Stephenas Hendry | Scanpix nuotr.

Stephenas Hendry | Scanpix nuotr.

 Šefilde (Anglija) vykstančiame pasaulio snukerio čempionate prasidėjo kvalifikacijos etapas. Jau pirmajame rate burtai į vieną porą suvedė du veteranus – legendinį škotą Stepheną Hendry ir anglą Jimmy White‘ą.

Šiemet po 9 metų pertraukos į didįjį sportą grįžęs 52-ejų S.Hendry 6:3 įveikė 58-erių J.White‘ą ir žengė į antrąjį kvalifikacijos etapą. Tai buvo net 61-as jų tarpusavio mačas profesionalų turnyruose. Praėjusio amžiaus pabaigoje S.Hendry ir J.White‘as buvo principiniai konkurentai, neretai susitikdavę svarbiausių turnyrų finaluose.

1990 m., 1992 m., 1993 m. ir 1994 m. S.Hendry prieš J.White‘ą žaidė pasaulio čempionato finaluose ir laimėjo visus tuos mačus. Škotas pasaulio čempionu iš viso tapo 7 kartus ir pagal šį rodiklį yra 4-as visų laikų rikiuotėje. Tuo tarpu J.White‘ui finaluose fatališkai nesisekė – anglas pralaimėjo visus 6 pasaulio čempionato finalus, o arčiausiai tikslo buvo 1994 m., kai tam pačiam S.Hendry nusileido rezultatu 17:18.

Antrajame kvalifikacijos rate S.Hendry lauks kinas Xu Si. Į pagrindinį etapą pateks žaidėjai, kurie įveiks 4 kvalifikacijos ratus. Tiesiai į pagrindinį etapą pateko tik 16 aukščiausiai reitinguotų snukerio meistrų.

Pasaulio snukerio čempionato prizų fondą sudaro 2,395 mln. svarų sterlingų (2,81 mln. eurų). Nugalėtojui atiteks 500 tūkst. svarų sterlingų (586,36 tūkst. eurų).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų