Aleksandras Bolšunovas | Scanpix nuotr.

Aleksandras Bolšunovas | Scanpix nuotr.

  Obersdorfe (Vokietija) sekmadienį baigėsi pasaulio slidinėjimo čempionatas. Paskutinis medalių komplektas buvo išdalintas alinančiose vyrų 50 km lenktynėse klasikiniu stiliumi.

Po daugiau nei 2 valandų trasoje į finišo tiesiąją praktiškai tuo pačiu metu iššliuožė trys sportininkai – norvegas Johannesas Hoesflotas Klaebo, rusas Aleksandras Bolšunovas ir norvegas Emilis Iversenas. A.Bolšunovas ir J.H.Klaebo prieš finišą sunkiai pasidalino vieta trasoje. Rusui po kontakto su varžovu dviejose vietose lūžo lazda. Tuo pasinaudojęs norvegas finišavo pirmas, o rusui beliko lieti ašaras. Visgi, po lenktynių teisėjai pakeitė prizininkų rikiuotę. Jie nusprendė diskvalifikuoti J.H.Klaebo dėl trukdymo A.Bolšunovui. Rusą tai pakėlė į antrą vietą, o auksas atiteko šalia šliuožusiam ir į incidentus neįsivėlusiam E.Iversenui (2:10:52.9 val.). Jis A.Bolšunovą aplenkė vos 0.7 sek. Bronzą pelnė dar vienas norvegas Simenas Hegstadas Kruegeris (2:11:01.1).

Incidentas prieš finišą:

A.Bolšunovas teisėjų verdiktu nebuvo patenkintas: „Nugalėtoju turėjo tapti Johannesas arba aš, bet tikrai ne Iversenas. Varžovo diskvalifikacija manęs nenudžiugino. Tai beprasmis sprendimas.“

Tuo tarpu J.H.Klaebo aiškino, kad tai buvo juodžiausia diena jo karjeroje: „Tai turbūt sunkiausia diena per visą karjerą. Jaučiausi stiprus, kontroliavau lenktynes. Patys matėte, kas nutiko, ir patys galite pasidaryti išvadas. Iš pradžių FIS paskelbė mane nugalėtoju ir nusprendė, kad tai buvo lenktyninis incidentas. Tada jie pakeitė nuomonę ir mane diskvalifikavo. Kaip galite suprasti, man tai buvo didžiulis nusivylimas. Reikšdamas savo nuomonę turiu būti atsargus, tik noriu pažymėti, kad esu labai nusivylęs tuo, kaip FIS išsprendė šią situaciją. Aš sugrįšiu, nors dabar viskas rodosi tamsiomis spalvomis. Man tiesiog reikia laiko.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų