Aidenas Malašinskas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Aidenas Malašinskas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

 Ketvirtadienį tęsėsi 2022 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos antrojo etapo ketvirtosios grupės kovos. Svarbiose penktojo turo rungtynėse Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje Lietuvos rinktinė 29:27 (13:9) patiesė islandus ir gerokai priartėjo prie finalinio Europos čempionato etapo, kuriame nebuvo nuo 1998 m. Beje, lažybininkai lietuvių galimybes nugalėti islandus vertino vos 8 proc.!

35-ąjį gimtadienį minėjęs Aidenas Malašinskas jau pačioje rungtynių pradžioje įsirašė į istoriją. Jis pelnė 407-ąjį įvartį ir tapo rezultatyviausiu visų laikų Lietuvos rinktinės rankininku, aplenkdamas Andrių Stelmoką (406). Sėkmingą startą lietuviai tęsė ir toliau. Mažumoje likę žaisti islandai pakeitė vartininką papildomu aikštės žaidėju, bet tai juos menkai tegelbėjo, o Lukas Simėnas pelnė įvartį iš kitos aikštės pusės. Vėliau dar įvartį pridėjo Jonas Truchanovičius ir lietuviai pirmavo 5:3. Gynyboje lietuviai taip pat puikiai dirbo, rinktinę gelbėdavo vartininkas Giedrius Morkūnas.

Po A.Malašinsko ir Gerdo Babarsko įvarčių lietuvių persvara pasiekė naują rekordinę atžymą (7:3). Net ir po pašalinimo mažumoje likę lietuviai tęsė nuostabią atkarpą. A.Malašinskas pridėjo įvartį ir lietuviai pirmavo jau 8:3. Grįžus į aikštę šeštajam žaidėjui, A.Malašinskas įmetė dar vieną įvartį (9:3).

Neįtikėtiną žaidimą gynyboje demonstravę lietuviai per 22 min. praleido vos 4 įvarčius. Tuo tarpu A.Malašinskas puolime varė islandus į neviltį ir lietuviai toliau didino pranašumą (11:4).

Visgi, kėlinio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidė islandai, pristabdę lietuvių puolimą, pasinaudoję kiekybine persvara ir priartėję iki 4 įvarčių (13:9).

Lietuvių ir islandų rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Lietuvių ir islandų rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai rinkosi pražangas ir komplikavosi padėtį. Islandai po spurto 3:0 priartėjo iki vos 2 įvarčių (14:12). Vėliau islandai dar 3 kartus buvo priartėję iki 2 įvarčių, bet lietuviai neleido jiems perlaužti rungtynių eigos, atsakydavo sėkmingais išpuoliais ir vėl susikraudavo kiek didesnį pranašumą.

Puolime įstrigę lietuviai sužaidė 5 minučių „sausą“ atkarpą ir per tą laiką islandai sumažino deficitą iki minimumo (22:21). Tuomet įvartį pelnė Žanas Gabrielius Virbauskas, bet kitoje atakoje greitai pasižymėjo ir islandai (23:22). Likus žaisti 7 min. islandai pirmą kartą galėjo išlyginti rezultatą, bet, žaisdami mažumoje, suklydo. Netrukus Ž.G.Virbauskas pratęsė nuostabią savo atkarpą ir pelnė trečią įvartį iš eilės (25:23). Dar kartą apsigynę lietuviai išvedė Mindaugą Urboną į greitą ataką ir šis neklydo (26:23). Tada dar įvartį pridėjo A.Malašinskas (27:23) ir likus 5 min. islandų situacija gerokai komplikavosi. Po Ž.G.Virbausko pražangos lietuviai 2 min. turėjo žaisti mažumoje, bet neblogai atlaikė sunkią atkarpą, o A.Malašinskas dar ir sugebėjo įmesti įvartį. Likus žaisti 2 min. lietuviai dar turėjo 2 įvarčių pranašumą (28:26). Lietuviai tada pradėjo „deginti“ laiką ir dar perėmė kamuolį iš islandų. Tada įvartį dar pridėjo epinį pasirodymą surengęs A.Malašinskas ir islandams nebeliko laiko išsigelbėti, o lietuviai šventė įspūdingą pergalę.

Lietuvių ir islandų rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Lietuvių ir islandų rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 12 įvarčių, Jonas Truchanovičius 6, Žanas Gabrielius Virbauskas 5, Mindaugas Urbonas 3, Gerdas Babarskas 1, Lukas Simėnas 1, Tadas Stankevičius 1.

Islandų gretose žibėjo viena ryškiausių Europos rankinio žvaigždžių Aronas Palmarssonas, įmetęs 9 įvarčius. 6 tikslius metimus pridėjo Bjarki Maras Elissonas.

Lietuvos rinktinė su 4 taškais pakilo į trečią vietą grupėje, bet daug svarbiau yra tai, kad dabar mūsiškiai turi 2 tšk. prieš vienus iš grupės lyderių. Likus vos 1 turui lietuviai turėtų būti tarp keturių geriausių trečiąsias vietas užimsiančių rinktinių. Lygiosios arba pergalė prieš portugalus paskutiniame ture lietuviams garantuotų vietą Europos čempionate, o vilčių nepanaikintų net ir pralaimėjimas, tik tada reikėtų laukti palankių rezultatų iš kitų grupių.

Rankinio sirgaliai lietuvių ir islandų rungtynėse | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Rankinio sirgaliai lietuvių ir islandų rungtynėse | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

2018 m. pasaulio čempionato atrankos rungtynėse namuose lietuviai prieš islandus sugebėjo pasiekti lygiąsias (27:27). Tiesa, po kelių dienų namuose islandai pasiekė revanšą (34:31). Dabartinio atrankos ciklo pirmajame rate islandai namuose sutriuškino lietuvius 36:20.

Lietuviai atranką užbaigs gegužės 2 d. rungtynėmis svečiuose su Portugalija.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų