Andrejus Kravčenka | Scanpix nuotr.

Andrejus Kravčenka | Scanpix nuotr.

 Praėjusį lapkritį garsus Baltarusijos lengvaatletis Andrejus Kravčenka gimtinėje buvo uždarytas į areštinę. Ten jam skirta 10 dienų dėl dalyvavimo šalies sostinėje Minske vykusiame mitinge.

Nuo to laiko praėjo pusmetis, bet situacija Baltarusijoje nepagerėjo, todėl A.Kravčenka nusprendė imtis kitų veiksmų. Jis pradėjo bado streiką, norėdamas išreikšti palaikymą įkalintiems žmonėms.

„Represijos neslopsta, todėl man reikėjo kažko imtis. Aš dabar esu laisvėje, bet man skaudu dėl tų žmonių, kurie palikti už grotų. Noriu šviesesnės Baltarusijos ateities. Noriu, kad pasakęs tai, ką galvoji, nebūtum uždaromas į kalėjimą, atleidžiamas iš darbo ar išmetamas iš rinktinės“, - „Reuters“ sakė A.Kravčenka, per tris dienas jau numetęs 6 kg svorio.

Baltarusis taip pat aukcione nusprendė parduoti 2011 m. laimėtą Europos uždarų patalpų čempionato auksą. Tada jo nesustabdė net ir problemos su Achilo sausgysle.

„Šitas medalis man asocijuojasi su skausmu ir kančia. Žmonės kalėjimuose kenčia taip pat, kaip aš tada kankinausi“, - sakė A.Kravčenka, kuris dėl buvimo areštinėje pernai turėjo praleisti pirmąjį savo dukrelės gimtadienį.

Aukcione už A.Kravčenkos auksą šiuo metu siūloma 1625 JAV dolerių suma.

34-erių A.Kravčenka 2008 m. Pekine tapo dešimtkovės olimpiniu vicečempionu. 2014 m. jis laimėjo Europos čempionatą, o 2010 m. pelnė Europos čempionato bronzą. Puikiai jam sekėsi ir uždarų patalpų septynkovės varžybose: jose A.Kravčenka tapo 2008 m. ir 2014 m. pasaulio vicečempionu, 2011 m. Europos čempionu ir 2007 m. Europos čempionato bronzos medalininku.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų