Riedučiai | Shutterstock nuotr.

Riedučiai | Shutterstock nuotr.

Orams šiltėjant ir daugiau laiko praleidžiant gamtoje, kartu su šeimos nariais pramogaujame parkuose, miškuose ar sodybose. Tam, kad paįvairintume pasivaikščiojimus ar važinėjimus paspirtukais, dviračiais, sporto treneriai bei aktyvų judėjimą propaguojantys asmenys rekomenduoja išbandyti dar vieną pramogą – važinėjimą riedučiais.

Kainos skiriasi atsižvelgiant į modelį, spalvas bei funkcijas

Vieni populiariausių prekinių ženklų, gaminančių kokybiškus riedučius vaikams ir suaugusiems bei pelnę tūkstančius teigiamų atsiliepimų pasaulyje yra „Riedell“, „Moxi skates“, „Bont“. Šių gamintojų riedučių kainos svyruoja nuo 60 iki 300 eurų, priklausomai nuo modelio, spalvų, papildomų funkcijų kaip dydžių reguliavimas, ratų skersmuo, dydis, guolių standartas. Nemokantiems važiuoti riedučiais suaugusiems bei mažiems vaikams, būtina nepamiršti įsigyti ne tik riedučius, bet ir šalmus, riešų, alkūnių, kelių apsaugos priemones. Jeigu šeimoje jaučiate poreikį įsigyti riedučius, galite kreiptis čia ir sužinosite daugiau informacijos apie brangesnių pirkinių finansavimą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis riedučius?

Riedučiai yra skirstomi į tris pagrindines kategorijas: laisvojo judėjimo, fitneso, greitojo riedėjimo. Laisvalaikiui gamtoje, nesiekiant tapti profesionaliu riedučių sportininku, rekomenduojama įsigyti arba laisvojo judėjimo, arba fitneso tipo riedučius. Pastarieji riedučiai nėra skirti triukams atlikti, tačiau yra idealus variantas laisvalaikiui su šeima. Jeigu riedučiais važiuoti mokate, jums gali patikti laisvojo stiliaus riedučiai, kadangi šie yra kiek manevringesni, be to, su jais nesunkiai judėsite ir tokiose vietose, kuriose grindinys nepasižymi ypatingu lygumu.

Renkantis bet kurio tipo riedučius, svarbu atkreipti dėmesį į šių ratukus, važiuoklę, batelį bei guolius. Bateliuose koja turėtų neprakaituoti, todėl verta rinktis turinčius ventiliaciją, o susiveržus batus raišteliais ar dirželiais, ši turi išlikti stabili ir nejudėti. Riedučiams rekomenduojama rinktis jūsų esamą avalynės dydį arba vienu dydžiu didesnį, o pats saugiausias pasirinkimas – reguliuojamo dydžio riedučiai, kurie yra gaminami ir vaikams, ir suaugusiems. Tai ypač patogu perkant riedučius vaikams, kadangi šiems augant, auga ir jų pėda.

Techniniai parametrai – taip pat svarbūs

Greitesniam riedėjimui rekomenduojami didesnių ratų riedučiai. Kokybiškiausi – iš poliuretano pagaminti ratukai, o plastmasiniai, kaučiukiniai ar guminiai susidėvi greičiau, tačiau taip pat yra tinkami pradedantiesiems. Pradedantiesiems riedutininkams specialistai pataria rinktis 84-90 mm skersmens ratukus, jau įgudę riedučių mėgėjai gali rinktis platesnio skersmens riedučių ratus.

Tuo tarpu riedučių guolių riedėjimo tikslumas matuojamas standartais: tai gali būti ABEC, ILQ, JIS, DIN. Rinkoje dažniausiai aptinkami ABEC ir ILQ guolių standartai, užtikrinantys tikslų ir lengvą riedėjimą. Vaikams patariama rinkti riedučius, kurių važiuoklė pagaminta iš aliuminio, suaugusiems bei daugiau sveriantiems asmenims – iš metalo lydinio pagamintą važiuoklę. Iš metalo lydinio pagaminta važiuoklė suteikia geresnį atsispyrimą bei yra tinkama drąsiau bei greičiau norintiems riedėti žmonėms.

Riedučiai – naudingas sportas

Pasak sporto trenerių, važinėjimas riedučiais yra puikus būdas norint sudeginti nereikalingas kalorijas. Taip pat važiuojant riedučiais gerinama koordinacija, pusiausvyra, reakcija, stiprinami kojų bei sėdmenų raumenys. Ypač patogu tai, jog kiekvienas važiuojantis gali reguliuoti važiavimo krūvį.

Važinėjimas riedučiais ne tik tampa dar viena bendra šeimos pramoga, bet ir galimybe sutvirtėti, treniruoti raumenis, geriau jaustis. Tam, kad kelionės riedučiais būtų kuo sklandesnės, rinkitės dviračių takus, parkus, kuriuose yra lygi danga, neleisianti užkliūti. Sakoma, jog važinėjimas riedučiais nealina kojų sąnarių. Jeigu su riedučiais planuojate važiuoti ilgesnį atstumą, rekomenduojama atlikti nedidelį apšilimą, o po važiavimo – tempimo pratimus.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų