Chamzatas Čimajevas | Organizatorių nuotr.

Chamzatas Čimajevas | Organizatorių nuotr.

 2020 m. UFC žvaigžde tapęs Chamzatas Čimajevas (9-0) praėjusių metų gruodžio pabaigoje susirgo koronavirusu ir išgyveno sunkias komplikacijas, o šiandien pranešė tai, ko niekas nesitikėjo – jis baigia karjerą.

Ch.Čimajevas ir britas Leonas Edwardsas (18-3) turėjo kovoti praėjusių metų gruodžio 19 d., tačiau tada kovą teko perkelti dėl to, kad L.Edwardsas užsikrėtė koronavirusu. Kova buvo perkelta į sausio 20-ą dieną, tačiau gruodžio pabaigoje koronavirusu susirgo jau Ch.Čimajevas ir jų susitikimas buvo perkeltas į kovo 13-ą. Likus mėnesiui iki dvikovos, UFC prezidentas Dana White‘as ESPN pranešė, kad Ch.Čimajevas iš kovos pasitraukė dėl užsitęsusių komplikacijų, susijusių su koronavirusu.

Ch.Čimajevas socialiniame tinkle „instagram“ parašė įrašą, kuriame apgailestavo, kad nespėjo iškovoti diržo.

„Noriu visiems labai padėkoti už palaikymą šioje kelionėje. Manau, kad tai jau baigiau. Taip, žinau, kad neiškovojau čempiono diržo, tačiau tai ir nėra svarbiausia pergalė šiame gyvenime. Tai gali jus nuliūdinti, tačiau mano širdis ir kūnas man davė signalus. Noriu padėkoti savo komandai ir UFC“, – rašė Ch.Čimajevas.

Visgi UFC prezidentas Dana White‘as, perskaitęs Ch.Čimajevo žinutę, pareiškė, kad tai įvyko dėl jį užplūdusių emocijų ir nemano, kad jis baigė karjerą.

„Kai jis čia atvyko, gydytojai rūpinosi juo ir liepė vartoti prednizoną, kuris yra labai bjaurus steroidas“, – „MMA Junkie“ sakė D.White‘as. „Jis vartojo prednizoną, todėl privalėjo tiesiog atsipalaiduoti, leisti sau atsigauti. Jis nuėjo į treniruotę, pasijautė šūdinai, jį užplūdo emocijos ir jis tai paskelbė. Jis neturėjo treniruotis, bet žinote, šis vyrukas yra laukinis. Jis nori kovoti kiekvieną savaitgalį, o dabar net negali treniruotis, todėl jį užplūdo emocijos ir jis paskelbė šią žinutę, bet tai nereiškia, kad jis pasitraukia“.

Neužilgo savo nuomonę pareiškė ir Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas, kuris asmeniškai kalbėjosi su Ch.Čimajevu.

„Chamzatas teigė, kad po sunkios ligos atsigauna lėtai ir stengdamasis būti sąžiningas su gerbėjais nusprendė neduoti jiems vilties“, – rašė R.Kadyrovas. „Aš jam pasakiau, kad visus Čečėnijos žmones tai nuliūdino ir priminiau jam, kad jis įkvepia visus jaunus mūsų žmones, mes dedame dideles viltis į jo pergales ir jis turi milijonus gerbėjų Rusijoje ir visame pasaulyje. Ir jeigu jo gerbėjams reikės laukti jo sugrįžimo, mes visi būsime kantrūs ir jo lauksime.

Mūsų pokalbio metu Ch.Čimajevas suprato, kad jo karjera yra svarbi kiekvienam čečėnui ir pažadėjo dėti visas pastangas, kad kuo greičiau atsigautų. Artimiausiu jis grįš namo, kur tęs reabilitacijos kursą, surengs treniruočių stovyklą ir pradės treniruotis. Tai reiškia, kad Chamzatas neišeina, lieka čia ir kovos iki galo“.

R.Kadyrovas savo įrašą užbaigė linkėdamas Ch.Čimajevui kuo greičiau pasveikti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų