Garethas Bale'as  | Diana Yushaite ir Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Garethas Bale'as | Diana Yushaite ir Algimanto Barzdžiaus nuotr.

 Jei „Manchester City“ komanda ir toliau įspūdingu tempu lekia į priekį, taip kone uždarydama klausimą dėl čempionų titulo, tai kitos komandos intrigą dėl žemesnių pozicijų kiekviename ture kelia į vis aukštesnį lygį. Daug ką pasako faktas, kad šiuo metu antrą vietą nuo septintos skiria tik septyni taškai. O šio turo tinklalapio „Sportas.lt“ apžvalgoje – apie aistras dėl baudinių, daug kritikos sulaukusį teisėją, Jose Mourinho pamokslus žurnalistams dėl Garetho Bale’o ir dar daugiau.

ŽYGIS. Tiesiog įspūdinga. Taip galima apibūdinti šį „Manchester City“ komandos žygį. Jau net 20-ąją pergalę iš eilės Pepo Guardiolos kariauna iškovojo 2:1 nugalėjusi Londono „West Ham“ komandą. Iki čempionato pabaigos liekant 12 turų, šiuo metu sunku patikėti, jog kas nors šiai komandai dar galėtų pasipriešinti. „City“ atitrūkusi itin toli – nuo „Manchester United“ komandos dabar ją skiria net 12 taškų.

„Dabar esame laimingi nuskynę tris taškus, o matematika turnyrinėje lentelėje mums svarbi bus sezono pabaigoje“, – po pergalės žvelgti į savo komandos poziciją vengė P. Guardiola.

Beje, tai buvo jau 500-oji P. Guardiolos karjeros pergalė. Maža to, ji buvo ir 200-oji, vadovaujant „City“ komandai. Šiam skaičiui pasiekti treneriui prireikė 273 mačų. Įdomu tai, kad P. Guardiola 200 pergalių ribą pasiekė per mažiausią rungtynių skaičių per visą „Premier“ lygos trenerių istoriją.

O visas „City“ traukinys toliau rieda link rekordo. Šiuo metu sumuojant su lygiosiomis, jie nepralaimėjo jau net 27-erių rungtynių visuose turnyruose. Kol kas tai yra antras geriausias rezultatas klubo istorijoje. Iki geriausiojo ne taip ir toli – 2017-ųjų komanda fiksavo 28-erių nepralaimėtų rungtynių seriją.


SKANDALAS. Ne mažiau atgarsio sulaukė ir arbitras, dirbęs net ne lyderių rungtynėse, o apatinės lentelės dalies klubų kaktomušoje. Tikrą pasipiktinimo bangą kėlė „West Bromwich Albion“ ir Braitono komandų rungtynėse dirbęs Lee Masonas. Jis į WBA vartus paskyrė baudos smūgį, o Lewisas Dunkas jį atliko iškart vos nuaidėjus smūgiuoti leidžiančiam teisėjo švilpukui. To rezultatas – nepasirengęs užkluptas ir dar tik žaidėjų gyvatvorę rikiavęs WBA vartų sargas bei kritęs įvartis.

Tačiau L. Masonas įvarčio neįskaitė, ir tai aiškiai parodė. Vėliau arbitras persigalvojo, įvartį įskaitęs, bet galiausiai nusprendė pasinaudoti VAR peržiūra, po kurios įvartis ir vėl buvo atšauktas. Vėliau paskelbta, kad teisėjas per vėlai pastebėjo, kad vartininkas smūgiui dar nepasiruošęs. Tačiau tai sukėlė tikrą audrą.

„Aš paklausiau teisėjo, ar galiu pradėti. Jis sušvilpė, ir aš smūgiavau. Man juokinga, kodėl teisėjai savo sprendimų neaiškina viešai, kaip dabar aš? Niekada. Jie tiesiog slepiasi savo burbule. Nemanau, kad teisėjas suprato, ką jis daro. Jis įskaitė įvartį. Kodėl? Ir nesuprantu, kodėl jau priėmus sprendimą, dar pasitelkiamas ir VAR“, – po mačo įtūžo L. Dunkas, kurio įvartis ir nebuvo įskaitytas. Pats futbolininkas vėliau pripažino, kad L. Masonas prarado mačo kontrolę.

„Taip, tikrai prarado. Tai yra faktas“, – pridėjo L. Dunkas.

Tylėti neketino ir Braitono komandos treneris Grahamas Potteris.

„Kiek žinau, Lewisas tikrai paklausė, ar jis gali pradėti, ir teisėjas aiškiai parodė, kad taip. Tačiau vietoje to, galiausiai greitai nuaidėjo ir kitas jo švilpukas. Nesuprantu, kokiam tikslui jis buvo skirtas“, – pasakojo specialistas.

„Niekada to nesu matęs, – pasakojo buvęs ilgametis „Everton“ futbolininkas Leonas Osmanas. – Mažų mažiausiai keista, tikras chaosas. Iš šalies atrodė, kad Lee Masonas pats nežinojo, kokį sprendimą jis turi priimti, bet manau, kad Lee suprato, kad būtent jis yra dėl to kaltas. Visiška painiava.“


Taip vieni iš autsaiderių WBA futbolininkai liko triumfavę 1:0 ir nuskynė šį sezoną retus tris taškus – tai tik trečioji šio klubo pergalė šį sezoną. Tiesa, Braitonas gali kaltinti tik pats save – šiame mače jie nerealizavo net dviejų vienuolikos metrų baudinių.


RETA PERGALĖ. Birmingamo „Aston Villa“ šiame ture 1:0 nugalėjo „Leeds United“ komandą. Įdomu tai, kad „Aston Villa“ vaikinams tai yra pirmoji sėkmė šių varžovų aikštelėje per pastaruosius 21-erius metus. Iki šiol nuo 2000-ųjų nebuvo laimėtos nė vienos rungtynės iš šešerių.

TAŠKAS. Ties iškritimo zona balansuojanti „Newcastle United“ komanda šiame ture iškovojo tašką, lygiosiomis 1:1 sužaidusi su „Wolverhampton“ ekipa. Po 26 turų Niukaslo vyrai turi 26 taškus – tik trimis daugiau nei jau iškritimo zonoje esantis Londono „Fulham“.

„Turėjome daug progų, ir dabar esame be žado jų nerealizavę. Turime tašką, bet turėjome turėti tris. Turime daug pozityvo, tačiau reikia nustoti kalbėti, ir pradėti rinkti taškus“, – kalbėjo Niukaslo komandos kapitonas Jamaalas Lascellesas.

DAR VIENAS TAŠKAS. Rezultatu nusivylę ir Niukaslą besivaikanti „Fulham“ komanda, šiame ture 0:0 sužaidusi su „Crystal Palace“ vaikinais.

„Šios rungtynės yra mūsų sezono atspindys. Mes žaidžiame gerai, kai kuriose rungtynėse net dominuojame, tačiau nepaverčiame to pergalėmis“, – nusivylęs kalbėjo Rubenas Loftusas-Cheekas.

Dabar pergalių „Fulham“ gali nematyti iki pat kovo mėnesio pabaigos, kadangi artimiausi varžovai laukia itin grėsmingi – „Tottenham“, „Liverpool“ ir „Manchester City“.

(NE)TIKĖTA. Svarbių taškų lenktynėse dėl aukštesnių pozicijų šįkart nenuskynė „Leicester City“ futbolininkai, namie 1:3 pralaimėję Londono „Arsenal“ komandai, nors pirmieji patys įsiveržė į priekį.

Šia pergale itin patenkintas lieka Mikelis Arteta.

„Tai yra labai artima tam, ką komandoje noriu matyti visada. Visi žaidėjai įtraukti į rezultato siekimą, o pastaraisiais mėnesiais jaučiu didesnę mūsų koncentraciją“, – sakė specialistas.

Įdomu tai, kad pirmą įvartį „Arsenal“ komandai mušė Davidas Luizas. Tai yra tik viso labo pirmasis šio gynėjo tikslus smūgis „Premier“ lygoje po net 16 mėnesių pertraukos.

Apskritai, „Arsenal“ komanda Lesterio vyrų nebuvo įveikusi jau ketveriose „Premier“ lygos rungtynėse iš eilės. Elitiniame čempionate „kanonieriai“ paskutinį kartą šią komandą buvo nukovusi tik prieš trejus metus.

RENESANSAS. Garethas Bale’as prapliupo įvarčiais, o jo vedamas Londono „Tottenham“ klubas net 4:0 sutraiškė „Burnley“ komandą. Valas mušė du įvarčius. Tai yra jo trečiasis sezono įvartis „Premier“ lygoje ir aštuntasis apskritai visuose turnyruose.

„Šiek tiek užtrukau, kol visiškai atgavau sportinę formą, bet jaučiuosi patogiai, kai jaučiu, kad ji grįžta. Reikia kantriai dirbti. Žinau, kad mano darbe už lėtą adaptaciją gausiu kritikos, bet turiu ilgą karjerą, esu to patyręs. Reikia nuleisti galvą, nekalbėti kvailų dalykų ir plaukti toliau“, – po šio mačo pasakojo G. Bale’as.

Po mačo treneris J. Mourinho taip pat priminė, kad į „Tottenham“ G. Bale’as atvyko su kelio skausmais, todėl žmonės gerų žvaigždės pasirodymų reikalavo pernelyg anksti.

„Kartais žmonės rašo dalykus, kartais kai kurie iš žurnalistų tuos dalykus įsivaizduoja, nes kažką parašyti juk reikia. Labai dažnai tie dalykai net nebūna tiesa. Supraskite vieną dalyką – pasaulyje nėra nė vieno trenerio, kuris Garethą Bale’ą laikys ant suolo, jei Garethas Bale’as yra labai geros sportinės formos. Dabar Garethas geresnis nei bet kada anksčiau. Kalbu net ne apie šiuos jo įvarčius. Kalbu apie fizinę būklę“, – sakė specialistas.

Valas stipriai prisidėjo prie to, kad J. Mourinho kariauna iškovotų stambiausią pergalę „Premier“ lygos namų rungtynėse per pastaruosius dvejus metus.

NEĮVEIKIAMI. Su naujuoju treneriu Thomasu Tucheliu be pralaimėjimų ir toliau žygiuoja Londono „Chelsea“ komanda, šįkart 0:0 sužaidusi su „Manchester United“.

Tiesa, šįkart vokiečio kariaunai kiek pasisekė, kadangi daug diskusijų kėlusiame epizode, kai baudos aikštelėje po baudos smūgio kamuolį ranka palietė Callumas Hudsonas-Odoi’us, teisėjas Stuartas Attwellas nepaskyrė vienuolikos metrų baudinio.

„100 proc. tai buvo baudinys. Jeigu tai buvo natūrali rankos pozicija, kai buvo paliestas kamuolys, aš tikriausiai esu aklas“, – į vatą nevyniojo Ole Gunnaras Solskjaeras.

„Nesupratau, kodėl epizodas apskritai buvo peržiūrėtas, – kitą nuomonę dėstė Th. Tuchelis. – Žvelgus iš mano pozicijos, viskas buvo aišku – kamuolį lietė MU žaidėjas.“

7000. „Liverpool“ klubas mini simbolinį jubiliejų – klubas aukščiausiame anglų divizione mušė jau 7000-ąjį įvartį savo istorijoje. Ironiška, tačiau jubiliejiniu tapo net ne „Liverpool“ komandos žaidėjo, o Šefildo ekipos futbolininko Keano Bryano smūgis į savo vartus. „Liverpool“ prieš autsaiderius laimėjo 2:0.

Šią įvarčių ribą dabar yra pasiekusios tik dvi ekipos – prieš tai gerokai anksčiau 7000 įvarčių klube atsidūrė „Everton“.

Dar svarbiau Jurgeno Kloppo ekipai yra pergalė – ji „Premier“ lygoje jai yra tik pirmoji nuo sausio mėnesio pabaigos.

Tragišką vasarį išgyvenę čempionai nusirito į šeštąją vietą. Tiesa, jei čempioniškos viltys jau seniai nebegyvos, tai šansai kovoti dėl UEFA Čempionų lygos pozicijų niekur nedingo – nuo ketvirtoje vietoje esančio Londono „West Ham“ atsiliekama tik dviem taškais.

Labai daug žmonių mus nurašė. Ir gerai. Tačiau su visomis mūsų problemomis, mes vis tiek esame greta labai įdomių pozicijų. Šia pergale mums svarbu parodyti, kad vis dar esame čia. Dabar žaisime su „Chelsea“ turėsime tai parodyti. Žinome, kad norint gerų pasiekimo, reikia laimėti rungtynes – viskas labai paprasta. Nėra jokio kito kelio į Čempionų lygą, tik rezultatai“, – dėstė J. Kloppas.

AUTSAIDERIAI. Jei viena šio mačo komanda dar turi daug vilčių, tai „Sheffield United“ jų beveik nebeturi. Su 11 taškų sąskaitoje jis yra absoliutus „Premier“ lygos autsaideris ir dabar nuo 17-os vietos, saugios zonos, klubą skiria net penkiolika taškų. Vis tik treneris Chrisas Wilderis ginklų sudėti nenori.

„Mes nepasinaudojame šansais, kurie mums suteikiami. Šį sezoną mus tai žudo. Šį sezoną mes už nieką nekovojame, skirtingai nei praėjusiais metais.

Reikia būti realistais – mūsų tikslas yra užsikabaroti iki septynioliktos vietos. Turime bandyti ir likti tarp komandų, kurios yra mūsų konkurentės, nenutolti nuo jų“, – sakė Ch. Wilderis.

ARTINASI. Šalia ketvertuko sukiojasi ir kita Liverpulio komanda – „Everton“. Šiame ture 1:0 ji nugalėjo „Southampton“ ekipą ir dabar dalijasi šeštąja vieta su „Liverpool“, mat turi tiek pat taškų ir dar net rungtynes atsargoje. Jei ketvirtadienį bus nugalėta ir WBA komanda, Carlo Ancelotti auklėtiniai su 46 taškais įsiverš ir į ketvertuką.

„Turime labai gerą galimybę. Nežinau, kiek ten išsilaikysime – dieną, dvi, tris ar keturias, bet reikia tuo pasinaudoti, prisiliesti prie tų pozicijų. Mums būtina pasitikrinti save, ar esame pasirengę ten atsidurti“, – sakė italas specialistas.

„Turime tikėti, mūsų sezono didžioji viltis ir yra atsidurti didžiajame ketverte. Tokios rungtynės kaip šiandien, tokia koncentracija mus link ten ir pastumia. Visi nori žaisti Čempionų lygoje, norime ten atsidurti. Aš mušu įvarčius, Richarlisonas muša, ginamės puikiai. Pažiūrėkime, kur mus tai nuves“, – ambicijų kupinas kalbėjo ir Dominicas Calvertas-Lewinas.

43 taškai po 25-erių rungtynių yra geriausias „Everton“ šios sezono dalies pasirodymas per pastaruosius septynerius metus. Tiesa, tas sezonas „Everton“ klubui baigėsi penktoje vietoje.

Gražiausias turo įvartis:

Roberto Firmino kamuolio kontrolė ir smūgis į „Sheffield United“ vartus.

Rezultatyviausi „Premier“ lygos žaidėjai:

1. Mohamedas Salah („Liverpool“) – 17.

2. Bruno Fernandesas („Manchester United“) – 15.

3. Harry Kane’as („Tottenham“) – 14.

4. Patrickas Bamfordas („Leeds United“) – 13.

5. Dominicas Calvertas-Lewinas („Everton“) – 13.

6. Heung-Min Sonas („Tottenham“) – 13.

Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraštis

Šeš 04-10 Manchester City 14 : 30 Leeds United
Šeš 04-10 Liverpool 17 : 00 Aston Villa
Šeš 04-10 Crystal Palace 19 : 30 Chelsea
Sek 04-11 Burnley 14 : 00 Newcastle United
Sek 04-11 West Ham United 16 : 05 Leicester City
Sek 04-11 Tottenham Hotspur 18 : 30 Manchester United
Sek 04-11 Sheffield United 21 : 00 Arsenal

 

Anglijos „Premier“ lygos turnyrinė lentelė

65_ Komanda ŽR L LG P ĮĮ S T
1 Manchester City 31 23 5 3 66 21 +45 74
2 Manchester United 30 17 9 4 58 33 +25 60
3 Leicester City 30 17 5 8 53 34 +19 56
4 West Ham United 30 15 7 8 48 37 +11 52
5 Chelsea 30 14 9 7 46 30 +16 51
6 Tottenham Hotspur 30 14 7 9 51 32 +19 49
7 Liverpool 30 14 7 9 51 36 +15 49
8 Everton 29 14 5 10 41 38 +3 47
9 Aston Villa 29 13 5 11 42 31 +11 44
10 Arsenal 30 12 6 12 40 35 +5 42
11 Leeds United 30 13 3 14 47 48 -1 42
12 Wolverhampton … 31 10 8 13 31 41 -10 38
13 Crystal Palace 30 10 8 12 32 48 -16 38
14 Southampton 30 10 6 14 39 53 -14 36
15 Burnley 30 8 9 13 24 40 -16 33
16 Brighton & Hov… 30 7 11 12 33 38 -5 32
17 Newcastle United 30 7 8 15 30 50 -20 29
18 Fulham 32 5 11 16 24 42 -18 26
19 West Bromwich … 30 4 9 17 25 59 -34 21
20 Sheffield United 30 4 2 24 17 52 -35 14

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų