Lietuvių ir rusų rungtynės | Youtube.com nuotr.

Lietuvių ir rusų rungtynės | Youtube.com nuotr.

 Sekmadienį baigiasi trečiasis FIBA Europos esporto krepšinio čempionatas, kuriame geriausią rezultatą per istoriją pasiekė Lietuvos rinktinė. Tarp keturių geriausių rinktinių patekę lietuviai tik pusfinalio serijoje iki 2 pergalių 0:2 pralaimėjo rusams ir pasitraukė iš tolesnės kovos.

Pirmosios pusfinalio rungtynės tapo tikru trileriu. Lietuviai pirmus 2 kėlinius triuškino varžovus ir prieš pertrauką turėjo 17 taškų persvarą (37:20). Deja, trečiajame kėlinyje lietuviai įstrigo rusų gynyboje ir išbarstė beveik visą pranašumą, o ketvirtajame kėlinyje rusai išsiveržė į priekį. Paskutinėmis sekundėmis rusai turėjo minimalų pranašumą. Lietuviai varžovus stabdė pražangomis, bet rusai sumetė visas baudas. Patys lietuviai progų įmesti tritaškį ir išlyginti rezultatą neturėjo, nes rusai iš karto patys prasižengdavo. Toks pražangų žaidimas tęsėsi iki paskutinių sekundžių, kol rusai įtvirtino pergalę – 63:60.

Antrąsias serijos rungtynes jau geriau pradėjo rusai, anksti susikrovę dviženklį pranašumą. Trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė daugiau nei 20 taškų. Visgi, ketvirtajame kėlinyje lietuviai surinko 11 taškų be atsako ir pabandė atkurti intrigą (51:61). Rusai į tai atsakė savo 8 taškais paeiliui ir nulėmė rungtynių baigtį, o vienas iš rinktinės žaidėjų taip šėlo, kad netgi numušė šalia pastatytą kamerą. Rusai rungtynes laimėjo 69:56 ir pateko į finalą. 

Lietuviai ketvirtoje grupėje penktadienį 83:32 sutriuškino juodkalniečius, 52:65 pralaimėjo portugalams, 77:38 nepasigailėjo austrų ir užėmė antrą vietą. Vėliau ketvirtfinalio serijoje iki 2 pergalių lietuviai 2:0 pranoko kitos grupės nugalėtojus serbus.

Rusai savo grupėje šlavė varžovus: 117:59 nugalėjo Andorą, 95:45 – Ukrainą, o pergalė prieš Armėniją jiems įskaityta be kovos. Ketvirtfinalio serijoje rusai 2:0 eliminavo estus.

LIETUVOS ESPORTO KREPŠINIO RINKTINĖS SUDĖTIS:

Ignas Vaitiekus, (Professxr-);

Svajūnas Tamašauskas, (Svai2ka);

Arminas Kotas, (Lt-Kotass);

Šarūnas Petkevičius, (|-Shroomz-|);

Arūnas Pauza, (xUnKnownLT-);

Martynas Žemaitis (Martuukas);

Tomas Buzys (IBuzzer_).

Pirmajame Europos esporto Lietuvos rinktinė užėmė penktą vietą, o antrajame – baigė pasirodymą grupių etape.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų