Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

Rungtynių akimirka | Scanpix nuotr.

  Gruodžio mėnesį vykusios UEFA Čempionų lygos rungtynės tarp Paryžiaus „Saint-Germain“ ir Stambulo „Basaksehir“ baigėsi chaotiškai ir praėjus vos kiek daugiau nei pusei pirmojo kėlinio buvo nutrauktos ir užbaigtos tik kitą dieną.

16-ą minutę prieš save raudoną kortelę išvydo „Basaksehir“ trenerio asistentas Pierre'as Webo, o netrukus prie teisėjo pribėgo keletas žaidėjų. Kurį laiką teisėjai aiškinosi, kas čia įvyko, kol galiausiai Turkijos klubo žaidėjas Demba Ba apkaltino teisėją iš Rumunijos Sebastianą Coltescu rasistiniais pasisakymais ir 24-ą minutę aikštelę paliko abiejų komandų žaidėjai.

„Tu niekada nesakai šitas baltas vyrukas.. kodėl, kai tu pamini juodą vyruką, privalai pasakyti šitas juodaodis“, – teisėjui sakė D.Ba.

Manyta, kad teisėjai bus apkaltinti rasizmu, tačiau vasarį UEFA pranešė, kad tokių rimtų kaltinimų nebus. UEFA patvirtino, kad po etikos ir drausminės komisijos tyrimo nuspręsta, kad S.Coltescu ir antrasis teisėjas Octavianas Sovre galimai pažeidė 11-ąjį UEFA drausmės kodekso straipsnį. Pagal jį teisėjai negali būti apkaltinti rasizmu. Jie įtariami tik bendrųjų elgesio principų pažeidimu, todėl ir jiems gresiančios bausmės buvo švelnesnės. 

Pirmadienį UEFA pranešė užbaigusį situacijos tyrimą. Paskelbta, kad S.Coltescu buvo pripažintas kaltu dėl nederamo elgesio. Už tai jis suspenduotas iki sezono pabaigos – 2021 m. birželio 30 d. Taip pat UEFA pranešė, kad S.Coltescu kartu su O.Sovre iki birželio 30 d. privalės baigti atitinkamus kursus, kuriuose bus mokomi, koks elgesys yra nederamas. O.Sovre, skirtingai nei S.Coltescu, suspenduotas nebuvo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų