Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkai | hockey.lt nuotr.

Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkai | hockey.lt nuotr.

 Lietuvos ledo ritulio rinktinė baigė pasiruošimą balandžio 18-21 dienomis Lenkijoje įvyksiančiam tarptautiniam „Trijų jūrų taurės“ turnyrui.

Penktadienį rinktinės trenerių štabas paskelbė galutinę rinktinės sudėtį, kuri jau atvykusi į Lenkiją sulauks solidaus papildymo. Katovicų mieste prie komandos draugų prisijungs prieš kelias dienas sezoną Vokietijoje baigęs Arnoldas Bosas.

Pasibaigus stovyklai, rinktinės trenerio asistentas Mindaugas Kieras pripažino, jog priimti galutinį sprendimą dėl sudėties nebuvo lengva, tačiau jis džiaugėsi žaidėjų rodytu noru vilkėti rinktinės marškinėlius.

„Apsispręsti buvo sunku, nes stovykloje buvo daug naujų veidų ir tų žaidėjų, kurių mes nebuvome matę žaidžiančių už rinktinę. Todėl norėjosi pamatysi juos treniruotėse, tarpusavio rungtynėse. Visgi, stengėsi visi ir kiekvienas rodė didžiausias pastangas, kad liktų rinktinėje. Tai matyti buvo smagiausia“, - kalbėjo treneris.

Didžioji dalis rinktinėje šiemet žaisiančių žaidėjų sezoną praleido gimtinėje, bet M. Kieras įsitikinęs, jog tai nesutrukdys rinktinei turėti tris panašaus pajėgumo penketukus.

„Lietuvoje žaidę ledo ritulininkai per daug nenusileido iš užsienio grįžusiems žaidėjams: visi yra daugmaž panašaus lygio, gal tik vienam, kitam žaidėjui akivaizdžiai kažko trūko, kad prisitemptų prie kitų lygio. Aišku, turime išskirtinių žaidėjų, kurie savo meistriškumu ryškiai lenkia kitus, bet visumoje turėsime tris panašaus lygio penketus.“

Šį kartą rinktinėje netrūks žaidėjų, kurie dar nėra vilkėję Lietuvos vyrų rinktinės marškinėlių oficialiose rungtynėse. Rinktinės trenerio asistento teigimu, jiems tai bus labai svarbus žingsnis link žaidimo ateities pasaulio čempionatuose, o jaunimo kupina rinktinė varžovus bandys įveikti pasitelkdama savo greitį.

„Tikrai jaučiasi, jog buvo atšaukti pasaulio čempionai: nuo pirmos stovyklos minutės visi demonstruoja didžiulį norą važiuoti į turnyrą, žaisti ir atstovauti Lietuvą. Nemažai daliai žaidėjų tai bus pirmas žingsnis prieš vėliau laukiančius tikrus pasaulio čempionatus. Tai bus puikus supratimas, kas yra rinktinė ir jos marškinėlių užsidėjimas ant savo pečių.

Mūsų rinktinės pastarųjų metų „arkliukas“ yra greitis ir šį kartą tas jaunatviškas greitis turėtų būti pagrindiniu privalumu. Ši rinktinė neturi tiek daug patirties, bet galime akcentuoti jų greitį ir stengtis kuo daugiau laiko leisti oponentų zonoje.“

Turnyre Lenkijoje rinktinės lauks trys varžovės – Lenkija, Estija ir Latvijos U-23 rinktinė. M. Kiero teigimu, daugiausiai informacijos turima apie estus, kurie taip pat į turnyrą vešis gerokai jaunesnę nei įprastai sudėtį.

„Žinome, kad estai turės jaunesnę komandą, kurioje bus tik vienas kitas vyresnis žaidėjas. Kiti varžovai tikrai bus pajėgūs: lenkai namuose turėtų surinkti galingą sudėtį, o latvių meistriškumas visiems žinomas – atvyks tikrai pajėgi rinktinė.“

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis „Trijų jūrų taurės“ turnyre:

04.18 d. 17:45 val. Lietuva – Latvija U23

04.19 d. 17:30 val. Lietuva – Lenkija

04.21 d. 14:30 val. Lietuva – Estija

Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis:

Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis | hockey.lt nuotr.

Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis | hockey.lt nuotr.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų