Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

Rose Namajunas | Organizatorių nuotr.

  Ankstyvą balandžio 25 d. rytą Lietuvos MMA gerbėjai tikrai nemiegos. Tuo metu vyks „UFC 261“ turnyras, kuriame pasaulio čempionės diržą sieks susigrąžinti lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas (9-4). Jos lauks kova prieš dabartinę čempionę kinę Weili Zhang (21-1).

Neseniai žiniasklaidą apskriejo R.Namajunas citatos iš interviu portalui „LRT.lt“, kuomet ji prisiminė „Kita svajonių komanda“ filmą apie 1992 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, kuri po Sovietų Sąjungos žlugimo pateko į Barselonos olimpiadą kaip nepriklausoma šalis.

R.Namajunas teigė, kad filmas jai priminė, jog „geriau būti mirus nei raudonam“, o W.Zhang atstovauja komunistinę Kiniją ir yra „raudona“. R.Namajunas laisvė taip pat yra „didžiulis motyvuojantis veiksnys“, kodėl ji yra kovotoja.

Kilus šiokiam tokiam skandalui, R.Namajunas, kalbėdama su Arieliu Helwani, plačiau pakomentavo šią situaciją.

„Niekam nebūtina turėti tokios pat nuomonės kaip turiu aš, bet tai yra mano nuomone, paremta mano patirtimi, o ne iš „youtube“ vaizdelių. Jeigu jums kelia klausimų mano nuomonė, turėtumėte pažiūrėti tą dokumentiką, kad žinotumėte, ką mano šeima turėjo praeiti. Tai yra priežastis, kodėl mano šeima iškeliavo į JAV, kodėl aš užsiimu MMA. Tikriausiai turėčiau visiškai kitokį gyvenimą, jeigu nebūtų nieko, kas rodoma tame dokumentiniame filme, kaip lietuviams teko kovoti su komunizmo priespauda“, – sakė R.Namajunas. „Priežastis, kodėl aš apie tai kalbėjau yra ta, kad žurnalistas paklausė apie įvairias motyvacijas prieš buvusias varžoves, bei išreiškė nuomonę, kad galbūt šioje kovoje galbūt nėra jokio priešiškumo, todėl galbūt man trūksta motyvacijos. Pirma – aš nejaučiu priešiškumo niekam. Akivaizdu, kad nesu tobula, esu nusidėjėlė, turinti emocijas. Kai kovoju, varžovei nėra jokių emocijų, tai tik išorinė mano būsena, vidiniai demonai, su kuriais turiu susidurti kiekvieną dieną.

Iš kitos pusės, šiai kovai esu motyvuota labiau nei bet kada. Tai yra mano istorija, kalbame apie tai, iš kur aš kilau ir tai yra demonai, su kuriais turiu susidurti kasdieną. Jeigu kažkam neaišku, pažiūrėkite dokumentiką. Tai yra kažkas, dėl ko aš esu labai dėkinga, nes aš tai išgyvenau ir žinau visą istoriją, o tai man primena, kodėl laisvė yra tokia svarbi ir ypač šiomis dienomis, šiame amžiuje. Mano senelis visiškai vienas mirė nuo COVID-19 ligoninėje, žmonės miršta vieni, be savo artimųjų šalia. Mes turėtume turėti laisvę būti su savo artimaisiais, bet tai tik mano nuomonė. Ji paremta faktais ir patirtimi“.

R.Namajunas pažymėjo, kad jos komentaras buvo skirtas ne asmeniškai W.Zhang bei teigė, kad į visas savo varžoves žiūri kaip į „raudonus“.

Pati W.Zhang neseniai pareiškė tikinti, kad ji ir R.Namajunas po kovos gali tapti draugėmis.

„Aš myliu Weili“, – sakė R.Namajunas. „Nepažįstu jos, žinau, kad ji nori tapti draugėmis ir panašiai. Būtų smagu ją pažinti geriau, jeigu tik tai yra įmanoma. Bet kaip žmogus, aš myliu visus. Esu dėkinga už visą tą patirtį, nors tai nebuvo teisinga prieš mane ar mano mylimus žmones“.

R.Namajunas po 2020 m. liepą vykusios revanšinės kovos prieš Jessica Andrade turėjo iškęsti nosies operaciją, apie kurią ji pasikalbėjo ir su A.Helwani.

„Dabar viskas yra sugiję ir pasveikę, bet tai turbūt buvo pati nesmagiausia savaitė per mano gyvenimą. Tie vamzdeliai nosyje... Kai nusprendžiau praleisti vieną nuskausminamųjų dozę, tas skausmas persismelkė į visą galvą ir buvo siaubinga. Negalėjau normaliai miegoti, bet praėjus dviem savaitėms viskas klostėsi geryn ir geryn“, – pasakojo R.Namajunas.

„UFC 261“ turnyre sirgaliai jau galės gyvai palaikyti kovotojus, o tai R.Namajunas suteiks papildomo spaudimo, tačiau taip pat ir papildomos motyvacijos.

„Tai tikrai mane užveda, bet žinote.. Tai bus tikrai intensyvu. Šis turnyras ir taip jau didelis, daug gerų kovų. Esu intravertė ir norėčiau tiesiog pasislėpti po antklode ir kad niekas į mane nežiūrėtų, bet šioje žemėje esu ne tam, esu čia tam, kad būčiau žvaigždė, kad būčiau visiems pavyzdys, kad pritraukčiau dėmesį. Tai dovana, kuria aš esu apdovanota, todėl tikrai esu dėkinga, kad sirgaliai galės būti turnyre“, – pasakojo R.Namajunas.

Ši kova patraukė net ir bokso legendos Mike‘o Tysono dėmesį. Jis tinklalaidėje su UFC prezidentu Dana White‘u pareiškė, kad R.Namajunas „sunaikins“ W.Zhang.

„Weili su Rose tikrai nebus lengva. Rose tokia graži ir tokia nuožmi. Tokia graži kaip lėlytė, bet ji išplėš tau širdį ir tave sunaikins“, - tuomet sakė M.Tysonas.

Pati R.Namajunas teigė, kad buvo labai smagu klausytis tokių žodžių iš tokios legendos kaip M.Tysonas.

„Tai mane labai motyvavo treniruotis sunkiau. Man labai patinka M.Tysonas, jis yra vienas mėgstamiausių mano kovotojų, todėl tai tikrai buvo nuostabu“, – sakė R.Namajunas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (31)
Registruoti
Anoniminiai (31)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų