Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Portimauno mieste esančioje „Algarve“ trasoje sekmadienį surengtose trečiosiose 2021 m. „Formulės 1“ sezono lenktynėse pergalę šventė čempionato lyderis britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“.

Po lenktynių starto pirmą vietą išsaugojo suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Paskui jį važiavo L.Hamiltonas ir olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Netrukus suomis Kimi Raikkonenas („Alfa Romeo“) trenkėsi į komandos draugą italą Antonio Giovinazzi, o trasoje pasirodė saugos automobilis. Pratęsus lenktynes, M.Verstappenas iš karto aplenkė L.Hamiltoną ir pakilo į antrą vietą.

Britas su trečia pozicija ilgai nesitaikstė. Jis netrukus aplenkė M.Verstappeną, pavijo V.Bottą ir dar po kelių ratų tapo lenktynių lyderiu. Per likusį laiką L.Hamiltonas rimtesnio pasipriešinimo iš varžovų nesulaukė. Tuo tarpu M.Verstappenas po ankstesnio sustojimo sumažino deficitą iki V.Botto ir kol varžovas nespėjo sušildyti padangų, greitai jį aplenkė. Vėliau suomis dar turėjo problemų, prarado beveik 5 sek. ir M.Verstappenui nebepasipriešino. Pačioje lenktynių pabaigoje V.Bottas ir M.Verstappenas dar pasuko į boksus, užsidėjo greitesnes padangas ir bandė nuvažiuoti greičiausią lenktynių ratą. M.Verstappenas paskutiniu bandymu pagerino V.Botto rezultatą, tačiau papildomo taško taip ir negavo, nes pabuvojo už trasos ribų ir jo rato laikas buvo anuliuotas.

Portugalijos GP lenktynių rezultatai:

Portugalijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Portugalijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

L.Hamiltonas su 69 taškais kiek padidino savo pranašumą prieš M.Verstappeną (61). Trečią vietą išlaikė britas Lando Norrisas („McLaren“, 37). Konstruktorių įskaitoje lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (101), „Red Bull“ (83) ir „McLaren“ (53).

Ketvirtosios sezono lenktynės – Ispanijos GP – jau gegužės 9-ą dieną vyks Barselonos trasoje (Ispanija).

Atnaujinta 18.37 val. Paskutinį tašką iš C.Sainzo atėmė P.Gasly.

Atnaujinta 18.35 val. D.Ricciardo susitvarkė su C.Sainzu ir pakilo į 9-ą vietą. M.Verstappenas su V.Bottu dar stojo boksuose, kad pakovotų dėl papildomo taško už greičiausią ratą.

Atnaujinta 18.29 val. Likus 5 ratams situacija tarp lyderių lieka stabili. 5-ą vietą išlaiko L.Norrisas, prie kurio jau nebeartėja Ch.Leclercas. Sėkmingai važiuoja „Alpine“ pilotai - E.Oconas artėja prie 7-os vietos, o F.Alonso - prie 8-os. D.Ricciardo dar bando lenkti C.Sainzą ir iškovoti 9-ą vietą.

Atnaujinta 18.23 val. Likus 10 ratų L.Hamiltonas artėja prie pergalės, turėdamas 5 sek. pranašumą prieš M.Verstappeną ir 10 sek. - prieš V.Bottą.

Atnaujinta 18.19 val. S.Perezas daugiau nei 50 ratų nuvažiavo su vidutinio kietumo padangomis ir galiausiai pasuko į boksus bei pasirinko minkštas padangas. Meksikietis dabar turės pranašumą prieš tris lyderius, kurie važiuoja su kietomis padangomis. Tiesa, S.Perezui iki lyderių trūksta net pusės minutės.

Atnaujinta 18.01 val. L.Hamiltonas po sustojimo didesnių problemų išvengė ir grįžo į trasą turėdamas 3 sek. pranašumą prieš M.Verstappeną. Liko 26 ratai. Lyderiu tapęs S.Perezas ir iki 5-os vietos pakilęs D.Ricciardo vis dar nestojo.

Maxo Verstappeno lenkimas prieš Valtterį Bottą:

Atnaujinta 17.57 val. M.verstappenas pirmasis iš lyderių pasuko į boksus. Po rato stojo ir V.Bottas, tačiau jis grįžęs padarė klaidelę ir prarado poziciją olandui.

Atnaujinta 17.51 val. L.Hamiltonas stabiliai išlaiko apie 3 sek. persvarą prieš V.Bottą. M.Verstappenas maždaug sekunde pralaimi suomiui ir niekaip nesugeba jo aplenkti. Lyderiai savo sustojimų vis dar neatliko.

Lewiso Hamiltono lenkimas prieš Valtterį Bottą:

Atnaujinta 17.36 val. 20-ajame rate L.Hamiltonas tapo naujuoju lyderiu, galiausiai susitvarkęs su V.Bottu.

Atnaujinta 17.26 val. L.Hamiltonas jau keletą ratų yra „prilipęs“ prie V.Botto. M.Verstappenas pralaimi kiek daugiau nei 2 sek. S.Perezui pavyko aplenkti L.Norrisą ir susigrąžinti 4-ą poziciją.

Atnaujinta 17.21 val. M.Verstappenas paleido V.Bottą toliau nei 1 sek. į priekį, o L.Hamiltonas pasinaudojo DRS sistema ir aplenkė olandą.

Lenktynių pratęsimas:

Atnaujinta 17.17 val. V.Bottas išlaikė lyderio poziciją, o M.Verstappenas pasinaudojo proga aplenkti L.Hamiltoną. Labai prastai pasirodė C.Sainzas, praradęs vietas L.Norrisui ir S.Perezui.

Atnaujinta 17.14 val. Saugos automobilis traukiasi, lenktynės tęsiamos.

Kimi Raikkoneno avarija:

Atnaujinta 17.10 val. K.Raikkonenas bandė lenkti komandos draugą A.Giovinazzi, tačiau tiesiog atsitrenkė į jo bolido galą, nusilaužė priekinį sparną ir išlėkė iš trasos. Prireikė saugos automobilio.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 17.08 val. Lyderiai lenktynes pradėjo užtikrintai – V.Bottas, L.Hamiltonas ir M.Verstappenas liko savo pozicijose. Tuo tarpu su minkštesnėmis padangomis startavęs C.Sainzas aplenkė S.Perezą ir pakilo į 4-ą vietą.

Pirmą kartą šiame sezone lenktynes iš „pole“ pozicijos pradės suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Šalia jo stovės britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), o trečias startuos olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), šeštadienį praradęs „pole“ poziciją dėl to, kad greičiausio rato metu buvo visais keturiais ratais išvažiavęs už trasos ribų.

Portugalijos GP į „Formulės 1“ kalendorių sugrįžo pernai po net 24 metų pertraukos. 2020 m. čia greičiausias buvo L.Hamiltonas. Natūralu, kad jis vienintelis iš dabartinių čempionato pilotų turi pergalę Portugalijos GP.

Po dviejų lenktynių čempionate lyderiauja L.Hamiltonas (44 tšk.), turintis minimalų pranašumą prieš M.Verstappeną (43). Trečia vieta kol kas džiaugiasi britas Lando Norrisas („McLaren“, 27). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (60), „Red Bull“ (53) bei „McLaren“ (41).

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų