„Chelsea“
90+8 min.
2
:
1
Atsinaujins po sek
„Leicester“
Duncanas Scottas ir Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

Duncanas Scottas ir Yangas Sunas | Scanpix nuotr.

 Pernai atrodė, kad Kinijos plaukimo žvaigždės Yango Suno karjera greičiausiai baigta. Tada sporto arbitražo teismas patenkino tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) apeliaciją, atšaukė ankstesnį tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) sprendimą ir skyrė Y.Sunui net 8 metų diskvalifikaciją.

Kinas 2018 m. rugsėjį įsivėlė į skandalą, kai plaktuku buvo sudaužytas jo kraujo mėginys. Tokios ilgos diskvalifikacijos Y.Sunas sulaukė todėl, kad tai jau antras kartas, kai jis pažeidė antidopingo agentūros taisykles. Anksčiau dėl draudžiamų medžiagų vartojimo jis gavo 3 mėnesių diskvalifikaciją.

Y.Sunas su jam skirta 8 metų diskvalifikacija nesutiko ir pateikė du skundus. Galiausiai jis pasiekė savo. Šveicarijos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad vienas iš teisėjų Franco Frattini galimai nebuvo objektyvus ir tai galėjo nulemti jo sprendimą. Teismo teigimu, F.Frattini 2018-2019 m. viešai smerkė šunų mėsą valgančius kinus.

Šiuo metu Y.Sunas laukia pakartotinio teismo posėdžio ir nepasirodė penktadienį prasidėjusioje Kinijos olimpinėje plaukimo atrankoje. Teoriškai Y.Sunas būtų praradęs galimybę startuoti Tokijo olimpiadoje, bet kinai sugalvojo specialią taisyklę. Kinijos plaukimo federacija paskelbė, kad tie sportininkai, kurie 2019 m. pasaulio plaukimo čempionate laimėjo aukso medalius gali praleisti atranką ir vis tiek vykti į Tokijo olimpiadą. Ši taisyklė gali būti pritaikoma tik dviems plaukikams – Y.Sunui ir Jiayu Xu.

Priminsime, kad Y.Sunas Tokijo olimpiadoje būtų vienas rimčiausių lietuvio Dano Rapšio varžovų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA