Eimantas Stanionis | „Stop“ kadras

Eimantas Stanionis | „Stop“ kadras

  26-erių lietuvis Eimantas Stanionis (13-0-0, 9 nokautai) naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku stojo prieš kol kas į rimčiausią savo karjeros iššūkį profesionalų bokse, turėjo ilgiausią kovą karjeroje, tačiau puikiai su tuo susitvarkė ir nuo pat pradžių dominavęs, vieningu teisėjų sprendimu 115-113, 116-112, 117-111 nugalėjo 31-erių Thomą Dulorme (25-5-1, 16 nokautų) iš Puerto Riko.

Ši kova vyko su 8 uncijų pirštinėmis, nors anksčiau E.Stanionis kovodavo su 10-ies uncijų pirštinėmis. Iki šiol lietuvis profesionalų bokse ilgiausiai buvo kovojęs devynis raundus.

E.Stanionis nuo pat kovos pradžios užsiėmė ringo vidurį ir privertė varžovą dirbti išore. Kovotojai aktyviai keitėsi smūgiais ir nors T.Dullorme pirmame raunde smūgiavo dažniau, tačiau tikeslsnis buvo E.Stanionis, kuris nuo pat pradžių naudojo tiesų kairės rankos smūgį („jabą“).

Antrame raunde T.Dullorme ir toliau buvo aktyvesnis pagal smūgius, tačiau E.Stanionis užtikrintai gynėsi, vargino varžovą, buvo ramus ir panaudodamas „jabus“ bei smūgius į kūną toliau vykdė savo kovos planą.

Trečiame raunde E.Stanioniui ir toliau pavyko blokuoti daugelį varžovo smūgių, tuo tarpu pats puikiai kontratakavo. Kaip ir po kiekvieno raundo iki šiol, E.Stanionis nuskambėjus raundo pabaigą skelbiančiam gongui į savo kampą ėjo su plačia šypsena.

Ketvirtame raunde E.Stanionis vis dažniau atakavo ir vis dažniau jo „jabai“ pasiekdavo tikslą. Likus maždaug minutei iki raundo pabaigos E.Stanionis prirėmė varžovą prie ringo virvių ir atliko ne vieną akcentuotą smūgį ir vis didino savo puolimo tempą.

Kaip ir visuose raunduose iki šiol, T.Dulorme penktame raunde tęsė savo dažnus smūgius į kūną, stengėsi daug judėti, tačiau E.Stanioniui vis dažniau pavykdavo priremti varžovą prie ringo virvių ir ne tik blokuoti varžovo smūgius, tačiau vis dažniau suveikdavo smūgių kombinacijos per kūną ir per galvą bei E.Stanionio mėgstami „jabai“.

Šeštame raunde teisėjui jau teko perspėti T.Dulorme, kad šis į kūną smūgiuotų šiek tiek aukščiau. Raundui artėjant į pabaigą, E.Stanionis net provokavo varžovą smūgiuoti, jis dar kartą sulaukė įspėjimo dėl pernelyg žemų smūgių, o kaip ir buvo įprasta, po raundo E.Stanionis į savo kampą ėjo šypsodamasis.

Nors T.Dulorme vis dar buvo aktyvus ir septintame raunde aktyviai smūgiavo, tačiau tuo pat metu vis dažniau E.Stanionio smūgiai būdavo tikslesni. Lietuvis šiame raunde naudojo tik kairę ranką ir neatliko nei vieno smūgio dešine.

Devintojo raundo pradžioje E.Stanionis ir toliau tęsė atakas išskirtinai tik kaire ranka, tačiau vėliau pajungė ir kairę bei stengėsi didinti tempą.

Trenerio Marvino Somodorio patarimų klausęs E.Stanionis devintame raunde gerokai suaktyvėjo ir atliko kur kas daugiau kombinacijų nei anksčiau.

Dešimtojo raundo pabaigoje E.Stanioniui pavyko prispausti varžovą ir sėkmingai atlikti kelis dešinės rankos smūgius iš apačios, kurie praliejo T.Dulorme kraują iš kairiojo antakio ir atvėrę kirstinę žaizdą. Puerto Riko boksininkas tikino, kad tuo metu jau beveik nieko nebematė.

Vienuoliktame raunde T.Dulorme vis dažniau kabindavosi už E.Stanionio ir teisėjui tekdavo skirti kovotojus. Šiame raunde teisėjui dar kartą teko įspėti T.Dulorme, kad į kūną smūgiuotų aukščiau juostos.

LIkus pusantros minutės iki dvyliktojo raundo ir kovos pabaigos, E.Stanionis paleido fantastišką seriją, po kurios T.Dulorme gana akivaizdžiai svyravo, tačiau nokautuoti varžovo nepavyko. Per likusį laiką lietuvis stipriai spaudė gana gausiai iš antakio kraujavusį T.Dulorme, tačiau jam pavyko atsilaikyti ir kovos baigtį sprendė teisėjai, kurie matė absoliučią lietuvio pergalę.

Teisėjų kortelės:

Teisėjų kortelės | „Twitter“ nuotr.

Teisėjų kortelės | „Twitter“ nuotr.

„Prieš kovą sakiau, kad noriu išbandyti savo jėgas su geriausiais pusvidutinio svorio kategorijos kovotojais. Bandžiau parodyti geriausią ką galiu, spaudžiau varžovą, nes pirmą kartą mano kovą tiesiogiai transliavo Lietuvoje ir žmonės turėjo galimybę mane pamatyti“, – sakė E.Stanionis. „Taip, tai suteikė daug spaudimo, bet tai mane ir motyvavo. Noriu sužinoti, kokį lygį aš galiu pasiekti. Galiu kovoti su aukščiausio lygio varžovais, nors man dar reikia patirties“.

E.Stanionis taip pat pripažino, kad turėjo problemų su rankomis, o po kovos vienam iš trenerių atskleidė, kad negalėjo tinkamai naudotis kaire ranka. Lietuvis teigė, kad abi rankas susižeidė treniruočių stovykloje, tačiau ringe nedvejojo: „Galite nukirsti man koją, aš vis tiek eisiu ir kovosiu“.

Apie galimą šių boksininkų kovą buvo kalbama dar praėjusių metų gruodį, tačiau Th.Dulorme tada nespėjo atsigauti nuo koronaviruso, o lietuvio varžovu buvo paskirtas Janeris Gonzalezas, kurį E.Stanionis nokautavo 9-ajame raunde.

„Box rec“ pusvidutinio svorio kategorijos reitinge Th.Dulorme prieš šią kovą buvo 20-as, o E.Stanionis – 25-as. Ši kova buvo reikšminga WBA organizacijai, nes ji yra reitingavusi abu kovotojus: E.Stanionis neseniai šoktelėjo į 10-ą vietą, o Th.Dulorme buvo 14-as.

Th.Dulorme 2015 m. kovėsi su pačiu Terence‘u Crawfordu dėl WBO lengvesniojo pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo. Tada Puerto Riko kovotojas 6-ajame raunde pralaimėjo techniniu nokautu. Vėliau jis sutiko ir daugiau garsių varžovų. 2017 m. jis teisėjų sprendimu pralaimėjo dabartiniam čempionui kubiečiui Yordeniui Ugasui, 2018 m. pasiekė lygiąsias prieš Jessie Vargasą, o šių metų rugpjūtį teisėjų sprendimu pralaimėjo dar vienam dabartiniam čempionui Jamalui Jamesui.

E.Stanionis iki šios kovos buvo nokautavęs net keturis varžovus iš eilės. Paskutinį kartą jis kovojo 2020 m. gruodį, kai tai padarė Jarezui Gonzalezui. Prieš tai jis kovojo lapkritį, kai nokautavo Justiną DeLoachą, o dar anksčiau nokautais laimėjo prieš Julio Cesarą Sanchezą ir Evincilą Dixoną. Per pusę metų E.Stanionis turėjo jau tris kovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (37)
Registruoti (1)
Anoniminiai (35)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų