Vertingiausios sporto „imperijos“ pasaulyje | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Vertingiausios sporto „imperijos“ pasaulyje | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

 „Forbes“ 2021 m. vertingiausių sporto „imperijų“ pasaulyje 20-uką. Čia įtrauktos įmonės ir asmenys, valdantys įvairias sporto komandas ar lygas, kuriems priklausančių akcijų vertė sporto pasaulyje yra didžiausia.

Bendra 20-uko turimo turto vertė sporto pasaulyje viršija net 100 mlrd. JAV dolerių, o reitingo lyderė „Liberty Media“ vienintelė viršijo 10 mlrd. JAV dolerių riba. Ši įmonė, valdoma Johno Malone‘o, turi „Formulės 1“, Atlantos „Braves“ (beisbolo klubas), „Ball“ arenos Denveryje ir dronų lenktynių lygos akcijų.

Nors pasaulyje jau metus siaučia koronaviruso pandemija, didžiosios sporto „imperijos“ su šituo iššūkiu neblogai susitvarkė, o jų turimų akcijų vertės praktiškai nenukrito. Sporto klubai tiek iki pandemijos, tiek jos metu išliko nebloga investicija. Per pastarąjį pusmetį didžiosiose JAV sporto lygose buvo parduoti du klubai – Niujorko „Mets“ (beisbolas) įsigytas už 2,42 mlrd. JAV dolerių, o už Jutos „Jazz“ paklota 1,66 mlrd. JAV dolerių. Šiuo metu bandoma parduoti Minesotos „Timberwolves“, o sandorio suma ir vėl turėtų viršyti 1 mlrd. JAV dolerių.

Vertingiausių sporto „imperijų“ pasaulyje dvidešimtukas – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų