Fejerverkus ringe pažadėjęs E.Stanionis: „T.Dulorme’as dar nėra kovojęs su tokiu kaip aš“ (28)

2021.04.10 09:20
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Eimantas Stanionis (Sean Michael Ham/TGB Promotions nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Eimantas Stanionis (Sean Michael Ham/TGB Promotions nuotr.) | Organizatorių nuotr.

„Prieš kovą visi kalba apie karą ringe – tai šnekų žaidimai. O kaip bus, pamatysime. Tačiau aš į ringą eisiu kariauti – savo stiliaus niekaip negaliu pakeisti“, – prieš 12 raundų kovą su Thomasu Dulorme’u (25-4-1) sportas.lt sakė 26-ų boksininkas Eimantas Stanionis (12-0).

31-ų puertorikietis jau ne kartą yra pasižymėjęs aštriomis kalbomis ir šou elementais prieš kovą – yra buvę ir susistumdymų svėrimų ceremonijoje.

„Bet šįkart jis nieko blogo daug nekalbėjo, tik pasakė, kad nesu pasirengęs tokiam lygiui ir mano komanda padarė klaidą, – truktelėjo pečiais E.Stanionis. – Tegul šneka. Išeisime į ringą, nuskambės gongas ir po pirmų trijų raundų daugmaž bus aišku, kas, kiek ir kokių klaidų padarė. Pats labai džiaugiuosi šia kova. Tai bus tikrai įtraukianti kova dėl mūsų įdomių stilistikų. Manau, žiūrovai bus labai patenkinti“.

Pradėjęs kalbėti apie savo priešininką, E.Stanionis nusišypsojo.

„T.Dulorme niekada nėra gavęs į pilvą... Niekas jam nemušė į kepenis. O aš, manau, visai neblogai tai darau. Pirmiausia, ką padarysiu, patikrinsiu pilvą, pažiūrėsiu, kaip reaguoja, – kalbėjo E.Stanionis. – Ringe jis yra griuvęs apie 7-8 kartus. Tai reiškia, kad galva nėra stebuklinga... Bet ir aš negaliu šnekėti apie savo galvą, nes dar niekas nėra išbandyta“.

Šioje svorio kategorijos iki 66,68 kg kovoje teks boksuotis su 8 uncijų pirštinėmis – anksčiau E.Stanioniui tekdavo boksuotis su 10 uncijų.

„Tiek aš mušiu stipriau, tiek pats stipriau jausiu priešininko smūgius... Pats T.Dulorme’as dažnai muša į pilvą, bet niekas jam nemuša. Gal jis yra labai kažkuo nepatogus – gali būti. Bet aš dažnai mušu į pilvą – tikrai kažkur įkišiu smūgį. Galvoju, kad į pilvą pataikysiu. Bet T.Dulorme’as yra karingas. Jeigu ir pargriūna, greitai stoja ant kojų, eina toliau. Nepasiduodantis. Šaunuolis“.

Su T.Dulorme’o pavarde galvoje E.Stanionis gyvena jau gerą pusmetį. „Žinojau, kad turėsiu su juo kovoti... Man buvo paduotos trys pavardės. Visos man tiko, visas žinojau. Vadybininkas nusprendė, kad tai bus T.Dulorme’as. Aš neprieštaravau. Niekada nesu pasakęs „ne“ kovai. Niekada ir nesakysiu. Ką man duos, su tuo ir kovosiu“, – pabrėžė E.Stanionis.

Paklaustas, ar kada nors jį gąsdino varžovo karjeros įrašas ir patirtis, Lietuvos boksininkas rėžė užtikrintai: „Visiškai ne“.

Eimantas Stanionis | Youtube.com nuotr.

Eimantas Stanionis | Youtube.com nuotr.

„Į „reocord’us“ žiūrėjau profesionalios karjeros pradžioje. Buvo įdomu. O po šeštos kovos nustojau į tai kreipti dėmesį. Gali būti 20-0 ar 15-0, bet jis kartais padarytas dirbtinai... Reikia žiūrėti, kas ir su kuo yra kovojęs. T.Dulorme’as yra kovojęs su tikrai gerais boksininkais. Visose kovose reikia jo saugotis, nes jis turi gerą kairį šoninį, gerai muša į pilvą, dešinys šoninis laukinis. Jis muša neprognozuojamus, gerus smūgius, bet jis nėra kovojęs su tokiu kaip aš – greitu, gerai kontraatakuojančiu, gerai besiginančiu, mušančiu į pilvą...“

Pernai E.Stanionis iškovojo dvi pergales – nokautuoti Justinas DeLoachas ir Janeras Gonzalezas.

„Prieš kovą su J.Deloachu, prisipažinsiu, jaučiau minimalią įtampą. Jo karjera tikrai puiki, priešininkai galingi. Žinojau, kad bus sunki kova. Atvirai? J.DeLoachą vertinu aukščiau už T.Dulorme’ą. Tai yra mano nuomonė. Man buvo sunku jį „medžioti“ ringe. Tai buvo tikrai sunki kova. Ar tai buvo geriausia mano versija? Ar galiu daugiau? Stengiuosi, treniruotėse mokinuosi naujų dalykų, tačiau manau, kad tik kovos suteikia tikros patirties – tiek pralaimėjimai, tiek pergalės yra geros pamokos. Jau ne vieną kartą pastaruoju metu matėme, kaip ringe susitinka „jaunas“ su „geru“. Aš buvau tasai „jaunas“ kovoje su J.DeLoachu. Neretai tie „jauni“ pralaimi… Kai kuriems tai tampa gera pamoka, nes jie grįš ir pakils. O aš tiesiog stengiuosi ir kiekvieną dieną turiu tikslą – laimėti diržą. Kad ir kas benutiktų, aš turiu tikslą laimėti pasaulio čempiono diržą. Anksčiau ar vėliau tai įvyks. Manęs dabar dažnai klausia, ar esu tam pasirengęs. O aš negaliu atsakyti. Žinau, kad visus atsakymus galima sužinoti tik kovos dieną. Spėlioti, kad laimėčiau prieš tą ar kitą, visada galima… Gal man patogus Keithas Thurmanas, gal laimėčiau, bet gal aš nepraeičiau netgi kažkurio jo buvusio varžovo, nes jis man būtų nepatogus? Tai tik spėlionės. Ar verta jomis užsiimti?“

Šįkart kovoje su T.Dulorme’u lietuvis yra laikomas favoritu.

„Tai neslegia, bet anksčiau beveik visada būdavau „underdog’as“. Tiesą pasakius, gal būdamas „underdog’u“ geriau jausčiausi – juk smagu, kai visi „nurašo“, o tu įrodai savo, – nusijuokė E.Stanionis. – Dabar yra kitaip. Daugelis mano, kad laimėsiu. Ir aš privalau laimėti. Tai mano šansas ir privalau atiduoti visas jėgas. Bet kokiu atveju, tai bus gera kova. Su daug daug fejerverkų“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (28)
Registruoti
Anoniminiai (28)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų