Po penkerių metų pertraukos fantastišku nokautu į UFC sugrįžęs J.Danho: koks buvo jo Lietuvoje vykęs pasiruošimas? pokalbis su kovai jį ruošusiu A.Lifšicu (6)

2021.04.16 08:00
Titas Pacauskas
Sportas.lt
Treniruočių stovykla Lietuvoje | Organizatorių nuotr.

Treniruočių stovykla Lietuvoje | Organizatorių nuotr.

Po penkių metų pertraukos sugrįžęs, Lietuvoje treniravęsis 37-erių metų siras Jarjis Danho (6-1-1, 1 be nugalėtojo) praėjusį savaitgalį įspūdingai pasirodė „UFC on ABC 2“ turnyre, kuriame jau pirmame raunde fantastiškai nokautavo 34-erių metų Žaliojo Kyšulio atstovą Yorganą De Castro (6-3).

Kelias minutes kova nebuvo aktyvi, abu kovotojai ieškojo skylių vienas kito gynyboje. J.Danho naudojo kojų spyrius, kelis kartus vyko artimesnė kova, J.Danho sykį pavyko parversti varžovą, o galiausiai, vėl perėjus į atstumą, J.Danho vieninteliu smūgiu nokautavo Y.De Casto.

Pirmą kartą per penkerius metus kovą turėjęs J.Danho ilgą laiką iki šio kovojo su traumomis. Jis pirmą kartą UFC organizacijoje kovojo 2016 m. vasarį, kai pralaimėjo Danieliui Omielanczukui, o tais pačiais metais rugsėjį jis narve pasirodė dar kartą bei kovą su Christianu Colombo baigė lygiosiomis.

Nuo tada sekė ilga pertrauka, per kurią buvo atšauktos net trys planuotos J.Danho kovos: 2017 m. jis turėjo susitikti su Dmitrijumi Poberezhetsu, 2019 m. – su Gregu Hardy, o 2020 m. – su Tai Tuivasa.

J.Danho kovai prieš Y.De Castro ruošėsi „Valetudo“ MMA akademijoje, kurioje dirbo su treneriu Alfredu Lifšicu, kovotojais Laurynu Urbonavičiumi, Tomu Pakutinsku, Teodoru Aukštuoliu ir kitais.

Nors kova truko tik 3 minutes, tačiau J.Danho pavyko pademonstruoti tai, ką jis tobulino Lietuvoje. Kaip „Sportas.lt“ portalui pasakojo A.Lifšicas, J.Danho puikiai išpildė kovos planą, naudojo kojų spyrius, kurių anksčiau nepraktikuodavo, atliko olimpinio prizininko Mindaugo Mizgaičio parodytą parvertimą, o galiausiai ir vienu smūgiu nokautavo varžovą.

„Iš esmės per kovą pamatėme šį ta to, ką praktikavome treniruotėse. Daug spyrių atidirbinėjome iš kontratakos: blokas – spyris, ar tai smūgis – spyris, nes įprastai jo varžovas nemažai spardydavo savo kovose, bet šį kartą to visiškai nematėme. Galbūt atstumas nebuvo jam patogus. Vienas iš metimų, kuriuos atidirbinėjome, taip pat buvo panaudotas, o jį viename iš pasiruošimo etapų jo principa jam parodė M.Mizgaitis“, – pasakojo A.Lifšicas. „Pati paskutinė ataka: varžovas žemesnis, eina į priekį, o kai žmogus į priekį griūdamas permeta per daug kairę ranką, tu kontratakuoji su dešines overhandu, tai klasika. Pas J.Danho gavosi Pagal situaciją, tuo kovos planu buvo vadovaujamasi labai gerai“.

Sėkmingas bendradarbiavimas davė vaisių, o po šios pergalės J.Danho dar kartą susisiekė su A.Lifšicu ir sekančiai savo kovai ir vėl planuoja ruoštis Lietuvoje.

J.Danho ir paprašė dar kartą ruošti jį kovai, o pas mus tuo džiaugsis visa sunkiasvorių „šutvė“, nes birželį turėsime daug gerų sparingo partnerių iš užsienio“, – atskleidė A.Lifšicas.

„Sportas.lt“ išsamiau pasikalbėjo su treneriu A.Lifšicu, kuris papasakojo apie tai, kaip jie susipažino su Vokietijoje gyvenančiu kovotoju, kokios buvo treniruotės ir koks kovotojo potencialas, kaip J.Danho atsiliepė apie Lietuvą ir koks incidentas įvyko vaikštinėjant vienoje iš parduotuvių.

Jarjis Danho ir Alfredas Lifšicas | Organizatorių nuotr.

Jarjis Danho ir Alfredas Lifšicas | Organizatorių nuotr.

– Kaip J.Danho atsidūrė Lietuvoje, „Valetudo“ MMA akademijoje?

– Jis atvyko iš Berlyno. Su juo susipažinome prieš 3-4 metus viename iš MMA turnyrų. Tuo metu L.Urbonavičius turėjo kovoti, bet varžovas likus vos porai minučių prieš kovą susilaužė kumštį. Mes jau prieš tai buvome šiek tiek su J.Danho šnekėję, o tada dar susitikome ir jis mums pastatė alaus. Atsigėrėme, pasijuokėme ir taip susipažinome, o keletą kitų kovų jis man padėjo sekunduoti Lauryną. Gavęs kovą, jis pats paskambino ir pasiklausė, ar gali atvykti. Kadangi aukšto meistriškumo sportininkai Lietuvoje gali sportuoti, todėl jis galėjo atvykti.

– Atsidarius jo kovų statistiką ir pamačius, kad paskutinį kartą UFC jis kovojo 2016 m., pasidarė sunku patikėti, kaip jis vis dar išliko organizacijoje ir apskirtai MMA. Žinoma, kad 2017, 2019 ir 2020 m. buvo atšauktos viso trys jo kovos. Čia jo traumų pasekmė ar kokios kitos priežastys, kad buvo praleisti penki metai be kovų?

– Ta 5 metų pertrauka yra kažkas nerealaus ir nežmogiško. Nežinau visų statistikų, bet teoriškai tai turėtų būti viena ilgiausių pertraukų, kartu su vienu sėkmingiausiu sugrįžimu į tokį MMA lygį. Vienas iš panašių pavyzdžių yra Dominicas Cruzas, kuris turėjo šiek tiek daugiau nei 3 metų pertrauką. Jis sugrįžo į dar aukštesnį lygį ir net tapo čempionu.

Tie penki metai yra kažkas nežmogiško. Jį kamavo viena trauma po kitos ir operacijos. Praėjusiais metais jis negalėjo kovoti, nes neturėjo Vokietijos paso, o su sirišku pasu dėl COVID-19 negalėjo vykti į JAV. Net ir gavus vokišką pasą, jam vizos darymas užtruko 2-3 mėnesius ir tik dieną prieš išskrendant jis sulaukė leidimo

– Kiek pavyko pakviesti sparingo partnerių? Kokio intensyvumo stovykla buvo?

– Sparingo partnerių buvo tikrai daug. Sunku visus būtų įvardinti – L.Urbonavičius, T.Pakutinskas, T.Aukštuolis, Artūras Kudrešovas ir kiti. Iš tiesų, sparingo partnerių buvo daugiau nei reikėjo, jų būtų užtekę ir 2–3, bet turėjome daugiau nei reikėjo. Stovykla buvo pakankamai gero intensyvumo, nors ir trumpoka. Per tris savaites nelabai ką keičiančio nuveiksi. Buvo sudėlioti taktiniai momentai, padirbėta ties imtynėmis, atidirbtas vienas kitas metimas, gynyba nuo metimų, kontratakos, spyriai, kurių jo kovose niekada anksčiau nematėme, nes jis būdavo daugiau besiboksuojantis kovotojas.

– Kokios sportinės formos į Lietuvą atvyko J.Danho?

– Atvyko jis neblogos sportinės formos. Žinoma, per tris savaites ją pakėlėme, o prieš skrisdamas į JAV, jis Vokietijoje šiek tiek pailsėjo. Problema buvo tame, kad Vokietijoje jis neturėjo didelių sunkiasvorių treniruočių partnerių, bet turi jis neblogą bokso trenerį ir su juo neblogai padirbėjo.

– Kokie buvo J.Danho atsiliepimai apie Lietuvą?

– Buvo labai geri: jis gyveno pas mane, maitinau jį skaniai (juokiasi, – aut. past.). Veždavau į šašlykinę prie oro uosto pasiimti maisto išsinešimui, išsikepdavome steikų... Daug ko aplankyti nepavyko dėl galiojusių ribojimų, tačiau manau, kad kitą kartą jam atvykus pavyks tai padaryti.

Buvo mažas ir gana juokingas incidentas vienoje iš parduotuvių. Praeidinėjo vyrukas, panašaus ūgio ir panašių parametrų. Jis į J.Danho žiūrėjo tokiu žvilgsniu, kad aiškiai matėsi, jog provokuoja kovai. Jis vos ne pečiu trinktelėjo jam... Jeigu būtų matęs tą nokautą, kuris įvyko praėjusią savaitę, turbūt niekados taip nebesielgtu...

Jarjis Danho ir Alfredas Lifšicas | Organizatorių nuotr.

Jarjis Danho ir Alfredas Lifšicas | Organizatorių nuotr.

– J.Danho jau 37-eri metai, kokia matot dar perspektyvą jame? Kaip tokių metų, gana mažokai kovų 6-1-1, 1 be nugalėtojo.

– Yra labai daug momentų, kur galima jam dar tobulėti ir jį sustiprinti ir jis turi daug potencialo. Taip, jam 37 metai, bet sunkiasvoriuose galima kovoti iki 40-41 metų. Jeigu viskas bus tvarkoje, jam liko kokios 6 ar 9 kovos karjeroje.

– Pas jus UFC kovoms be J.Danho ruošėsi Nikita Krylovas, taip pat sportavo ir UFC kontraktą gavęs, tačiau vėliau jo netekęs Timo Feuchtas. Ar dažnai sulaukiat prašymų atvykti pas jus pasiruošti kovoms ir kaip dažnai tenka dėl vienokių ar kitokių priežasčių tai atmesti?

– Su T.Feuchtu ruošėmės „Oktagon“ kovai, o po jos jis gavo kvietimą į UFC. Kaip žinome, deja, jam dėl praeities nebuvo leista pasirodyti toje organizacijoje.

Su N.Krylovu dar pakalbame, bet jis treniravęsis Rusijoje, išvyko į „American Top Team“. Esu kažkiek nuliūdęs, kad jis išvyko iš Maskvos, kur labai gerai sutarė su savo treneriu. Galbūt jam reikėjo kažkokių pasikeitimų.

Dabar T.Feuchtas ir J.Danho planuoja atvykti pas mane birželį. Dar vakar J.Danho kaip tik paskambino ir pasisiūlė atvykti. Kaip tik vakar dar buvau gana liūdnos nuotaikos, kadangi metus negalime dirbti, treniruojant profesionalus vos ne vos galime išlaikyti salę. Visi šie metai buvo tragedija ir galvojau, kad jeigu mums neleis ir toliau dirbti – galbūt jau teks baigti trenerio karjerą ir reikės pereiti į kokią nors kitą sferą. Visgi atrodo, kad balandžio 26-ą leis atidaryti sporto klubus, taip pat pasisiūlė atvykti J.Danho ir T.Feuchtas, galbūt atvyks dar vienas PFL sunkiasvoris, tai turėsime neblogą birželį.

Apskritai, atmesti pasiūlymų dažniausiai netenka, stengiamės priimti visus, kurie nori pas mus atvykti.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų