Eimantas Stanionis (PBC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis (PBC nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 26-erių lietuvis Eimantas Stanionis (13-0, 9 nokautai) balandžio 10 d. iškovojo kol kas skambiausią karjeros pergalę profesionalų bokso ringe – jis po 12 raundų kovos vienbalsiu teisėjų sprendimu (117:111, 116:112, 115:113) nugalėjo Thomą Dulormę.

Prieš šią kovą E.Stanionis WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitinge buvo 10-as, o Th.Dulorme – 14-as. Jų kovai WBA suteikė svarbios reitinginės kovos statusą, kurioje turėjo paaiškėti būsimas kandidatas į titulinę kovą. E.Stanionį ši pergalė iš 10-os reitingo vietos pakėlė į 1-ą! Tai paskelbė oficialus WBA puslapis, pristatęs gegužės 1 d. atnaujintus kovotojų reitingus.

Naujasis WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingas:

Naujasis WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingas: | Organizatorių nuotr.

Naujasis WBA pusvidutinio svorio kategorijos reitingas: | Organizatorių nuotr.

E.Stanionis yra minėjęs, jog titulinei kovai būtų pasiruošęs po dar keletos kovų, nors pagal reitingą kovą dėl diržo jo gali laukti jau netrukus. Tiesa, WBA organizacijoje situacija su čempionais yra labai sudėtinga. Šiuo metu vien pusvidutinio svorio kategorijoje būtų galima suskaičiuoti 4 (!) aukštesnio ar žemesnio rango čempionus.

Pagrindinis diržas – WBA (Super) – dabar yra kubiečio Yordenio Ugaso rankose. Jis šį diržą gavo todėl, kad filipinietis Manny Pacquiao labai ilgai nesikovė ir iš jo tas diržas buvo atimtas. Tiesa, M.Pacquiao buvo suteiktas „Champion in Recess“ statusas. Tai reiškia, kad filipinietis, užsinorėjęs susigrąžinti diržą, gautų pirmumo teisę į kovą su Y.Ugasu, aplenkdamas ir reitingo lyderį, kuris dabar yra E.Stanionis.

Lyg sumaišties būtų negana, WBA dar turi reguliarųjį pasaulio čempiono diržą, kuris priklauso amerikiečiui Jamalui Jamesui. Šioje kategorijoje dar yra ir WBA „auksinio“ diržo savininkas Vergilas Ortizas, kuris, kaip ir ankstesni trys kovotojai, nėra reitinguojamas. Taigi, E.Stanionis turi gausybę pasirinkimų, net jei kita jo kova bus titulinė.

E.Stanionis tapo antru lietuviu istorijoje, kuris vienos iš pagrindinių profesionalų bokso organizacijų reitinge pakilo į pirmą vietą. Anksčiau tai WBO organizacijoje padarė Egidijus Kavaliauskas, kuris galiausiai gavo progą kautis dėl pasaulio čempiono su Terence‘u Crawfordu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (18)
Registruoti
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų