Eimantas Stanionis ir Thomasas Dulorme'as | „Twitter“ nuotr.

Eimantas Stanionis ir Thomasas Dulorme'as | „Twitter“ nuotr.

„Atvirai? Vos prieš parą suvokiau labai svarbų dalyką... – paklaustas apie tryliktą iš eilės pergalę profesionalų bokso ringe sportas.lt sakė Eimantas Stanionis (13-0). – Buvau savimi nepatenkintas, kaliau sau į galvą, kad nepadariau to, nepadariau kitko, bet laiku ir vietoje svarbiausią man pasakė draugė... Tie žodžiai man įsirėžė į širdį“.

„Pasižiūrėk, kokį kelią nuėjai, kiek sunkumų buvo, kur dabar esi! Tiesiog mėgaukis akimirka“, – tarė kovos su Thomasu Dulorme’u išvakarėse E.Stanionio širdies draugė Emilija ir pataikė tiesiai į dešimtuką.

„Suvokiau, kad turiu didžiuotis savimi, nesvarbu, kas nutiks. Ėjau į kovą, žinojau, kad ji bus sunki. Esu realistas, visada yra tikimybė, kad gali pralaimėti. Būkime atviri, aš turiu mažai patirties profesionaliame bokse, bet visada kovoju su aukšto lygio boksininkais“, – po kovos sportas.lt sakė E.Stanionis.

Ankstų sekmadienio rytą (Lietuvos laiku) lietuvis po 12 raundų kovos vieningu teisėjų sprendimu (115-113, 116-112, 117-111) nugalėjo 31-erių T.Dulorme’ą (25-5-1).

„Priešininkas nustebino. Prieš kovą žiūrėjau vaizdo įrašus – jis mušdavo laukinį dešinį šoninį, todėl tikėjausi jį „pagauti“ ir mušti savo kairį šoninį. Maniau, kad taip prigavęs galėsiu jį nokautuoti. Bet jis buvo labai aštrus, o svarbiausia, ilgai toks išliko. Žinojau, kad jis aštrus, bet nesitikėjau, kad bus tokie netikėti sprogimai, – kalbėjo E.Stanionis. – Tikėjausi kiek didesnės jo smūgių jėgos, bet nustebino judėjimas, anksčiau jis tiek nejudėdavo“.

Paklaustas, ar T.Dulorme’o smūgiai į pilvą iš tiesų stiprūs, E.Stanionis atsiduso: „Stiprūs. Tikrai. Jautėsi. Jis karys – pasakiau jam tai po kovos. Puikiai buvo pasirengęs – didžiausia pagarba, buvo malonu dalintis su juo ringu“.

Kiek vėliau E.Stanionis prabilo atvirai: „Į šią kovą variau, praktiškai, su viena ranka – mano dešinei rankai – šakės“.

Eimantas Stanionis ir Thomasas Dulorme'as | „Twitter“ nuotr.

Eimantas Stanionis ir Thomasas Dulorme'as | „Twitter“ nuotr.

„Jau stovykloje Lietuvoje man su ta ranka buvo „Amen“ – nieko negalėjau daryti, nuvykęs į Ameriką sparingavausi tik viena ranka, bet negalėjau kovai pasakyti „Ne“. O po kovos dabar abi rankos mėlynos. Grįšiu į Lietuvą, reikės „persišviesti“. Reikia grūdinti rankas, – šyptelėjo boksininkas. – Kvapo kovoje turėjau daug, galėjau atlikti kur kas daugiau smūgių, bet rankos neleido. Bet, kaip sakiau, galite man nupjauti koją, bet aš vis vien eisiu į ringą. Turiu tokį kvailą charakterį. Užsispyręs. Atrodo, galėjau sakyti, kad nekovosiu, prašyčiau nukelti kovą… Gal geriau būčiau pasirodęs. Bet ne, kur jau čia – aš nebūčiau aš. Be to, ir sportas čia toks. Kova – tavo duona. Mes neuždirbame daug pinigų, nesišvaistome, nes pasirengimas kainuoja – gauni pinigus už kovą ir juos išleidi pragyvenimui, pasirengimui. Juk reikia pirkti pirštines, aprangas, vitaminus… Tai yra nemažos sumos“.

E.Stanionis yra dėkingas Lietuvos bokso federacijai bei Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kurie rūpinasi sportininku, kol jis yra Lietuvoje.

Eimantas Stanionis su treneriu Marvinu Somodio | „Twitter“ nuotr.

Eimantas Stanionis su treneriu Marvinu Somodio | „Twitter“ nuotr.

„Taip pat noriu padėkoti žmonėms, kurie visada nori padėti. Už pagalbą šios stovyklos metu esu dėkingas įmonės „Adma“ vadovui Rolandui Malaiškai, – sakė E.Stanionis. – Žinote, daugelis sako, kad mes nuolat verkiame, kad neturime pinigų. Taip, čia yra tokia sporto šaka, kur pinigai iš dangaus nebyra. Privalai pasiekti labai dideles aukštumas, kad galėtumei gerai gyventi. Visi džiaugiasi, kai laimi, visi nori nusifotografuoti, visi kviečia, visi spaudžia rankas, kažkam gertuvę įteikia, kažkam dar kažką, bet, ar kas nors pasidomėjo, koks yra tasai sportininko kelias, ar kas paklausė, kaip galėtų jį palengvinti? Niekam neįdomu“.

Tikėtina, jei viskas bus gerai, E.Stanionis į ringą gali sugrįžti jau birželio pabaigoje arba liepos pradžioje. „Tačiau dabar reikia išsiaiškinti, kokie reikalai su mano rankomis. Jei viskas sugytų, data jau yra“, – pranešė boksininkas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (17)
Registruoti
Anoniminiai (17)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų