„Tavisa Racing Team“ į lenktynes Sacharos dykumoje vyksta su Lietuvoje kurtu buvusiu V.Žalos automobiliu | Organizatorių nuotr.

„Tavisa Racing Team“ į lenktynes Sacharos dykumoje vyksta su Lietuvoje kurtu buvusiu V.Žalos automobiliu | Organizatorių nuotr.

 Kovo viduryje Afrikoje, Tunise įvyks Fenikso ralis, kuriame prie starto stos ir lietuviai. Savo jėgas Sacharos smėlynuose nusprendė išbandyti „Tavisa Racing Team“ komandos duetas – Vaidotas Paškevičius ir Audrius Matuolis, rašoma komandos pranešime.

Startuos Lietuvoje kurtu automobiliu

Vaidoto Paškevičiaus ir Audriaus Matuolio ekipažas Fenikso ralyje lenktyniaus visiems lietuviams gerai žinomu „Seat Leon Dakar“ automobiliu. Nors šis lietuvių konstruktoriaus Dariaus Biesevičiaus kūrinys du kartus važiavo Dakaro ralyje Pietų Amerikoje, sportiniai kilometrai Sacharos dykumoje bus pirmieji Afrikos žemyne.

„Padarėme tokią avantiūrą ir nusprendėme išvažiuoti į dykumą, į Fenikso ralį Tunise. Šios varžybos yra maratoninės. Kilometrų greičio ruožuose bus apie pusantro tūkstančio, tad laukia nemažas iššūkis tiek automobiliui, tiek mechanikams, tiek visai komandai. Labiausiai neramu dėl COVID-19 situacijos, nes ji mažiausiai prognozuojama. O šiaip esame pasiruošę – automobilis buvo pilnai perrinktas, tad jau sekmadienį mūsų mechanikai pajuda į Afriką“, - kalbėjo Vaidotas Paškevičius.

„Tavisa Racing Team“ komandos lenktynininkui Vaidotui Paškevičiui Afrikoje kelio knygą skaitys  laikinai į šturmano vietą sėdantis Audrius Matuolis. Pagrindiniu komandos mechaniku išliko Kęstutis Jakubianecas.

Lenktynės dykumoje bus naujiena visai komandai

Pasak Vaidoto Paškevičiaus, idėja keliauti į lenktynes Afrikoje gimė po to, kai buvo atšauktas pirmasis šių metų „Perimetro“ etapas Lietuvoje. Anot lenktynininko, kalendoriuje atsirado didelis laikotarpis be varžybų, tad ekipa nusprendė, kad metas išmėginti savo sugebėjimus kitame žemyne.

„Mano šturmanui tokio tipo varžybos, kur nėra medžių, miško kvartalinių linijų, o visur vien smėlis ir dykuma, bus pirmosios. Man kaip pilotui tokiose sąlygose lenktyniauti taip pat teks pirmą kartą, tačiau turėjau treniruočių Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Maroke. Važiavimo kopomis pagrindus turiu, bet koviniu režimu taip pat bus pirmas kartas.

Būtent dėl šios priežasties mūsų pagrindinis tikslas yra finišas. Galų gale ir mūsų automobilis nėra konkurencingas kovoti su „Toyota Hilux“ gamykliniais bolidais. Svarbiausia bus pasisemti patirties ir pasiekti finišą. Toks yra pagrindinis mūsų planas. Tikimės, kad atlaikysime ir patys, ir technika“, - mintimis dalijosi Vaidotas Paškevičius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų