Vytautas Grubliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Vytautas Grubliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Lygiai prieš savaitę Klaipėdos savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas savo facebook paskyroje pasidalino žinute, jog į uostamiestį bendradarbiavimo reikalais atvyksta garsusis „Barcelona“ klubas, o paties bendradarbiavimo pradžia – katalonų klubo vyriausiojo prezidento patarėjo Josepo Marios Fustes Blancho ir futbolo akademijų plėtros vadovo vyriausiojo patarėjo Jose Carloso Garcios Durano merui padovanoti „Barcelona“ marškinėliai „su paties L.Messi“ parašu.

Sutikite, viskas skamba taip įspūdingai, kad sunku patikėti, jog tai yra tiesa. Veikiausiai, tai yra pagrindinė priežastis, dėl ko nacionalinė spauda šiam įvykiui neskyrė jokio dėmesio, o patys klaipėdiečiai apie šią naujovę irgi pranešė pakankamai sausokai.

Pasidomėjome kodėl ir klausimų kyla gerokai daugiau nei atsakymų. Pradėkime nuo to, kad minėti „Barcelona“ klubo atstovai prieš pora metų panašų projektą bandė sukurti Vilniuje, tačiau tuomet labai greitai dingo kaip į vandenį, o patys sostinės futbolo mylėtojai, kalbėdami apie šią dvejų metų istoriją, arba juokiasi, arba dar dažnesniu atveju – šios istorijos apskritai nežino.

Nežinančių yra ir Klaipėdoje. Nuo ko pradėti? Nuo Klaipėdos savivaldybėje už sportą atsakingų asmenų? Nuo Klaipėdos apskrities futbolo federacijos? Ar nuo Klaipėdos futbolo mokyklos vadovybės? Taip, tos pačios mokyklos, kurios dalininke ruošiasi (?) tapti „Barcelona“.

„Neturiu ką pasakyti, nes absoliučiai nieko nežinau. Apie „Barcelona“ klubo prisijungimą sužinojau tik iš socialinės erdvės ir visos mano žinios šiuo klausimu baigiasi“, - portalui sportas.lt sakė Klaipėdos FM direktorius Audrius Žuta.

Priminsime, kad Klaipėdos futbolo mokykla ilgus metus buvo biudžetinė organizacija, tačiau dėl pertvarkos visame Lietuvos futbole balandį tapo viešąja įstaiga. Vienintele jos dalininke kol kas yra Klaipėdos miesto savivaldybė, o dėl kitų dalininkų netrukus bus skelbiamas konkursas.

„Praėjusį penktadienį žmonės pradėjo atakuoti su skambučiais, bet aš neturėjau jiems ką pasakyti. Jei atvirai, nelabai suprantu, kokia prasmė buvo viską daryti taip slaptai. Tikrai nesuprantu“, - sportas.lt sakė Klaipėdos apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.

Meras šio teksto autoriui atsakė, kad toks buvo pačių „Barcelona“ atstovų prašymas. Galbūt. Tačiau vis tiek nesueina galai, kodėl net pačioje savivaldybėje šis susitikimas buvo slepiamas. Meras buvo vienas iš dviejų apie šį vizitą žinančių žmonių. Antroji – Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė.

Pastaroji pirmadienį į klausimus atsakyti „neturėjo laiko“, o nuo antradienio iki ketvirtadienio ji į telefono skambučius neatsakė. Gaila. Taip ir nepavyko išsaiškinti, ar tikrai ši, pripažinkime, keista kelionė buvo organizuota už savivaldybės pinigus ir kodėl sportą uostamiestyje kuruojantys asmenys apie tokio grando atvykimą nieko nežinojo?

„Niekas nenorėjo slėptis ir slėpti. Bendraujant su tokio masto grandais, kol nėra apie ką kalbėti, tai nėra ko ir kalbėti. Iš svečių pusės buvo tik žvalgyba, kas ta Klaipėda pasaulio žemėlapyje ir kuo galėtų abiem pusėms priimtinas bendradarbiavimas.

Norint laimėti loterijoje – visų pirma, reikia nusipirkti bilietą. Nesu naivus optimistas, kad esame labai svarbūs, bet tuo pačiu suprantu, kad iš savo pusės privalome padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso.

Kalbant apie jų kelionę, tai reikia klausti Astos Dirgelienės. Tai jos tiesioginė pareiga. Mano misija buvo susitikti su jais – aš savo misiją atlikau. Sulaukti dėmesio iš tokio klubo kiekvieno miesto svajonė“, - sportas.lt sakė meras V.Grubliauskas.

Be abejo, pats V.Grubliauskas ispanų į Lietuvą neatvežė ir tai tikrai nebuvo jo idėja. Tad kieno? Išsiaiškinome, kad už šio projekto kyšo buvusio Klaipėdos apskrities futbolo federacijos prezidento Romualdo Jonaičio ir šiemet „Vilniaus Vytį“ miriop pasiuntusio Renato Beno Baltusio ausys.

Dar vienas bandymas sugrįžti į futbolą? Ar tiesiog pradžiuginti merą marškinėliais „su paties L.Messi“ parašu?

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų