Olimpiniai žiedai | Scanpix nuotr.

Olimpiniai žiedai | Scanpix nuotr.

 Jau kitų metų vasario 4-20 dienomis Pekine vyks žiemos olimpinės žaidynės, tačiau vis dažniau pasigirsta kalbos, kad kai kurios šalys gali boikotuoti olimpiadą dėl dažnų žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje.

Anksčiau apie galimybę boikotuoti olimpiadą kalbėjo keletas JAV senatorių, tos pačios kalbos pasigirdo ir Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje, Australijoje, Danijoje ir Norvegijoje. Apie tai netgi užsiminė JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price‘as.

„Žaidynių boikotas yra vienas iš dalykų, apie kurį tikrai norėtume padiskutuoti, tačiau galutinį sprendimą priimsime tik pasitarę su sąjungininkais ir partneriais“, - teigė N.Price‘as.

Jau kitą dieną JAV valstybės departamentas pakeitė toną: „Kol kas mūsų pozicija dėl 2022 m. olimpiados nepasikeitė. Nediskutavome ir šiuo metu nediskutuojame apie bendrą žaidynių boikotą kartu su sąjungininkais ir partneriais.“

Kinijai kalbos apie žaidynių boikotą nepatinka. Jų atstovas užsienio reikalams Zhao Lijianas pažymėjo, kad Kinija būtų pasiryžusi imtis griežtų priemonių, jei kuri nors šalis politiniais tikslais boikotuotų žaidynes.

„Sporto politizavimas pakenktų olimpinės chartijos dvasiai ir prasilenktų su visų pasaulio olimpiečių interesais. Tarptautinė bendruomenė, įskaitant ir JAV olimpinį komitetą, tokiems boikotams nepritartų“, - sakė Z.Lijianas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų