Startuoja atrankos į „FIA Motorsport“ žaidynių „Digital“ klasę  | Organizatorių nuotr.

Startuoja atrankos į „FIA Motorsport“ žaidynių „Digital“ klasę | Organizatorių nuotr.

 Po metų pertraukos rudenį Prancūzijoje įvyks automobilių „Olimpinėmis žaidynėmis“ tituluojamos „FIA Motorsport Games“. Kaip kad turėjo įvykti pernai, renginys spalio gale uzurpuos Prancūzijos „Paul Ricard“ trasą ir jos prieigas.

Po truputį formuojant delegacijas ir skelbiant atrankas skirtingų disciplinų atstovams surasti, Lietuvos ir Latvijos automobilių sporto federacijos, bendru sutarimu, organizuojama atrankas išsiaiškinti, kas galėtų atstovauti savo šalį „Digital“ kategorijoje. Šios atrankos organizuojamos bendradarbiaujant su Baltijos šalių čempionato (BaTCC) organizatoriais bei „World Sim Series“ (WSS) komanda, naudojantis ne kuo kitu, kaip jų sukurta platforma. Būtent čia balandžio 8-ą startuoja čempionatas, kurio metu išaiškės geriausi dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos. Jiems bus suteikta teisė atstovauti šalį jau minėtose „FIA Motorsport Games“ žaidynėse, kurios vyks spalio 29 – 31 dienomis.

Šis čempionatas atviras tik dalyviams iš Lietuvos ir Latvijos. Taip pat, atsižvelgiant į „FIA Motorsport Games“ reikalavimus „Digital“ disciplinai, registruotis gali tik 16 metų sulaukę dalyviai. Tiesa, visai nesvarbu, ar atrankoje norintis dalyvis yra turėjęs realią lenktynininko licenciją: priimami tiek realių, tiek virtualių lenktynių mėgėjai ir ekspertai.

Greičiausiems Lietuvos ir Latvijos dalyviams bus padengtos visos išlaidos: „FIA Motorsport Games“ „Digital“ startinis mokestis, kelionės ir apgyvendinimo kaštai. Pirmą kartą Baltijos automobilių sporto istorijoje, nugalėtojai taps ir virtualaus čempionato Lietuvos ir Latvijos taurių laimėtojais.

Startuoja atrankos į „FIA Motorsport“ žaidynių „Digital“ klasę  | Organizatorių nuotr.

Startuoja atrankos į „FIA Motorsport“ žaidynių „Digital“ klasę | Organizatorių nuotr.

Atrankos metu, įvyks penki atskiri lenktynių renginiai „World Sim Series“ platformoje. Virtualios lenktynės bus „organizuojamos“ skirtingose pasaulio trasose. Taip pat, keisis ir technika, kuria bus varžomasi: nuolatiniai pokyčiai, sudėtingesnės sąlygos padės atrinkti geriausius. Tokiu būdu, išryškės tikrieji nugalėtojai, kuriems bus sudaromos visos sąlygos ne tik pademonstruoti gerus kontrolės – technikos valdymo įgūdžius, bet ir gebėjimą greitai prisitaikyti prie kintančių sąlygų.

Organizatoriai tiki, kad sudarytos sąlygos ir aprašytos taisyklės leis atrinkti geriausius kandidatus, galinčius tinkamai reprezentuoti šalį žaidynėse. Tikimasi, kad išmėginę save virtualiose lenktynėse, dalyviai užsidegs noru jėgas išmėginti ir realiose lenktynėse bei trasose.  

Registracija į atrankas jau prasidėjo ir ji vykdoma puslapyje worldsimseries.com. Pirmasis etapas - balandžio 8 dieną ir toliau vyks kas antrą ketvirtadienį. Po keturių įvykusių etapų, šeši geriausi lietuviai ir šeši latviai susitiks didžiojo finalo metu. Planuojama (jeigu tai leis pandeminiai ribojai) didžiojo finalo dalyvius suburti į vieną vietą (lietuviai – vienoje vietoje Lietuvoje, latviai – bendrai susibūrę Latvijoje), o visiems norintiems leisti stebėti tiesioginę transliaciją. Daugiau informacijos – batcc.eu bei worldsimseries.com tinklapiuose. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų