Europos čempionato dramos | Scanpix nuotr.

Europos čempionato dramos | Scanpix nuotr.

 Torunėje (Lenkija) tęsiasi Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame šeštadienį išdalinti dar 6 medalių komplektai.

Moterų 1500 m bėgimą laimėjo belgė Elise Vanderelst (4:18.44 min.), o štai sidabro likimą sprendė teisėjai. Antra finišavo britė Holly Archer, tačiau po kiek laiko pranešta, kad ji buvo diskvalifikuota, nes sutrukdė varžovei. Už tos pačios taisyklės pažeidimą diskvalifikuota buvo ir ispanė Agueda Munoz. Galiausiai sidabras atiteko vokietei Hannai Klein (4:20.07), o bronza – ispanei Martai Perez (4:20.39).

Britai nieko nelaukė ir pateikė protestą dėl tokio sprendimo, o jo svarstymas užtruko iki pat varžybų pabaigos. H.Archer tuo metu „instagram“ tinkle dalinosi jautriais vaizdo įrašais, liejo ašaras, dėkojo visiems už palaikymą ir sakė, kad visa tai yra varžybų dalis.

Galiausiai H.Archer sulaukė džiaugsmingų naujienų. Protestas buvo patenkintas, o britė sugrąžinta į antrą poziciją (4:19.91). H.Klein vietoj sidabro teko bronza, o M.Perez taip ir liko be medalio.

Dramatiškai susiklostė moterų šuolių į tolį finalas. Dabartinė pasaulio čempionė vokietė Malaika Mihambo pirmu bandymu (6,60 m) tapo lydere, o trečiu mėginimu įtvirtino savo poziciją (6,88). Vokietės pagrindinė konkurentė – pasaulio vicečempionė ukrainietė Maryna Bech-Romančiuk turėjo problemų, mat pirmi du jos bandymai buvo neįskaityti. Trečiu mėginimu (6,80) ji pakilo į lyderių gretas, o penktu bandymu (6,86) atsidūrė per 2 cm nuo M.Mihambo. Galiausiai, šeštu mėginimu, M.Bech-Romančiuk nušoko 6,92 m ir dramatiškai išplėšė aukso medalį, pasiekdama geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

M.Mihambo dar turėjo vieną likusį šuolį, bet jis buvo prastesnis (6,78) ir vokietė tenkinosi sidabru. Bronza labai džiaugėsi Švedijos atstovė Khaddi Sagnia (6,75).

Emocingą pergalę vyrų 400 m bėgime iškovojo ispanas Oscaras Husillosas, finišavęs per 46.22 sek. Dar 2018 m. pasaulio uždarų patalpų čempionate jis finišavo pirmas ir jau dalino džiaugsmingus interviu savo šalies žiniasklaidai, kai buvo pranešta, kad jis yra diskvalifikuojamas dėl to, kad šiek tiek mynė liniją. Likę medaliai atiteko Nyderlandų sportininkams – Tony van Diepenui (46.25) ir Liemarvinui Bonevaciai (46.30).

Kitų finalų prizininkai:

Moterys, 400 m bėgimas:

1. Femke Bol (Nyderlandai) 50.63 sek. – geriausias Europos sezono rezultatas.

2. Justyna Swiety-Ersetic (Lenkija) 51.41.

3. Jodie Williams (Didžioji Britanija) 51.73.

Vyrai, 60 m bėgimas:

1. Lamontas Marcellis Jacobsas (Italija) 6.47 sek. – geriausias sezono rezultatas pasaulyje.

2. Kevinas Kranzas (Vokietija) 6.60.

3. Janas Volko (Slovakija) 6.61.

Moterys, šuoliai su kartimi:

1. Angelica Moser (Šveicarija) 4,75 m.

2. Tina Šutej (Slovėnija) 4,70.

3. Holly Bradshaw (Didžioji Britanija) 4,65.

3. Iryna Žuk (Baltarusija) 4,65.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų