Tiffany Porter-Ofili | Scanpix nuotr.

Torunėje (Lenkija) sekmadienį finišavo Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Paskutinėje vakarinėje sesijoje išdalinta net 12 medalių komplektų.

Moterų 60 m barjeriniame bėgime nugalėtojos titulą apgynė olandė Nadine Visser, pasiekusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 7.77 sek. Įdomu tai, kad likusius du medalius pelnė seserys Cynthia Sember-Ofili (7.89) ir Tiffany Porter-Ofili (7.92), turinčios tiek JAV, tiek Didžiosios Britanijos pilietybes. T.Porter-Ofili laimėti bronzos nesutrukdė net ir tai, kad ji niekada nenusiėmė kaukės, net ir bėgimo metu, nes tiki, kad taip bus labiau apsaugota nuo koronaviruso.

Itin dramatiškas buvo moterų trišuolio finalas. Jį laimėjo portugalė Patricia Mamona su nauju šalies rekordu – 14,53 m. Dvi sportininkės nugalėtojai pralaimėjo vos 1 cm – ispanė Ana Peleteiro ir vokietė Neele Eckhardt nušoko po 14,52 m. Sidabras ispanei atiteko todėl, kad antras jos geriausias šuolis buvo 14,34 m, o vokietės – 14,18 m.

Ko gero, ryškiausia čempionato žvaigždė švedas Armandas Duplantis triumfavo vyrų šuoliuose su kartimi. Pasaulio rekordininkas įveikė 6,05 m aukštį ir pagerino čempionatų rekordą. Vėliau jis kėsinosi ir į naują pasaulio rekordą, bet 6,19 m aukščio neįveikė. Sidabras atiteko prancūzui Valentinui Lavillenie (5,80), bronza – lenkui Piotrui Lisekui (5,80).

Moterų šuolius į aukštį, kaip ir tikėtasi, laimėjo talentingoji ukrainietė Jaroslava Mahučich. Pergalei jai užteko 2 m šuolio. Vėliau ji dar pabandė įveikti 2,07 m aukštį, bet visi trys bandymai buvo nesėkmingi. Antra buvo jos tautietė Iryna Heraščenko (1,98), o bronzą netikėtai pelnė Suomijos rekordą pagerinusi Ella Junnila (1,96), aplenkusi tituluotą ukrainietę Juliją Levčenką (1,94).

Kitų rungčių prizininkai:

Vyrai, 60 m barjerinis bėgimas:

1. Wilhemas Belocianas (Prancūzija) 7.42 sek. – geriausias sezono rezultatas Europoje.

2. Andy Pozzi (Didžioji Britanija) 7.43.

3. Paolo Dal Molinas (Italija) 7.56.

Vyrai, septynkovė:

1. Kevinas Mayeris (Prancūzija) 6392 tšk. – geriausias sezono rezultatas pasaulyje.

2. Jorge Urena (Ispanija) 6158.

3. Pawelas Wiesiolekas (Lenkija) 6133.

Vyrai, 3000 m bėgimas:

1. Jakobas Ingebrigtsenas (Norvegija) 7:48.20 min.

2. Isaacas Kimeli (Belgija) 7:49.41.

3. Adelis Mechaalas (Ispanija) 7:49.47.

Moterys, 800 m bėgimas:

1. Kelly Hodgkinson (Didžioji Britanija) 2:03.88 min.

2. Joanna Jozwik (Lenkija) 2:04.00.

3. Angelika Cichocka (Lenkija) 2:04.15.

Vyrai, 800 m bėgimas:

1. Patrykas Dobekas (Lenkija) 1:46.81 min.

2. Mateuszas Borkowski (Lenkija) 1:46.90.

3. Jamie Webbas (Didžioji Britanija) 1:46.95.

Moterys, 60 m bėgimas:

1. Ajla del Ponte (Šveicarija) 7.03 sek. – geriausias sezono rezultatas pasaulyje.