Simonas Bilis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Simonas Bilis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Šeštadienį Stokholme tęsėsi tradicinės Švedijos plaukimo federacijos organizuojamos „Swim Open Stockholm“ varžybos. Jose šiemet dalyvauja ir penki Lietuvos plaukikai – Giedrius Titenis, Simonas Bilis, Deividas Margevičius, Arnas Čereška ir Džiugas Miškinis.

Trečiąją varžybų dieną į vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi B finalą pateko Deividas Margevičius. Finale jis pagerino savo rytinį rezultatą ir finišavo septintas per 50,40 sek., o bendroje įskaitoje lietuvis užėmė 15 vietą. Asmeninis D. Margevičiaus rekordas šioje rungtyje yra 50,21 sek.

A finale varžėsi Simonas Bilis. Po 50 m lietuvis buvo antras (23,56) ir tik 0,02 sek. atsiliko nuo vokiečio Josha Salchow (23,54), tačiau paskutinius distancijos metrus greičiausiai įveikė graikas Andreas Vazaios ir finišavo pirmas. Nugalėtojo laikas – 48,93 sek. Sidabras atiteko J. Salchow (49,08), o bronzos medalį iškovojo S. Bilis (49,47). Iki pirmosios vietos Lietuvos plaukiką skyrė kiek daugiau nei pusė sekundės. Olimpinis A normatyvas (OQT) šioje rungtyje yra 48,57 sek.

Rytinėje varžybų dalyje startavo trys lietuviai. Visi jie varžėsi vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje. Sėkmingiausiai ji susiklostė S. Biliui, kuris ketvirtu rezultatu (49,69) pateko į A finalą. D. Margevičius šįryt buvo 17-as (50,63). Arnas Čereška kvalifikacijoje parodė 53,31 sek. rezultatą ir tarp 62 plaukikų užėmė 39 vietą. Atrankos lyderiu tapo vokietis Josha Salchow, distanciją įveikęs per 48,77 sek.

Giedriui Titeniui ir Džiugui Miškiniui šiandien buvo poilsio diena. Rytoj G. Titenis dalyvaus vyrų 50 m plaukimo krūtine atrankoje, o Dž. Miškinis startuos vyrų 800 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų