Justinas Januševskis | „Hegelmann Litauen“ nuotr.

Justinas Januševskis | „Hegelmann Litauen“ nuotr.

Pergalingas įvartis į „Sūduvos“ vartus, išlyginamasis įvartis į „Dainavos“ vartus ir pirmasis rungtynių su „Hegelmann Litauen“ įvartis – tokia chronologine seka naująjį sezoną pradėjo „Panevėžio“ vidurio gynėjas Justinas Januševskis. Trys įvarčiai per penkerias rungtynes – puikus rezultatas bet kuriam saugui. Gynėjui – tai idealus rezultatas, leidžiantis J.Januševskiui būti rezultatyviausiu Optibet A lygos gynėju.

„Tiesiog atsiduriu tinkamoje vietoje, tinkamu laiku. Kaip tai padarau? Neturiu supratimo“, - šypsodamasis pokalbį su sportas.lt pradėjo visose penkeriose rungtynėse nuo švilpuko iki švilpuko žaidęs J.Januševskis. Dar 90 minučių jis aikštėje praleido ir laimėtose Supertaurės rungtynėse.

Trakuose su legendine (daugkartiniai mažojo futbolo Lietuvos čempionai ir 11x11 šalies vicečempionai) 1994 metų karta (Deimantu Petravičiumi, Justinu Zagursku ir Edgaru Žarskiu) augęs dabartinis „Panevėžio“ gynėjas vos penkiolikos prisijungė prie reprezentacinės miesto komandos, su kuria per dešimtmetį perėjo visas pakopas, dukart tapo šalies vicečempionu, dar tris kartus iškovojo A lygos bronzą.

„Kai praėjusiais metais persikėliau į „Panevėžį“, buvo keista save matyti ne su „Trakų“/ „Riterių“ marškinėliais.. bet dabar jau pripratau. Apskritai, praėjęs sezonas tiek man, tiek komandai iki trenerių pasikeitimo klostėsi sunkiai. Šio sezono startas žymiai geresnis tiek žaidimo, tiek surinktų taškų prasme“, - sakė J.Januševskis.

Praėjusio sezono antroje pusėje gynėjas dažniau likdavo ant atsarginių suolo, tačiau svarbiausiose rungtynėse (LFF taurės finale prieš „Sūduvą“) buvo pasirinktas kaip vienas iš penkių baudinių serijos dalyvių. J.Januševskiui tai buvo antras kartas karjeroje, kai jo realizuotas baudinys padėjo iškovoti itin svarbią pergalę.

Pirmasis kartas dar buvo „Trakų“ laikais, kai po gynėjo įvarčio jo tuometinė atstovaujama komanda iškovojo kelialapį į UEFA Europos lygos atrankos trečiąjį etapą. Beje, trečioji baudinių serija su šiuo futbolininku taip pat buvo laimėta, nepaisant to, kad pats Justinas savuoju šansu nepasinaudojo.

„Suprantu, kad visi baudiniai yra svarbūs, nes pergalės garantuoja patekimus į kitus etapus ar net taures, tačiau eidamas mušti baudinį, kažkokio papildomo psichologinio spaudimo niekada nejaučiu. Net ir šiemet, kai pasižymėti nepavyko. „Žalgirio“ vartininkas atspėjo kampą, bet ir pats baudinys nebuvo užtikrintas.

Apskritai, šių metų Supertaurės serija kažkokia labai keista. Pozityvus nebent toks, kad žiūrovams ji turėjo patikti“, - prisiminimais apie vos penkis iš dvylikos realizuotų baudinių prisiminė J.Januševskis.

Po pirmųjų prarastų taškų prieš „Hegelmann Litauen“ „Panevėžys“ turnyro lentelėje nukrito į trečiąją vietą. Dar visai neseniai ši komanda buvo čempionato lyderė. „Manau, kad esame verti būti trečioje vietoje, nes rodome pakankamai neblogą žaidimą“, - sakė gynėjas, kurio kitą savaitę laukia sugrįžimas į sostinę ir žaidimas prieš buvusią komandą.

„Jei per sezoną „Panevėžys“ ir „Riteriai“ žaistų du kartus, turbūt, kad jausmas būtų kitoks. Dabartiniu atveju, per sezoną susitinkame keturis kartus, be to žaidėme ir taurės turnyre, tad kažkokio išskirtinumo, lyginant su žaidimu prieš kitas komandas, nebėra“, - reziumavo J.Januševskis.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų