Čempionato prizininkai | Organizatorių nuotr.

Čempionato prizininkai | Organizatorių nuotr.

 2020 m. kovo 6 d. Vilniuje vyko Lietuvos jaunių U17 ir jaunimo U20 fechtavimo čempionatas. Sportininkai itin atkakliai kovėsi dėl prizinių vietų ir reitingo taškų. Lietuvos čempionato rezultatai padėjo nuspręsti rinktinės sudėtį, kurie sportininkai vyks į Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionatą Kaire (Egiptas) balandžio mėnesį.

Čempionato akimirka | Organizatorių nuotr.

Čempionato akimirka | Organizatorių nuotr.

Varžybas pradėjo jaunių merginų fechtuotojos. Favorite laikyta Anastasija Pylinova patvirtino spėjimus. Pogrupyje pralaimėjusi 1 kovą iš 6, atkrintamosiose nesunkiai įveikė visas varžoves. Finale iki paskutinio 3-iojo laiko, kova buvo apylygė, tačiau Anastasija Pylinova palaužė varžovę ir čempionės titulą iškovojo rezultatu 15:9. Antrąją vietą ir sidabro medalį laimėjo Kamila Jonynaitė, pogrupyje taip pat turėjusi tik vieną pralaimėjimą. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Monika Narbutaitė ir Liepa Zaronskytė

Jaunių vaikinų grupėje, pasibaigus pogrupiams, du sportininkai buvo laimėję visas kovas – Mindaugas Sipavičius ir Daniel Sosna. Fechtuotojai atkrintamosiose atkakliai kovėsi ir susitiko finale. Čempiono titulą iškovojo Mindaugas Sipavičius, varžovą įveikęs rezultatu 15:11. Sidabro medalis atiteko Daniel Sosnai, o trečiąsias vietas ir bronzą laimėjo Matas Medišauskas ir Nojus Chmieliauskas.

Čempionato prizininkai | Organizatorių nuotr.

Čempionato prizininkai | Organizatorių nuotr.

Jaunimo merginų grupėje pasibaigus pogrupiams buvo sunku spręsti, kas taps čempione, visos fechtuotojos patyrė bent po vieną pralaimėjimą. Atkrintamosiose finale susitikusios Lurdė Grabovskytė ir Patricija Ščetko kovėsi itin atkakliai. Pasibaigus pagrindiniam kovos laikui rezultatas buvo lygus. Pergalę ir čempionės titulą pavyko išplėšti Patricijai Ščetko, laimėjusiai vos vienu tašku 11:10. Sidabro medalį laimėjo Lurdė Gravbovskytė, bronzos medaliais pasipuošė Ivona Stavickaja ir Kamila Jonynaitė.

Čempionato akimirka | Organizatorių nuotr.

Čempionato akimirka | Organizatorių nuotr.

Vaikinų jaunimo grupėje kovos buvo labai permainingos. Pogrupyje nugalėjęs visus varžovus Alan Rynkevič, atkrintamosiose suklupo jau ties pirmu barjeru ir pralaimėjo 9 reitingą turėjusiam sportininkui. Lietuvos jaunimo čempionu tapo Mindaugas Sipavičius, kuriam lygių nebuvo ir jaunių amžiaus grupėje. Sidabro medalį laimėjo Daumantas Malinauskas. Trečiąsias vietas ir bronzos medalius laimėjo Matas Medišauskas ir Ugnius Mykolaitis.

Pasibaigus pagrindinėms jaunių ir jaunimo varžyboms, jau kovo 13 d. Kaune vyks Lietuvos suaugusiųjų fechtavimo taurė.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų