Sirgaliai | Scanpix nuotr.

Sirgaliai | Scanpix nuotr.

„Superlyga“ paskelbė stabdanti projektą.

„Europos Superlyga įsitikinusi, kad dabartinė Europos futbolo situacija turi pasikeisti. Mes siūlome naują Europos konkursą, nes dabartinė sistema neveikia. Mūsų pasiūlymai nukreipti į tai, kad sportas galėtų vystytis, generuojant resursus ir vystant visą futbolo piramidę, tame tarpe padedant įveikti finansinius sunkumus, kuriuos patiria visa futbolo bendruomenė pandemijos metu. Tai garantuotų padidintas išmokas visoms suinteresuotoms pusėms futbole. Nepaisant to, kad apie savo pasitraukimą paskelbė Anglijos klubai, kurie patyrė didelį spaudimą, esame įsitikinę, kad mūsų pasiūlymai atitinka visus Europos teisinius reikalavimus. Tačiau įvertinę susidariusią situaciją, mes peržvelgsime projektą ir pateiksime futbolo sirgaliams geriausią variantą“, – savo „Twitter“ paskyroje „Superlygos“ pranešimą cituoja žurnalistas Robas Harris.

Primename, kad „Manchester City“ buvo pirmasis klubas, kuris oficialiai pasitraukė iš „Superlygos“ po to, kai „Chelsea“ pranešė apie savo ketinimą tai padaryti ir rengė dokumentus.

Netrukus tokiu pavyzdžiu pasekė ir kitos keturios Anglijos komandos, o galiausiai šis projektas buvo sustabdytas.

Projekte vis dar lieka „Barcelona“, „Atletico“ ir keli kiti klubai, todėl belieka išsiaiškinti, kokia yra jų pozicija. Pranešama, kad prireikus, „Barcelona“ surengs referendumą, kad patvirtintų klubo dalyvavimą projekte.

Kol kas „Superlyga“ yra sustabdyta ir ji bus „peržiūrėta“ bei „pertvarkyta“.

Kas yra ta „Superlyga“?

Europos „Superlygoje“ turėjo dalyvauti 20 klubų, įskaitant 6 stipriausius Anglijos klubus – „Manchester United, „Manchester City“, „Arsenal“, Londono „Chelsea“, „Tottenham“ ir „Liverpool“ –, taip pat 3 Ispanijos gigantus – Madrido „Real“, „Barcelona“ ir Madrido „Atletico“ – bei „AC Milan“, Milano „Inter“ ir Turino „Juventus“.

Prie 12 steigėjų turėjo prisijungti dar 3 klubai, o kitos 5 komandos turėjo paaiškėti pagal praėjusio sezono rezultatus.

Rungtynes planuota žaisti savaitės viduryje, paliekant galimybę vykti nacionaliniems čempionatams.

Planuota, kad lyga startuos rugpjūtį su dvejomis grupėmis po dešimt komandų, tarpusavyje rungtyniaujančių namuose ir išvykose. Trys geriausios komandos iš kiekvienos grupės tiesiogiai būtų petkusios į ketvirtfinalį, tuo tarpu ketvirtose ir penktose vietose likusios ekipos žaistų dviejų rungtynių atkrintamąsias dėl likusių vietų ketvirtfinalyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų