Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

Rose Namajunas | Scanpix nuotr.

 Praėjusį savaitgalį Džeksonvilyje stebint 15 tūkst. sirgalių įvyko „UFC 261“ turnyras, kuriame lietuvių kilmės amerikietė Rose Namajunas (10-4) pirmame raunde įspūdingu kojos smūgiu nokautavo kinę Weili Zhang (21-2) ir ne tik iškovojo pergalę, tačiau ir tapo pirmąja moterimi UFC istorijoje, kuriai pavyko susigrąžinti UFC čempionės titulą.

Dvigubu UFC čempionu tapęs amerikietis Danielis Cormier, kalbėdamas su ESPN žurnalistu Arieliu Helwani, pažymėjo, kad W.Zhang buvo labai sunku pasiruošti R.Namajunas atakai. Lietuvių kilmės kovotoja narve yra tokia nenuspėjama, kad iš tos pačios stovėsenos gali atlikti net keletą skirtingų atakų.

„Kai Rose deda tą žingsnį į priekį ir atlieka smūgį ištiesta ranka, tai viskas atrodo taip pat, kaip Rose ataka koja, padėjus tą patį žingsnį į priekį. Rose po to žingsnelio galėjo spirti į Weili blauzdą, korpusą ar galvą, bet galėjo ir atlikti smūgį ištiesta ranka. Kai Rose žengė į priekį, Weili truputėlį atsitraukė, nes galvojo, kad Rose smūgiuos jai į blauzdą, tačiau ji pasirinko spyrį į galvą. Tokius spyrius dažnai pavyksta sustabdyti ranka, tačiau Rose spyris „praėjo“ pro apačią, neliesdamas Weili gynybinės rankos ir pataikė tiesiai į kaklą. Pats esu praleidęs spyrių į galvą kovoje su Jonu Jonesu, bet yra skirtumas, kai tau pataiko į žandą ir kai tau pataiko į kaklą. Po spyrio į žandą tu kažkiek prarandi pusiausvyrą, bet po spyrio į kaklą iš karto būna „labanakt“, - kovą analizavo D.Cormier.

UFC legendos teigimu, R.Namajunas yra viena mėgiamiausių kovotojų planetoje: „Visi myli Rose. Ji labai graži mergina. Taip, ji nusikirpo plaukus, bet vis tiek yra labai graži ir sugeba nuostabiai kovoti. Pasižiūri į Weili ir matai stiprią, didelę, raumeningą merginą. Tuo tarpu Rose yra aukšta, liekna, graži mergina, nokautuojanti varžoves. Kai Rose laimi titulines kovas, tai padaro tai tokiu būdu, kad tu tą kovą atsiminsi visą gyvenimą. Iki šiol visi prisimena, kaip Rose nokautavo Joanna, o dabar dar tai... Joe Roganas apskritai pradėjo verkti. Rose mus priverčia parodyti tas emocijas, kurių, manėme, mūsų viduje net nėra.“ 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (13)
Registruoti
Anoniminiai (13)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų