„Barcelona“ | Scanpix nuotr.

„Barcelona“ | Scanpix nuotr.

 Europos „Superlygos“ projekte dalyvaujančios ir atsiriboti nuo jo atsisakančios komandoms gali grėsti dvejų metų draudimas dalyvauti Čempionų lygoje arba Europos lygoje, praneša ESPN žurnalistas Gabriele'as Marcotti.

Galima bausmė yra griežčiausia sankcija, kurią gali skirti UEFA.

7 iš 12 projekte dalyvavusių klubų – Londono „Arsenal, Madrido „Atletico“, Londono „Chelsea“, „Liverpool“, „Manchester City“, „Manchester United“ ir „Tottenham“ – dalyvavo diskusijose ir pasiekė susitarimą su UEFA.

Skelbiama, kad šios 7 komandos sutinka su švelnesnėmis bausmėmis ir pažadėjo, kad nebandys pakartotinai atkurti „Superlygą“.

ESPN rašo, kad Milano „Inter“ taip pat yra arti panašaus susitarimo.

Kitos keturios komandos – „AC Milan“, „Barcelona“, Turino „Juventus“ ir Madrido „Real“ – vis dar pasiryžusios formuoti „Superlygą“. Šios komandos mano, kad tam tikri dokumentai apsaugo jų komandas nuo griežtų sankcijų.

UEFA dar negali oficialiai pradėti drausminių procedūrų, nes tai pažeistų teismo nutartį.

UEFA prezidentas Aleksandras Ceferinas suskirstė 12 klubų į 3 kategorijas, tačiau visi jie turės būti nubausti.

„Man yra akivaizdus skirtumas tarp Anglijos klubų ir kitų šešių“, – sakė A.Ceferinas. „Jie pasitraukė pirmieji ir pripažino suklydę. Yra tris grupės: šešios Anglijos komandos, kurios pasitraukė pirmos, paskui kiti trys klubai – „Atletico“, „Milan“ ir „Inter“, o po jų seka tie, kurie mano, kad žemė yra plokščia ir galvoja, kad „Superlyga“ vis dar egzistuoja – „Barcelona“, „Real“, „Juventus“. Tarp visų šių klubų yra didelis skirtumas, bet visi bus laikomi atsakingais“.

Tikimąsi, kad bus pasiektas susitarimas su dar viena ar dviem komandomis, o pirminis „Superlygos“ įstatas skelbia, kad lyga bus oficialiai išformuota, jeigu iš jos pasitrauks 9 iš 12 klubų.

Gali būti, kad komandos, kurios pasitrauks iš „Superlygos“ projekto, gali turėti teisinį ginčą su likusiais klubais už pirminio „Superlygos“ susitarimo sąlygų pažeidimą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų