Kovų pasiilgęs ir laiką skyręs tobulėjimui E.Fokinas: „Būsiu greitas, aštrus ir motyvuotas“ (6)

2021.04.04 14:25
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Ervinas Fokinas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ervinas Fokinas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Pamatysite mane greitą, aštrų, motyvuotą ir pasiilgusį kovų, – nusišypsojo „MMA Bushido“ laikinojo čempiono diržo svorio kategorijoje iki 70 kilogramų savininkas Ervinas Fokinas (3-3-0), jau pradėjęs pasirengimą balandžio 24 dieną numatytai kovai.

„KOK Classic 6“ ringe kaunietis susitiks su italu Fabrizio Calio (3-5-1).

„Priešininko vardas ir pavardė įtakos emociniam nusiteikimui nedaro. Keičiamos taktikos, bet tikslas išlieka visada tas pats – laimėti, – sakė E.Fokinas. – Priešininkas – stiprus imtynininkas, smūgiuoja gal kiek nerangiai, tačiau imtynėse ir klinče tikrai pavojingas. Nenuvertinu jo smūgiavimo, per pusantrų metų daug kur galima patobulėti – tiek smūgiavime, tiek imtynėse“.

F.Calio jau yra pažįstamas KOK turnyrų gerbėjams – 2018-aisiais italą Vilniuje jį įveikė Vilius Tarasevičius. Po pusantrų metų F.Calio debiutavo „Supreme Cage Fighting“ organizacijoje, kur po trijų raundų kovos laimėjo prieš britą Luke'ą O'Neillą.

Pats E.Fokinas paskutinį kartą ringe kovėsi 2019-ųjų lapkritį. Tuomet lietuviui prireikė vos minutės skausmingu veiksmu įveikti italą Alessio Leoni. Tai buvo antroji E.Fokino pergalė prieš aštraliežuvio etiketę jau spėjusį užsiklijuoti Didžiojoje Britanijoje besitreniruojantį italą.

„Trečio karto nebus“, – tuomet iškovojęs „MMA Bushido“ laikinojo čempiono diržą sakė E.Fokinas.

„Greitai laikas bėga... – nusijuokė rytų kovos menų klubo „Tora“ atstovas. – Susiklosčiusi situacija – limituojamos kelionės tarp savivaldybės, uždarytos sporto salė – diktavo savo sąlygas. Tačiau sportavau įprastu režimu, tik su apribojimais – arba su treneriu, arba su keliais aukšto meistriškumo sportininkais. Žinoma, visai kitas darbas, kai nėra daug treniruočių partnerių, bet nuo sporto atitrūkęs tikrai nebuvau“.

Ervinas Fokinas | asmeninio archyvo nuotr.

Ervinas Fokinas | asmeninio archyvo nuotr.

E.Fokinas atsakymo, ar ilgesnė pertrauka tarp kovų buvo į naudą, teigė dar nežinantys.

„Natūralu, kad atsakymą pamatysime ringe, – sakė kovotojas. – Iš techninės pusės, be abejo, laikas bėga, o žinių bagažas tik didėja, klaidos taisomos, taktikos keičiamos. Iš psichologinės pusės? Nežinau. Pamatysime viską tą dieną, kai reikės kovoti, bet jaučiuosi labai pasiilgęs varžybų ir alkanas kovų. Būsiu greitas, aštrus, motyvuotas. Dėl akcentų nenorėčiau plėstis, bet būsiu pasirengęs universaliam darbui“.

Kovotojas net neabejojo, kad pasirengimas kovai dėl susiklosčiusios padėties vyks kiek kitaip negu įprasta. „Daug taktikų, skirtingų simuliacijų atidirbimas. Priešininkas vienareikšmiškai labai pavojingas imtynėse, bet nebūsiu šioje vietoje pėsčias ir aš“, – šyptelėjo E.Fokinas.

Jo teigimu, paskutinės dvi kovos su A.Leoni (2018-ųjų gegužė ir 2019-ųjų lapkritis, – aut. Past.) buvo puiki patirtis. „Bet nenoriu kovoti taip, kaip kovojau... Mano tikslas visada buvo tobulėti. Žinoma, esu patenkintas tomis pergalėmis, bet nesu patenkintas technika kovos metu, – kalbėjo E.Fokinas. – Esu labai priekabus savo technikai. Dėl šios priežasties vyksta nuolatinis tobulėjimas. Spragų turi kiekvienas kovotojas, bet kai kurie moka jų neparodyti kovoje. Manau, kad man pavyko pašalinti spragas, kurios buvo matomos kovojant su A.Leoni... Bet buvo rasta dar nemaža krūva kitų spragų, todėl judame toliau“.

E.Fokinas prisipažino norintis, kad kova su F.Calio priverstų tobulėti. „Nes noriu kaupti patirtį, – sakė kovotojas. – Bet nuo pirmos sekundės ieškosiu, kaip užbaigti kovą anksčiau laiko. Žinau, kad pasitaikius progai tikrai ja pasinaudosiu“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti (1)
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų