Piotras Janas | Youtube.com nuotr.

Piotras Janas | Youtube.com nuotr.

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase (JAV) vykusiame „UFC 259“ mišrių kovos menų turnyre vykusioje kovoje dėl lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) čempiono titulo užfiksuotas neleistinas veiksmas ir karūnuotas naujas čempionas.

Itin aktyvi kova tarp ruso Piotro Jano ir amerikiečio Aljamaino Sterlingo truko beveik pilnus keturis raundus, tačiau tada P.Janas atliko nelegalų smūgį keliu, po kurio A.Sterlingas nebegalėjo atsigauti ir teisėjas nutraukė kovą. Kai galiausiai A.Sterlingas galėjo bent jau atsistoti, teisėjas paskelbė, kad P.Janas yra diskvalifikuojamas, o naujasis UFC čempionas tampa A.Sterlingas. Tai pirmas kartas UFC istorijoje, kai titulinėje kovoje diskvalifikuojamas čempionas ir diržas atitenka jo varžovui.

„Patys viską matėte, todėl sunku kažką bepridurti. Prieš kovą mums aiškino, kad būtina atkreipti dėmesį į varžovo rankų poziciją ir stebėti, ar jos liečia žemę, ar ne. Turbūt buvau pernelyg susikoncentravęs į jo rankas, kai atlikau tą spyrį. Pamiršau patikrinti, kur yra jo kojos. Tikrai nenorėjau tyčia pažeisti taisyklių. Kovos metu tikrai nesupratau, ko reikalavo treneriai. Tiesiog tuo momentu koncentravausi į jo rankas, laukiau, kol jos bus tokioje pozicijoje, kai galėsiu atlikti spyrį keliu. Kai Aljamainas krito po spyrio, ne iš karto supratau, kad padariau kažką nelegalaus. Kaip jau minėjau, koncentravausi į jo rankų pozicijas ir maniau, kad spyris buvo legalus ir aš jį nokautavau“, - sakė P.Janas.

Ruso žodžius patvirtina ir teisėjų balai. Po 3 raundų P.Janas buvo priekyje dviejų teisėjų kortelėse.

A.Sterlingą po kovos kai kurie sirgaliai apkaltino vaidyba, nes šis po spyrio nebetęsė kovos ir taip užsitikrino pergalę.

„Nežinau, ar jis galėjo toliau kovoti, bet, manau, visi matė, kad aš laiminėjau tą kovą. Skaudu tokiu būdu prarasti diržą. Aljamainas, kaip kovotojas, turbūt irgi nenorėjo tokiu būdu laimėti diržo. Jei jis bus sveikas, tikiuosi, kad greitai galėsime susikauti antrą kartą“, - pridėjo P.Janas.

Piotro Jano spaudos konferencija:

A.Sterlingas po kovos nepasirodė spaudos konferencijoje ir buvo nugabentas į ligoninę. Tiesa, ten gydytojai nerado jokių sužeidimų ir greitai „išrašė“ amerikietį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų