Rungtynių pradžia | „Twitter“ nuotr.

Rungtynių pradžia | „Twitter“ nuotr.

 Londono „Arsenal“ UEFA Europos lygos ketvirtfinalio etapo atsakomosiose rungtynėse svečiuose 4 – 0 sutriuškino Prahos „Slavia“ futbolininkus, bendrame rezultate triumfavo 5 – 1 ir pateko tarp keturių stipriausių šio turnyro komandų.

Prieš rungtynes visi „Arsenal“ žaidėjai atsiklaupė, išreikšdami paramą „Black Lives Matter“ judėjimu ir kovai su rasizmu. Tuo tarpu „Slavios“ futbolininkai liko stovėti. „Arsenal“ kapitonas Alexandre‘as Lacazette‘as nusprendė atsiklaupti prie pat vidurio linijos – tiesiai prieš visą „Slavios“ vienuolikę.

„Žaidėjai patys ėmėsi iniciatyvos ir paklausė mūsų, ar suteiksime jiems leidimą atlikti tokį gestą. Žinoma, mes jų idėją palaikome, tam neprieštaravo ir teisėjas su UEFA. Norėjome įsitikinti, kad nepažeisime jokių taisyklių“, - apie žaidėjų sprendimą atsiklaupti kalbėjo „Arsenal“ strategas Mikelis Arteta.

Pats „Slavios“ klubas, o tiksliau Ondrejus Kudela, neseniai įsivėlė į rasizmo skandalą, kai rasistiškai užgauliojo Glazgo „Rangers“ žaidėją Gleną Kamarą. UEFA iš karto skyrė O.Kudelai vienerių rungtynių diskvalifikaciją, bet tikino, kad tai dar ne pabaiga, nes tyrimas dėl šios situacijos tęsiasi. Neseniai tyrimas buvo baigtas, o O.Kudelos diskvalifikacija prailginta iki 10 rungtynių. Tai ne tik užbaigė jam UEFA Europos lygos sezoną, bet ir uždarė duris į Europos futbolo čempionatą. Toks sprendimas įsiutino net ir Čekijos valdžios atstovus, kurie tikino, kad O.Kudela nubaustas be jokių įrodymų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų