą arbitras PSG futbolininkus iškeikė, liepdamas jiems nutilti.

„Jei žaidėjai man sako tiesą, ir arbitras tikrai taip kalbėjo, UEFA privalo tai išsiaiškinti“, – jau po akistatos kalbėjo paryžiečių treneris M. Pochettino.

Beje, A. Di Maria po savo raudona kortele pasibaigusios pražangos dar spėjo ir įžeisti Fernandinho, jį išvadindamas „kalės sūnumi“.

Po mūšio socialiniuose tinkluose rasistiškų ir žeminančių žinučių sulaukė Raheemas Sterlingas. Vis tik visi šie incidentai nublanko dėl „Manchester City“ sėkmės.

Londono „Chelsea“ – Madrido „Real“

„Chelsea“ | Scanpix nuotr.

„Chelsea“ | Scanpix nuotr.

O finale Stambule paskutinį gegužės savaitgalį P. Guardiolos kariauna sutiks Londono „Chelsea“ futbolinkus. „Aristokratų“ organizacijai šie metai istoriniai – tai pirmasis klubas Europos futbole, kuris savo komandas turės tiek vyrų, tiek ir moterų Čempionų lygos finaluose.

Turkijoje laukia išsirtinis finalas, kuriame susitiks dvi Anglijos komandos. Tai yra tik trečias kartas istorijoje. Pastarasis atvejis, beje, buvo prieš dvejus metus, kai Madride „Liverpool“ nukovė Londono „Tottenham“ futbolininkus. Visi iki šiol vykę UEFA Čempionų lygos finalai su dviem Anglijos komandomis sužaisti šiame amžiuje.

Apskritai, „Chelsea“ komandai tai bus viso labo pirmasis finalas per pastaruosius devynerius metus. 2012-aisiais Londono klubas baudinių serijoje Miunchene vykusiame finale pargriovė „Bayern“ komandą ir sensacingai į viršų kėlė Čempionų lygos trofėjų.

Šias dvi istorijas sieja įdomūs sutapimai. Ir tada, ir dabar „Chelsea“ Anglijoje nepretenduoja į titulą. Ir tuomet, ir dabar „Chelsea“ žygis Europoje buvo staigmena. Ir 2012-aisiais ir šįmet „Chelsea“ komandoje keitėsi treneriai. Tąkart Andre Villasą-Boasą pakeitė Roberto Di Matteo. Tiesa, iš tų laikų sudėties dabar komandoje jau nerungtyniauja nė vienas žaidėjas.

Tai bus jau trečiasis „Chelsea“ klubo finalas šios organizacijos istorijoje. O štai Thomasui Tucheliui tai ne mažiau ypatingi metai. Tą pačią PSG komandą lygiai prieš metus jis taip pat buvo nuvairavęs iki finalo, tačiau tuomet kovoje dėl trofėjaus nudegė. Vokietis dabar tapo pirmuoju treneriu Čempionų lygos istorijoje, kuris finale bus dvejus metus iš eilės su dviem skirtingomis komandomis.

„Ši komanda nusipelnė čia būti. Pirmiausiai, „Real“ kontroliavo kamuolį, ir vertė mus kentėti. Kita vertus, buvome kantrūs ir pavojingi greitose atakose. Mes niekada nepraradome alkio, ir tuo pačiu – troškimo apsiginti“, – pasakojo Th. Tuchelis.

Tuo metu Ispanija lieka liūdėti. Štai populiarus vietos laikraštis „Sport“ rytą po mačo savo skaitytojams pasiūlė naujienos antraštę „Išmesti į gatvę“. „Karališkasis“ klubas ir jo gerbėjai tarp 2016 ir 2018 metų net triskart iš eilės laimėjo šį turnyrą, tačiau vėliau dvejus metus iš eilės neperžengė pirmo atkrintamųjų barjero, o šįmet prisikapstė iki pusfinalio, tačiau finalo lieka nepasiekęs. O tai ispanus liūdina, esą „Chelsea“ buvo matoma kaip potencialiai ne tokia galinga kaip klubai iš kito pusfinalio.

Tame pačiame „Sport“ laikraštyje mirgėjo ir Edeno Hazardo nuotrauka, kurioje jis su šypsena veide pasveikino buvusius komandos draugus. Interneto platybėse populiari tapo ir pašaipa net 150 mln. eurų „Real“ komandai kainavusiam belgui ironizuojant, esą pats nerodydamas gero žaidimo, jis labiau stengėsi dėl Londono klubo.

E. Hazardo ryšius su varžovais analizavo ir vienas didžiausių ispanų leidinių AS.

„Kol komandos draugai liūdi dėl pralaimėjimo, jis džiaugiasi su „Chelsea“ žaidėjais“, – vaizdą pakomentavo AS. Į E. Hazardą dėmesį atkreipė ir kitas Ispanijos žiniasklaidos ryklys „Mundo Deportivo“. 

Tuo metu „Marca“ skambiai apibūdino bendrą „Real“ pasirodymą Londone – „Komanda buvo partrenkta traukinio.“ 

„Mes bandėme, bet „Chelsea“ šįkart buvo geresnė komanda, turime ją pasveikinti“, – liūdnai realybę konstatavo Madrido klubo strategas Zinedine'as Zidane'as.

O finalas Stambule bus žaidžiamas Ataturko olimpiniame stadione, atidarytame 2002-aisiais, tačiau renovuotame dar pernai. Čia pat 2005-aisiais istoriniame finale susitiko ir Milano bei Liverpulio klubai. Beje, „Chelsea“ klubui Stambulas vos prieš dvejus metus nebuvo toks dėkingas – kitame šio miesto stadione UEFA Supertaurės finale čia „aristokratai“ stebėjo, kaip trofėjų į viršų kėlė „raudonieji“.

Ar neliks „Chelsea“ nuošalyje ir šįkart, sužinosime jau gegužės 29-ąją. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EURO 2020