Marius Papšys | M.Baranausko nuotr.

Marius Papšys | M.Baranausko nuotr.

Kiekvienas lietuviško futbolo mylėtojas apie Klaipėdos „Neptūno“ naujoką Marių Papšį yra girdėjęs ne vieną legendą. Valeros pravarde atsiliepiantis 31–erių saugas ir pats ne kartą yra pavadintas legenda. Ir ne šiaip sau. Prieš trylika metų atstovaudamas Lietuvos U-19 rinktinei jis dviem įvarčiais palaidojo Vengrijos bendraamžių viltis laimėti rungtynes. Dar po dviejų dienų jis pelnė įvartį į Portugalijos rinktinės vartus. To užteko, kad jaunuoliui iš Klaipėdos dėmesį pradėtų rodyti rimti Europos klubai.

Tuometinis FC „Vilniaus“ klubo, kuriam ir atstovavo M.Papšys, prezidentas Algimantas Breikštas trynė rankomis. Kartais kiek persistengdavo (aišku, išskyrus Paulinho atvejį) savo žaidėjams žadėdamas ateitį „Milan“ ar „Barcelona“ klubuose, bet tikėjimas M.Papšiu nebuvo be pagrindo.

Kaip parodė ateitis, M.Papšys nei „Milan“, nei „Barcelona“ lygio nepasiekė, tačiau apie save leisdavo sužinoti.. pavyzdžiui, „Farų“ laidoje; arba pareikšdamas, kad jo pravardė gimė dėl to, nes jam nepatinka, kaip skamba Valeros vardas; arba perėjęs į „Granitą“ susigandintais santykiais su „Atlanto“ fanais; arba būdamas 27 – erių pareiškęs apie karjeros pabaigą nacionalinėje rinktinėje; arba legendiniu alaus pasiruošimu rungtynėms, kuriose „Atlantas“ „uždarė“ „Žalgirio“ kelionę čempiono titulo link.

Tos 2018 metų lapkričio 3 dienos rungtynės buvo paskutinės, kai talentingasis saugas žaidė A lygoje. Vėliau jis trumpam persikėlė į tuomet Pirmoje lygoje karaliavusį Telšių „Džiugą“, vėliau – į Mažeikių „Atmosferą“, o šiemet – į gimtojo miesto „Neptūną“. Be to, M.Papšys žaidžia ir futsal A lygoje, kur jau ne vieną sezoną gina „Gargždų Pramogų“ garbę.

„Iš salės esu pasiėmęs ne vieną gerą dalyką. Aišku, tarp salės ir lauko skirtumai nemaži, bet pasižaisti ir tuo pačiu kažkiek pasiruošti naujam didžiojo futbolo sezonui, salėje yra visai smagu“, - savo pasirinkimą sportas.lt sakė M.Papšys. Kol „Gargždų Pramogos“ siekia medalių salės futbole, šio teksto herojus keturiais įvarčiais į „Panevėžio B“ vartus atidarė naująjį didžiojo futbolo sezoną. Kaip pats sako, tų įvarčių galėjo būti ir dar daugiau.

„Visada tikėjau, kad kaip komanda atrodysime neblogai. Čia buvo tik pirmos rungtynės, todėl negaliu teigti, kad esu fantastinės ar labai geros sportinės formos. Kita vertus, fizinis mano pasiruošimas nėra blogas ir už tai esu dėkingas treneriui Tadui Kazlauskui. Žiūrint į ateitį, suprantu, kad bus stipresnių varžovų, žiūrint į tas sužaistas rungtynes – šiek tiek pritrūko sėkmės, kad įmuščiau dar daugiau. Tikrai ne viskas krito, dar kelis kartus privalėjau pasižymėti (šypsosi).

Reziumuojant, noriu pasidžiaugti, kad pagaliau prasidėjo sezonas. Jo metu noriu išvengti traumų ir visais aspektais kuo daugiau padėti komandai. Iš jos tikiuosi pergalių. Daugiau nieko. Be abejo, pirmos rungtynės dar nieko neparodo, o kokio pajėgumo komanda esame, paaiškės po dvikovų su „Šiauliais“ ir „Jonava“. Kažkaip galvoju, kad kažkuri iš šių dviejų komandų taps Pirmos lygos nugalėtoja“, - sakė M.Papšys.

Antrajame ture jau šį šeštadienį „Neptūno“ Klaipėdoje kaip tik ir laukia „Šiaulių“ barjeras.

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų