Ričardas Berankis | „Twitter“ nuotr.

Ričardas Berankis | „Twitter“ nuotr.

 Belgrade (Serbija) vykstančiame ATP 250 serijos „Serbia Open“ vyrų teniso turnyre antradienį startavo 30-metis lietuvis Ričardas Berankis (ATP-89). Geriausias Lietuvos tenisininkas pirmajame rate per 2 valandas 12 minučių 4:6, 6:3, 1:6 pralaimėjo bendraamžiui iš Argentinos – Federico Delboniui (ATP-84).

Nuo pat pirmojo seto pradžios F.Delbonis vis kurdavosi „break pointo“ galimybes. Pirmajame ir penktajame geimuose lietuviui pavyko atsilaikyti, bet septintajame geime R.Berankis pralaimėjo savo padavimų seriją ir atsidūrė besivejančiojo vaidmenyje. Lietuvis seto pabaigoje pabandė sukurti spaudimą varžovui (4:5) ir tai pasiteisino, nes dešimtajame geime R.Berankis susikūrė pirmąjį „break pointą“. F.Delbonis tuomet nepajėgė įžaisti kamuoliuko pirmu bandymu, tad lietuvio galimybės dar labiau padidėjo. Deja, R.Berankis prastai priėmė antrąjį argentiniečio padavimą ir iš karto pataikė į tinklą. Daugiau tokių progų lietuvis nebegavo ir pralaimėjo pirmąjį setą – 4:6.

Antrajame sete R.Berankiui greitai pavyko perimti iniciatyvą. Jau antrajame geime jis susikūrė du „break pointus“ – pirmu bandymu lietuvis smūgiavo į tinklą, o antru mėginimu laimėjo varžovo padavimų seriją, kai F.Delbonis pataikė į užribį (2:0). Vėliau lietuvis ilgą laiką nesuteikė varžovui vilčių atsitiesti ir tik devintajame geime prisidarė problemų. R.Berankis savo padavimų metu atsiliko 30:40, tad argentinietis turėjo „break pointą“. Visgi, F.Delbonis prastai priėmė lietuvio įžaistą kamuoliuką ir rezultatas tapo lygus (40:40). Tuomet sekė dar pora laimėtų lietuvio taškų, užbaigusių antrąjį setą (6:3).

Trečiojo seto pradžioje R.Berankis nerealizavo „break pointo“ ir už tai buvo nubaustas – antrajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją. Lietuvis bandė atsitiesti ir trečiajame geime realizavo „break pointą“, bet čia pat vėl pralaimėjo savo padavimų seriją (1:3). Tuomet R.Berankis paprašė medicininės pertraukėlės, tačiau po pertraukėlės lietuvio žaidimas nepagerėjo. F.Delbonis ramiai laimėjo savo padavimų seriją, tada realizavo „break pointą“ ir susikrovė triuškinantį pranašumą. Labai atkakliame septintajame geime R.Berankis turėjo „break pointo“ galimybę, bet smūgiavo į užribį ir F.Delbonis galiausiai iškovojo pergalę.

Lemiamas mačo geimas:

Mačo statistika:

Mačo statistika: R.Berankis - F.Delbonis | Organizatorių nuotr.

Mačo statistika: R.Berankis - F.Delbonis | Organizatorių nuotr.

Beje, tai buvo pirmas kartas nuo pat 2020 m. vasarį vykusio ATP 500 turnyro Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai), kai R.Berankiui nepavyko peržengti pirmojo rato barjero.

Turnyras Belgrade vyksta ant grunto. Ši danga F.Delboniui – pati parankiausia. Argentinietis per karjerą laimėjo 2 ATP 250 serijos vienetų turnyrus, kartą suklupo finale, o sykį iki finalo nukeliavo ir ATP 500 turnyre. Visi šie pasiekimai – žaidžiant ant grunto. Argentinietis taip pat turi 11 ATP „Challenger“ vienetų titulų, kuriuos visus taip pat pelnė turnyruose ant grunto.

2016 m. argentinietis ATP vienetų reitinge buvo pakilęs iki 33-ios vietos. Šį sezoną F.Delbonis jau turėjo neblogą pasirodymą ATP 250 turnyre Santjage (Čilė), kur pasiekė pusfinalį.

F.Delbonis pelnė 20 ATP vienetų reitingo taškų ir 11,48 tūkst. eurų, o antrajame rate susitiks su ketvirtu pagal skirstymą serbu Dušanu Lajovičiumi (ATP-37). R.Berankiui atiteko 6710 eurų.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Belgrade prizų fondą sudaro lygiai 650 tūkst. eurų. Šiame turnyre dalyvaus ir geriausias planetos tenisininkas serbas Novakas Djokovičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų