Danielis-Andre Tande | Scanpix nuotr.

Danielis-Andre Tande | Scanpix nuotr.

 27-erių Norvegijos šuolininkas su slidėmis Danielis-Andre Tande prieš keletą dienų Slovėnijoje patyrė rimtų sužeidimų.

Daugiau nei 100 km/val. greičiu trampliną palikęs norvegas iš karto po šuolio prarado kontrolę ir šiurpiai krito žemyn. Keletą kartų galvą susitrenkęs D-A.Tande prarado sąmonę. Prie norvego iš karto atskubėjo medikai, kurie 30 minučių stengėsi jam padėti. Galiausiai norvegas nugabentas į ligoninę Liublianoje, kur buvo intubuotas – jam prireikė dirbtinės plaučių ventiliacijos, taip pat jam sukelta dirbtinė komos būsena.

Laimei, D-A.Tande būklę pavyko stabilizuoti, o sekmadienį norvegas buvo pažadintas iš komos. Pastarąją naktį jam jau nebereikėjo dirbtinės plaučių ventiliacijos. Anot Norvegijos rinktinės gydytojo Guri Ranumo Ekaso, D-A.Tande netgi bendravo su artimaisiais.

Ligoninėje nustatyta, kad norvegai po kritimo lūžo raktikaulis ir buvo pradurtas plautis, tačiau galvos ir nugaros smegenys nebuvo rimčiau pažeistos, todėl manoma, kad sportininkas visiškai atsigaus po traumų.

D-A.Tande 2018 m. tapo olimpiniu čempionu komandinėse varžybose. Norvegas yra net keturiskart tapęs „skrydžių“ su slidėmis pasaulio čempionu, kur šuoliai dar įspūdingesni, nei įprastose šuolių su slidėmis varžybose. Taip pat D-A.Tande yra 2017 m. pasaulio šuolių su slidėmis vicečempionas ir yra laimėjęs 7 pasaulio taurės etapus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų