Danas Rapšys | asmeninio archyvo nuotr.

Danas Rapšys | asmeninio archyvo nuotr.

 Gegužę į Europos plaukimo čempionatą, kuris šiemet vyks Vengrijos sostinėje Budapešte, Lietuva siųs 12 plaukikų. Į rinktinę pakviesti atrankos normatyvus įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi, 100 m peteliške), Andrius Šidlauskas (50, 100 ir 200 m krūtine), Giedrius Titenis (50, 100 ir 200 m krūtine), Simonas Bilis (50 ir 100 m l. stiliumi) ir Ugnė Mažutaitytė (50, 100 ir 200 m nugara).

Prie jų taip pat prisijungs Trenerių tarybos pasiūlyti plaukikai: Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine), Deividas Margevičius (50, 100 ir 200 m peteliške), Jokūbas Keblys (50 ir 100 m l. stiliumi), Tomas Navikonis (100 ir 200 m l. stiliumi), Aleksas Savickas (100 ir 200 m krūtine) ir Daniil Pancerevas (100 ir 200 m l. stiliumi, 100 m peteliške).

Erikui Grigaičiui sudarytos galimybės Europos čempionate dalyvauti 50 proc. Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) sąskaita.

Taip pat paaiškėjo, kad po Tokijo olimpinių žaidynių prasidės naujasis ISL plaukimo lygos sezonas. Tai aktualu geriausiems Lietuvos plaukikams, mat praėjusiame sezone ISL lenktyniavo D.Rapšys, A.Šidlauskas ir S.Bilis.

Pasak organizatorių, planuojama, kad naująjį ISL sezoną sudarys trys etapai. Rugpjūčio pabaigoje dešimt ISL klubų turėtų pradėti beveik šešias savaites truksiantį reguliarųjį sezoną. Po jo lapkričio mėnesį vyks atkrintamosios varžybos, kuriose aštuonios geriausios sezono komandos rungsis dėl patekimo į didįjį ISL finalą. Nauji ISL čempionai bus karūnuoti šių metų gruodį.

„Pernai mes įrodėme sporto pasauliui, kad Tarptautinė plaukimo lyga yra fantastiškas „sportainment“ produktas. Mūsų sportininkai, treneriai, generaliniai vadybininkai surengė įspūdingą šou Budapešte. Aukščiausios klasės pasirodymai, sustiprinti nepralenkiama plaukimo produkcija, sudomino ir atkreipė sporto pasaulio dėmesį. ISL niekur nesitraukia. Atėjo laikas mums įgyti pagreitį su įspūdingu trečiuoju sezonu. Ir toliau būsime inovatyvūs, išnaudosime mūsų sukauptą patirtį Budapešte ir plaukikų atsiliepimus“, – sakė ISL įkūrėjas Konstantinas Grigorišinas.

Visos dešimt ISL komandų, kurios varžėsi antrajame lygos sezone, sugrįžta dar vienam sezonui. Vėl išvysime keturis Europos klubus „Aqua Centurions“, „Energy Standard“ (ISL čempionai, 2019), „Iron“ ir „London Roar“, prie kurių prisijungs penkios Šiaurės Amerikos komandos „Cali Condors“ (ISL čempionai, 2020), „DC Trident“, „LA Current“, „NY Breakers“ ir „Toronto Titans“ bei Japonijos „Tokyo Frog Kings“.

„Mes tikime, kad esame moraliai ir finansiškai įsipareigoję savo sportininkams, todėl ISL ir toliau juos rems šiuo itin sudėtingu metu sporto elitui. Iš anksto patvirtindami savo planus, mes tikimės jiems suteikti vidinę ramybę, kol šie ruošiasi svarbiausiems 2021 metų startams, po kurių seks trečiasis ISL sezonas“, – kalbėjo K. Grigorišinas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų