77
Atsinaujins po sek
„Juventus“
Nafissatou Thiam ir Noor Vidts | Scanpix nuotr.

Torunėje (Lenkija) vykstančiame Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate penktadienį išdalinti pirmieji 6 medalių komplektai.

Užtikrintai auksą laimėjo vieną ryškiausių čempionato žvaigždžių belgė Nafissatou Thiam. Ji penkiakovėje surinko 4914 taškų (geriausias sezono rezultatas pasaulyje) ir dar prieš paskutinę rungtį buvo praktiškai nebepavejama varžovėms. Sidabrą pelnė kita Belgijos atstovė Noor Vidts (4791), o bronza atiteko vengrei Xeniai Kriszan (4644).

N.Thiam 2016 m. tapo olimpine septynkovės čempione, o 2017 m. laimėjo ir pasaulio čempionatą. Uždarų patalpų penkiakovėje ji antrą kartą tapo Europos čempione – pirmą tokį titulą ji laimėjo 2017 m.

Geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekė ir graikas Miltiadis Tentoglou. Jis laimėjo šuolių į tolį finalą su 8,35 m rezultatu. Įdomu tai, kad graikas pergalingą šuolį atliko jau pirmu bandymu. Vėliau du jo bandymai buvo neįskaityti, o dar tris kartus jis apskritai atsisakė šokti. Sidabrą pelnė švedas Thobias Montleris (8,31), o bronzą – suomis Kristianas Pulli (8,24). Jie abu pagerino savo šalių rekordus.

Antrą kartą Europos uždarų patalpų čempionu tapo vos 20-ies metų norvegas Jakobas Ingebrigtsenas. Jis laimėjo vyrų 1500 m bėgimo finalą (3:37.56 min.). Sidabras atiteko lenkui Marcinui Lewandowskiui (3:38.06), bronza – ispanui Jesusui Gomezui (3:38.47).