Julija Stoliarenko | „Stop“ kadras

Julija Stoliarenko | „Stop“ kadras

  2020 m. rugpjūtį pagal pilnavertį UFC kontraktą pirmą kovą turėjusi 27-erių metų lietuvė Julija Stoliarenko (9-4-2) turėjo sugrįžti į narvą ir jau šį savaitgalį kovoti su 32-ejų metų amerikiete Julia Avila.

Deja, tačiau svėrimuose pasirodžiusi J.Stoliarenko du kartus parkrito praradusi pusiausvyrą ir nors antruoju bandymu buvo užfiksuotas oficialus svoris, tačiau lietuvė svėrimų procedūrą paliko tik neštuvų pagalba ir jos kova buvo atšaukta.

UFC organizacijoje 27-erių metų J.Stoliarenko yra patyrusi 2 pralaimėjimus: 2018 m. ji skirtingu teisėjų sprendimu nusileido Leah Letson, o vėliau vieningu teisėjų sprendimu pralaimėjo Janai Kunickajai.

J.Avila savo sąskaitoje turi 8 pergales ir 2 pralaimėjimus, o UFC organizacijoje yra kovojusi jau 3 kartus bei šventusi 2 pergales. Ji 2019 m. liepą teisėjų sprendimu nugalėjo 29-erių metų švedę Pannie Kianzad (14-5), o praėjusių metų birželį techniniu nokautu pirmame raunde įveikė 32-ejų metų tautietę Giną Mazany (7-4). Vienintelį pralaimėjimą stipriausioje pasaulio MMA organizacijoje J.Avila patyrė praėjusių metų rugsėjį, kai teisėjų sprendimu nusileido 35-erių metų tautietei Sijarai Eubanks (6-6).

4 pergales J.Avila pasiekė nokautais/techniniais nokautais, 1 – skausmingu veiksmu ir 3 – teisėjų sprendimais. Pralaimėjimai patirti kovoje prieš Marcie Allen patyrus piršto traumą ir teisėjų sprendimu prieš S.Eubanks.

J.Avilai tai yra jau antras kartas, kai jos varžovė iškrenta iš kovos. Dar praėjusių metų spalį ji turėjo kovoti prieš Nicco Montano, tačiau ir ji pasitraukė iš dvikovos.

Šiuo metu UFC svorio kategorijos iki 61,2 kg reitinge J.Avila užima 15-ą vietą, tuo tarpu J.Stoliarenko – nereitinguota.

Plačiau apie įvykusį incidentą:

Atnaujinta 18.53 val.

J.Avila oficialiai pranešė, kad jos kova su J.Stoliarenko yra atšaukta. Kovotoja linkėjo lietuvei sveikatos bei išreiškė viltį, kad narve jos susidurs ateityje.

Atnaujinta 18.45 val.

Įvairūs užsienio šaltiniai skelbia, kad J.Stoliarenkos ir J.Avila kova yra oficialiai atšaukta.

Atnaujinta 18.30 val. dėl J.Stoliarenkos svėrimų:

J.Stoliarenko į svėrimus atėjo gana pakilia nuotaika ir nusirengusi treningines kelnes, parodė du nykščius į viršų bei ėjo ant svarstyklių. Praėjus maždaug 5 sekundėms ant svarstyklių, J.Stoliarenko sudėjo rankas ant juosmens ir pradėjo prarasdinėti pusiausvyrą. Kol oficialus asmuo vis dar bandė nustatyti tikslų lietuvės svorį, J.Stoliarenko prasidėjo traukuliai ir ji nukrito nuo svarstyklių. Laimei, J.Stoliarenko neprarado sąmonės, tačiau dar kurį laiką negalėjo atsistoti.

Davus šiek tiek laiko, J.Stoliarenko pati atsistojo ir sugrįžo ant svarstyklių. Šį kartą svėrimų procedūrą prižiūrinčiam oficialiam asmeniui pavyko išmatuoti lietuvės svorį, kuris buvo 135,5 svarai. Kai reikėjo nulipti nuo svarstyklių, J.Stoliarenko ir vėl prarado pusiausvyrą bei sukniubo ant grindų. Kovotojai buvo duota skysčių, o netrukus iš svėrimų procedūros ją išgabeno ant neštuvų. Visą laiką J.Stoliarenko nebuvo praradusi sąmonės.

UFC kol kas nepateikė oficialaus pranešimo apie tai, ar J.Stoliarenkos ir J.Avila kova įvyks. Abi kovotojos oficialiai padarė svorį, tačiau greičiausiai dėl J.Stoliarenkos sveikatos ir žengimo į narvą spręs medikai. Komisija paprastai griežtai vertina, kai kovotojai alpsta svėrimų metu, todėl yra didelė tikimybė, kad kova bus atšaukta.


Visų „UFC Vegas 22“ turnyro dalyvių svoriai:

Pagrindinės kovos:

Derekas Brunsonas (186) – Kevinas Hollandas (183)

Gregoras Gillespie (155,5) – Bradas Riddellas (155,5)

Cheyanne Buysas (116) – Montserratas Ruizas (115)

Adrianas Yanezas (135) – Gustavo Lopezas

Kenanas Songas (171) – Maxas Griffinas (170,5)

Tai Tuivasa (264,5) – Harry Hunsuckeris (249)

Preliminarios kovos:

Marion Reneau (136) – Macy Chiassonas (136)

Leonardo Santosas (155,5) – Grantas Dawsonas (156)

Trevinas Gilesas (185,5) – Romanas Dolidze (185)

Montelas Jacksonas (136) – Jesse Straderis (137,5)

Bruno Silva (126) – JP Buys (126)

Julia Avila (135,5) – Julija Stoliarenko

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (28)
Registruoti
Anoniminiai (28)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų